Příspěvky uživatele - 43.70

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Najlepšie slivky, 15.1.2011
V jaké poloze jí pěstujete? Chci ji zkusit ve 450 m n.m. jihozápadní svah, nevím jestli dozraje.  PaR
Přesazení jabloně v lednu, 14.1.2011
Jestli je zem rozmrzlá tak to není problém ale já bych to nechal až na jaro, tak konec března. V tom blátě by mně to nebavilo.
Ako na slimáky?, 14.1.2011
V klempířské dílně určitě měděný plech mají, tloušťka 0,55 mm. Dá se snadno tvarovat a stříhat. Myslím si, že různých zbytků z výroby svodů a žlabů budou mít dost a nebudou ani drahé.
Najlepšie slivky, 13.1.2011
Nejlepší trnky jsem koštoval tak před čtiřiceti lety. Tenkrát to byly Domácí, doma jsme jim říkali Karlátky. Na konci září až začátkem října kdy konce u stopky byly pěkně scvrklé, chuťově výborné, slaďoučké. Z těch by byla slivovička. I nyní jsou... celý příspěvek >
Odruda merunky Pinkcot, 2.12.2010
Máte někdo informace o meruňce Tomcot? Vím jen, že je to nejranější odrůda.
Chrudimská, 30.11.2010
Já bych zkusil ještě jako poslední pokus, vykopat jámu asi o průměru 90 cm a hlubokou tak 65 cm. Vykopanou zeminu smíchat s kompostem 1:1, stomek zasadit tak aby kořeny byly tak 8 cm hluboko a v březnu před rašením prořezat. Nechat jen pár zdravých... celý příspěvek >
Chrudimská, 28.11.2010
Otázka pro pana Skalíka. Jak velké přírůstky mají Vaše švestky za rok? Než nastoupí stromek do plodnosti, což je zpravidla čtvrtý rok po vysazení, měly by být přírůstky (od jara do podzimu) asi 40-80 cm. Pokud jsou menší, je někde chyba. V tomto... celý příspěvek >
Chrudimská, 28.11.2010
Pokud budou mít stromy příznivé podmínky pro růst (hnojení, řez, složení půdy, chemická ochrana, opylovací poměry, poloha sadu, klimatické podmínky, nadmořská výška) dá se předpokládat, že za osum až deset let po výsadbě to bude padesát a více kg na... celý příspěvek >
Jaký druh švestky na slivovici?, 25.11.2010
Nevážil jsem je, ale řekl bych tak 40 g. Nepadaly, držely na stromě i když byly zralé. Postupně jsme je chutnali na konci srpna až začátkem září. Stromků mám šest, dva sazeny později, ty ještě neplodily. Podle pupenů budou příští rok kvést všechny.... celý příspěvek >
Chrudimská, 24.11.2010
V posledních letech zájem o tuto odrůdu roste a to z důvodu její tolerance k šarce, ale jak už tady bylo v některém přízpěvku napsáno, střední tolerance je v podstatě malá odolnost vůči této chorobě. Mám zasazeny dva stromky na myrobalánu tak čekám... celý příspěvek >
Jaký druh švestky na slivovici?, 24.11.2010
Zatím jsem nepálil, jenom chutnal. Letos se urodilo asi 5 kg a i když bylo mizerné počasí, byly velmi dobré. Jinak mám asi 40 stromů švestek (12 odrůd), všechno na myrobalánu. 5 ks stáří 16 roků, zbytek průměrně 4 roky po výsadbě.
Mám místo na 5 jabloní, které to budou?, 22.11.2010
Ještě Goldstar a Rajka.
Chrudimská, 22.11.2010
Já jsem objednával rouby z Holovous. Není vhodná do vyšších poloh ale zkouším ji ve 450 mnm, třeba se jí bude i v této výšce dařit.
Mám místo na 5 jabloní, které to budou?, 22.11.2010
Valašsko 450 mnm. Blaník, Angold, Selena, Produkta, Jadernička.
Najlepšie slivky, 22.11.2010
Stará odrůda neznámého původu, která se k nám rozšíříla z jižní Evropy. Patří mezy typické švestky o velikosti 26-37 g. Je považována za nejchutnější odrůdu slivoní. Je částečně samosprašná, plodnost celkem pravidelná ne příliš vysoká. Stromy jsou... celý příspěvek >
Další diskuze:  16,  17,  18  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika