Sklizeň rajčat 2013



host - 133.163 (?)
9.8.2013 13:35

Zdenci, jakto že Finik žlutý je propadák? Já ho mám kvalitativně na stejné úrovni jako Finik oranžový a červený, Datterino není špatné ale mé plody vypadají poněkud jinak než např. ty Mr. Bigga, od kterého mám i semena. Každopádně si u tohoto typu rajčete vystačím se semeny vybranými z koupených Mini San Marzan, která jsou u mne tvarově identická s Datterinem, ale svými vlastnostmi lepší.

Jinak ještě k pěstování, odrůdy s měkkou ale pevnou a silnou stěnou jako jsou, Tomatoberry, Golden Santa, Orange Santa, Děvočka, Nasťa sl., Rosada apod., je potřeba nechat na keři co nejdéle, vydrží a dosahují lepších vlastností. Mirek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
            
host - 39.219 (?), 8.8.2013 20:23

Paráda a závidím. vsadili jsme letos na Tornádo a z venkovních záhonů jsme letos ještě nesebrali ještě jediný zralý rajče.frown       j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 8.8.2013 21:38

tak já už sem také spokojená... rajčátka zrají, počasí přeje.Včera sem ochutnala první Albertovské žluté, je docela chutné, rostliny mají velkou plodnost a plody jsou vesměs větší, okolo 110g.Akorát ve foliáku mi potvora slimák ožral několik plodů už zralých Yellow Banana, vyšplhal po listě dotýkajícím se stěny do výšky 14Ocm.Start je v plném proudu a různé cherry rajčátka, už se mi to trochu doma hromadí... konečně už začínají zrát i býčí srdce.Akorát San Marzano a Yellow G.R. zatím nic, a pár keříkovek vysazených zkraje června.Zatím do dalšího roku projde Tiger Tom, Start,Albertovské, býčí srdce, Yellow Banana, Idyl/ten mi přijde trošku fádní, ale dá se sníst-plodnost je vynikající, tak jde dál/ ostatní se uvidí, ještě mám de Barao, to teprv červená, určitě počítám dál i s nějakými SM/ať letos dopadnou jakkoli/,a mám hodně nevyzkoušeného, co už sem nestihla letos dát.Co už na rok nebude je Stupické-letos velké zklamání, po prvních pár plodech se zrání zastavilo a rajčata lehce načervenalá trčí a trčí.Plodost malá a chu´t nic extra, suchá.Nahradí je Start a Tiger Tom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
petrn - (27) - 56.1 (?), 9.8.2013 12:24

Tak to vam se Stupickym neco neklaplo nebo se mu u vas proste nedari. U me je to chutove zatim nejlepsi rajce. Pritelkyne rika, ze tech chutovych barev ma mozna az moc:) U me patrilo k rajcatum, kterym se darilo i behem chladneho jara, pekne zelena a rostly, zatimco jina neduzive cucela. Plodnost je asi mensi, ale Stupickeho a Bejbina jsem zatim sklidil nejvic, ale jde videt, ze v druhe fazi jej ostatni rajcata plodnosti predci. Bejbino ujde, ale cekal jsem vic, protoze loni od mamky mi prislo lepsi. Torino ma krasna rajcata, pekne vybarvena a pevna ale chutove mi prijde jak ze supermarketu, zkusim jej nechat vic vyzrat. Idyl taky nic kvuli cemu bych volal domu, pokud se nezlepsi tak je to kandidat na vyrazeni. To mi zatim vic chutna Spencer nebo Cherolla. Start jsem mel zatim jen jedno rajce a taky slabota, ale nedelam z toho zaver, protoze i Stupicke ma sem tam nektere rajce chutove nevybarvene. Ja mam rajcata opozdena, teprve sklizim prvni rajcata, ktera si prozila hnusny jaro, tak doufam, ze je to tim a ta pozdeji nasazena budou lepsi. Jinak to u me bude pristi rok presne naopak - budu pestovat samy Stupicky:) Plus nejaky plodny na kecup a vareni. Sladke devocce se letos v mych rukach vubec, ale vubec nedari, proste neroste ani nevim jestli ma nektera nejaky plod, presnej opak ke zkusenostem jinych, kteri jej maji za velmi vitalni rajce. Mozna jej vysokovala ta jarni zima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 9.8.2013 12:44

U mě Děvočka perfektní jako vždy. Velmi dobré jsou Kiš Miš Oranževy, Finik Oranževy, Finik Krasny, Santa Orange, Pearl Drops, Volshebny Kaskad. Velkým zklamáním jsou Timy Tim, Purple Rusian Plum, Swietie, Ciliegio di Pachino, Tangerine, Finik Zholty a Daterino.

Děvočka 1
Děvočka 1
Děvočka 2
Děvočka 2
Dnešní sklizeň
Dnešní sklizeň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.163 (?), 9.8.2013 13:35

Zdenci, jakto že Finik žlutý je propadák? Já ho mám kvalitativně na stejné úrovni jako Finik oranžový a červený, Datterino není špatné ale mé plody vypadají poněkud jinak než např. ty Mr. Bigga, od kterého mám i semena. Každopádně si u tohoto typu rajčete vystačím se semeny vybranými z koupených Mini San Marzan, která jsou u mne tvarově identická s Datterinem, ale svými vlastnostmi lepší.

Jinak ještě k pěstování, odrůdy s měkkou ale pevnou a silnou stěnou jako jsou, Tomatoberry, Golden Santa, Orange Santa, Děvočka, Nasťa sl., Rosada apod., je potřeba nechat na keři co nejdéle, vydrží a dosahují lepších vlastností. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 9.8.2013 22:41

Ze všech tří Finiků je žlutý nejubožejší rostlina co do vzrůstu i plodnosti a začíná zrár až nyní a to zbylé dva plodí už na třetím, čtvrtém vijanu. Oranžový a červený jedou jako blázni a žlutý je takový nedomrlý. Všechny tři stojí vedle sebe v obou skleníkách, tak to mám pořád na očích. Bohužel to nemohu vyfotit, protože bych musel asi sundat střechu laugh. Datterino je do vzrůstu ještě horší, no uvidím co ukáže čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 242.167 (?), 10.8.2013 7:36

Finik oranžový a červený jsem v květináči venku zaštipoval asi ve dvoumetrové výšce, žlutý je asi metrový a ukončil růst, uvádí se u něj že je polodeterminantního!!! růstu, doba zrání středně pozdní. Plody jsou srovnatelné velikosti a sklízím ze všech odrůd již hodně dlouho.

Finik želtyj
Finik želtyj
Finik želtyj
Finik želtyj
Finik krasnyj
Finik krasnyj
Finik oranževyj
Finik oranževyj
Nasťa Slasťjona
Nasťa Slasťjona
Rosada
Rosada
Cherry Roma
Cherry Roma
Mini Kumato
Mini Kumato
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 10.8.2013 13:01

Každý máme jiné podmínky, možnosti,  zkušenosti a hlavně chutě. Letos hlavně nemám moc času se tomu věnovat, tak si to roste jak chce. Velice mile mě překvapilo Strillo, jen doufám, že bude chutnat tak jak vypadá.

Strillo F1
Strillo F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 242.167 (?), 10.8.2013 15:03

Letošní růžové překvapení - Superb F1 - na snímku je ze skleníku. Vykašlal jsem se ve skleníku na zalívání jen do PETek ke kořenům a zalívám sprchou přímo pod rajčata, prospělo jim to a plody jsou větší, už to není jen taková šepleť. Plíseň není a ostatní choproby tam stejně byly.

Superb
Superb
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 10.8.2013 18:41

S tím zaléváním byste mohl kandidovat do soutěže "vobjev roku" wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel12:21
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika