Příspěvky uživatele - 200.122

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co je to za kytku?, 4.10.2010
Feichou bohužel neznám. Psidium jsem pěstoval asi před 20-ti lety, bylo to v mém "tropickém období". Tenkrát, v garsoniéře 1+0, obklopen asi 50-ti druhy nejrůznějších tropických rostlin (druhy, nikoli počtem), včetně dvou palem a... celý příspěvek >
Jaký je to druh palmy?, 1.10.2010
Phoenix canariensis. Datlová palma, pochazející z kanárského sousostroví.
Jak provést řez letos zasazené meruňky?, 28.9.2010
Paní Zuzko, zkuste nám popsat, jakou máte představu o konečné podobě této meruňky. Tedy,  jak by měla mít vysoký kmínek a jaký tvar a velikost koruny. Podle této představy je pak možno navrhnout výchovný řez a následně řezem postupně korigovat... celý příspěvek >
Názov izbovej rastliny, 25.9.2010
Ficus elastica variegatus, neboli česky fíkus pryžodárný v panašované verzi (to jsou ty světlé okraje). Strom původem z Indie, tradiční nenáročná pokojová rostlina.
Co vaše réva?, 25.9.2010
Zdar pane Mirku! Obdivujíc barvu hroznů Vaší chrupky, přemýšlím, v čem tkví problém, že předčasně přišla o své olistění, na což ty krásné hrozny doplatily svou bezcukernatostí. A jak Vám tak sedím u monitoru a důkladně prohlížím a analyzuji tu... celý příspěvek >
Co vaše réva?, 24.9.2010
Avšak lidské chutě jsou nevyzpytatelné. Například jedna moje známá pěstuje na zahradě mohutný keř jakési šílené labruskové bílé odrůdy. Když jsem netušíc ochutnal, srolovaly se mi uši.  V rámci očekávaného degustačního hodnocení jsem si trufl... celý příspěvek >
Myši všude - jak na ně, 24.9.2010
S potkany bohužel neporadím, nemám žádné zkušenosti. Potkan určitě bude těžší oříšek než myš, nepostrádá totiž na rozdíl od ní jistou dávku inteligence. Ale určitě bych se snažil zjistit, odkud se potkani do sklepů dostávají a pak bych tato místa... celý příspěvek >
Jak zacházet s azbestem, 22.9.2010
Nejlépe vytáhnout je ze země, naložit na vozík a odvézt do sběrného dvora.
Přípravek proti mšicím, 23.8.2010
Ano, pochopila jste to správně, odstřihněte celé pokroucené konce větévek. Nyní již stříkat nemusíte, mšice u třešní sají pouze na mladých listech, tedy na koncích letorostů. Ty teď už nerostou. Odstřižené zdeformované konce s mšicemi zlikvidujte... celý příspěvek >
Mám postřik zopakovat, 22.8.2010
Chemický prostředek Rovral Flo je registrován pro ochranu révy proti šedé plísni. Vy však máte révový keř napaden jinou houbovou chorobou, a to padlím (oidiem). Kupte prostředek proti padlí (např. Falcon, Zato nebo Discus). Najvíce napadené části... celý příspěvek >
Třešňovišeň schne, 22.8.2010
Zkuste zasáhnout fungicidním postřikem, vhodný prostředek proti skrnitosti listů třešní je např. Baycor. Je žádoucí udržet na stromku listovou plochu co nejdéle, aby se přirozeným způsobem připravil na přezimování.
Nevím, co to je za chorobu, 22.8.2010
Houbová choroba : padlí - oidium. Ochrana postřikem fungicidními prostředky Falcon, Zato nebo Discus.
Nerovnoměrný růst révy, 16.8.2010
Fotku (viz výše) bych nazval "absolutně rovnoměrný růst révy". Vše naprosto dokonalé, včetně drátěnky.
Arkadia, 15.8.2010
Plodná očka se vytvoří na letorostu v paždí každého zálistku a plodnými zůstanou bez ohledu na to, jestli zálistek odstraníte, či ponecháte. Ostatně můžete se přesvědčit sám, když si prohlédnete místo, odkud zálistky vyrůstají. Hned vedle stonku... celý příspěvek >
Prosím poraďte - nemoc nebo škůdce, 15.8.2010
Vypadá to opět na roztoče, ale tentokrát jiného druhu. Pokud jsou naspodu listů drobné pavučinky, jsou to svilušky (na fotce je něco takového vidět), pokud pavučinky nejsou, může to být i hálčivec...  Přípravek proti sviluškám máte, už jste... celý příspěvek >
Další diskuze:  3132333435>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika