Výška rostlin papriky ve foliáku?



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?)
24.5.2013 11:19
To je slovo do pranice!!!
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 24.5.2013 7:40, zobrazeno: 22999x

jak narostou vysoké, či mohutné do šířky?Dosud sem mívala papriky jen venku.Jde mi o to, že mám kousek místa v rohu ve foliáku, není to moc, ale zas mi to přijde prázdné, když to tak nechám, nevím jestli tam dát radši nějaké rajče, co mi zbylo, ale už mám jen Perun a Cherolla, a to by byla džungle, a de Barao.Plus keříky, ale na ty mi to přijde malé.Paprička se mi zdá nejvhodnější.Kolegyně mi tvrdí, že mívá papriky ve skleníku obrovských rozměrů do výšky i šířky.Můj děda je ve skleníku ale nějak extra velké neměl, tedy plody měl pěkné, ale rostliny byly normální velikosti, jen o něco větší než venku.Ať nemám pak nějakou džungli, mám sklon vše přehuš´tovat, pořád se mi zdá, že by se vešlo to a ještě to... a pak je prales.

   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 24.5.2013 8:45
Zpočátku jsou rostliny menší ale až se rozjedou tak dosahují rozměrů jak uvádí Vaše kolegyně. Samozřejmě že záleží na odrůdě, ale rostliny můžete trochu usměrňovat vylamováním zálistků a výhonů.
      
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 24.5.2013 9:04

a jé je... tak tolik místa tam není, nebylo by tedy lepší nějaké to rajče, to by u tyčky tolik nezabralo.ty papriky to je fakt do šířky budou víc než rajče.Já sem na papriky zvyklá z venku a tam nic moc, ale je pravda i když nebývají vysoké, tak do šířky je jich dost.Ještě to prohlídnu a uvidím.

         
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 24.5.2013 9:18

"obrovských rozměrů do výšky i šířky" je trochu přehnané laugh. Z těch které jsem loni pěstovala byl nejmenší Hamík... asi 50-60cm a největší a nejrozložitější byl Sonar, mohl mít 80-90cm. Do šířky to můžete, jak píše Mirek udržovat, já bych je tam dala... bude jim lépe (zvlášt tlustostě.) ve foliaku než venku.

            
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 24.5.2013 10:16

no bylo by to dobře, kdyby to bylo jak píšete.Kolegyně mi tvrdila, že to má do stropu, ale já si fakt nevzpomínám, že by to děda měl tak velké, a to byl nějaký zahradník, měl několik skleníků a foliáků.Teď mám ve foliáku už pěkně rostoucí Mars, ten mám i venku a rostliny sou větší, s velkými listy, už doma byly větší než jiné odrůdy a to sem je dávala až začátkem března a v pohodě předstihly ostatní papriky, i když byly na nejhorším okně.Pak mám papriky beraní rohy, ty sou venku a mají už plody, zima nezima.Ve foliáku sou ještě papriky, kterým říkám Ramiro/ s koupených extra dlouhých paprik z obchodu/,a kapie.Tyto jsou méně bujné, s menšími lístky, tak tam dám nějakou tuto, třebas nebudou tak veliké.Kdyby měl někdo nějakou fotku pro názornost, rozrostlé papriky ve skleníku...?

               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 24.5.2013 10:52
Tak já jsem je do stropu ve skleníku měl, ohnuté vršky byly pěkně, je fakt že mám skleník jen 180 cm ve hřebeni, ve foliáku byly o něco menší. Zase je ale potřeba si uvědomit že paprika doroste této výšky až koncem sezony tak nemusíte mít z nějaké džungle extra velké obavy.
                  
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 24.5.2013 11:06

tak jdu na to, zasadím a basta, nějak to dopadne.

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 24.5.2013 11:19
To je slovo do pranice!!!
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 24.5.2013 12:38

Mirku, to máte všechny papriky tak vysoké, nebo jen některé odrůdy? Nepěstujete je na jeden výhon? Já je tedy v růstu nijak neomezuji (jen na konci sezony už nenechávám kvést), úrodu mám dobrou ale tak vysoké u mě ve skleníku asi nikdy nebudou smiley

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 24.5.2013 14:05
Ve skleníku se mi takhle vytáhly všechny, ale bylo to až k závěru sezony, kdy měly rovněž největší násadu plodů. Dával jsem je cik-cak v asi 30-40 cm rozestupech, odrůd asi 10-12, vesměs velkoplodé. Určitě najdu doma nějaké fotky. Letos jsem je dal dál od sebe a chystám se že bych je držel na dva, max. tři výhony. Vše co je pod prvním rozdělením vylamuji, vylomil jsem i několik jednotlivých prvních třícentimetrových plodů, ale jen tam kde očividně předehnaly ostatní květenství.
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika