Sklizeň rajčat 2013



   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5581) - 242.167 (?) 
11.8.2013 21:57

Bohatá úroda na šesti rostlinách z balení nazvaného Plum Mix z Anglie, mělo by se jednat o odrůdy Katiebell (žlutá), Lizziebell (oranžová), Luciebell (červená).






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3272) - 5.149 (?), 18.9.2013 19:13

U nás jako všude v ČR v této době často prší. Včera jsem byl na zahradě pro rajčata a musím přiznat, že se situace zejména s cherry rajčaty podstatně změnila. Philova, Philovita, Sweetie 90% popraskaná, nepoužitelná. Pollicino a Finik Oranževyj také 90 % botanicky zralých popraskané, vybarvená se dají použít. Black cherry popraskané (cca 50%), jizvy zacelené. Datterino nehodnotím. Největší překvapení- Ildy ty hruštičky nepraskají stejně jako Sladkaja děvočka Tomatoberry. Hned jsem si vzal tři zálistky Tomatoberry a zasadil pro zimní klonování. Jen jako poznámku- popraskaná rajčata Pollicino a Black Cherry jsem dal sušit spolu s nějakými Principe Borghese - uvidím co z toho bude.

                   Mr Big

Sušení PB
Sušení PB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3272) - 5.149 (?), 10.8.2013 18:58

Já bych prosil, aby diskutující přidali k fotkám ještě nějaký údaj o jakou velikost rajčete jde a u těch super, které pravděpodobně doporučujete ostatním jako nejlepší také kde jste sehnali semínka a jak ty nejchutnější odrůdy rostou a jaká je sklizeň. Předem děkuji. Možná se mně příště nestane to co letos s vychvalovaným Datterinem.smiley

               Mr Big 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
andydul - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 154.236 (?), 10.8.2013 19:48

Pridávam fotky svojej každodennej úrody:

Tento rok ma najviac sklamalo Bejbino F1, chuť nemá vôbec žiadnu, má len tú svojskú zvláštnu príchuť, chuťovo je však jalové. Budúci rok asi už nebudem pestovať, možno jednu rastlinu, keď som si už kúpil semená.

Ďalšie sklamanie je Tornádo F1 - chuťovo takisto jalové, ale o niečo lepšie, než Bejbino, takisto budúci rok pestovať nebudem, alebo len jednu rastlinu, kedže treba minúť kupované semená.

Sklamanie je aj Sláva porýnia, chuť je mdlá, jediné jej plus je ohromný výnos. Kupované semená odmietali vyklíčiť, nakoniec po mesiaci vyklíčilo jedno jediné, budúci rok budem pestovať jednu rastlinu.

Idyll sa u mňa ukázala ako veľmi skorá odroda, prvý jedlý plod som mal už v polovici júna, do polovice júla to v podstate kvantitatívne ťahala práve táto odroda priemernej chuti, budúci rok asi budem práve kvôli skorosti pestovať niekoľko rastlín.

Čierna neznáma odroda mala spočiatku plody jalovej chuti, teraz je už chuť priemerná, budem pestovať aj budúci rok jednu - dve rastliny.

Bifteková neznáma odroda, napriek výške necelý meter má obrovský výnos veľkých dužinatých plodov nadpriemernej chuti, budem pestovať aj budúci rok kvôli vareniu.

Neznámu veľmi lesklú odrodu s plodmi strednej veľkosti už pestovať nebudem, hoci minulý rok to bolo najchutnejšie, čo som mal, tento rok ju prekonali niektoré odrody, ktoré ju nahradia hlavne kvôli mäknutiu plodov.

Neznáma žltá podlhovastá odroda s plodmi identickými s ildi aj tvarovo aj chuťovo ma prekvapila, ale ildi je omnoho plodnejšia, takže budúci rok budem pestovať len jednu rastlinu na porovnanie s ildi.

Cherry červenej farby je tento rok asi to najlepšie, čo pestujem, odrodu nepoznám a mám len jednu rastlinu, ale takú výraznú štipľavú sladkokyslú chuť som ešte nezažil, je to lahôdka, výnos je excelentný a skladovateľnosť veľmi tvrdých plodv niekoľko týždňov. Nepraskajú. Budúci rok budem pestovať asi 5 ratlín tejto mimoriadne chutnej, hoci neznámej odrody.

Mini San Mazzo ma prekvapilo svojou jemnou veľmi sladkou chuťou, plody sú aj opticky veľmi zaujímavé, mierne podlhovasté a veľmi voňavé. Občas praskajú, majú dlhú skladovateľnosť. Budúci rok budem pestovať 5 asi rastlín.

ildi je abnormálne plodiaca rastlina, chuť je vynikajúca, po Bejbine to bol môj druhý favorit a toto miesto si aj právom zaslúži za mojou neznámou cherry odrodou. 3 rastliny ildi zabezpečujú kvantum chutných nepraskavých plodov nádhernej farby a tvaru, chutí všetkým. Budúci rok budem pestovať nielen kvôli chuti a kvantite asi 5 rastlín.

 

 

29.7.2013 - neznáma odroda + 1 ks čiernej
29.7.2013 - neznáma odroda + 1 ks čiernej
30.7.2013 - San Marzano, biftekové, neznáme
30.7.2013 - San Marzano, biftekové, neznáme
31.7.2013 - zber z 1 rastliny Idyll
31.7.2013 - zber z 1 rastliny Idyll
1.8.2013 - prvé plody Bejbino + slivkové
1.8.2013 - prvé plody Bejbino + slivkové
2.8.2013 - čierne, Tornádo F1 a neznáme
2.8.2013 - čierne, Tornádo F1 a neznáme
3.8.2013 - čierne, Tornádo F1, neznáme
3.8.2013 - čierne, Tornádo F1, neznáme
4.8.2013 - Idyll a slivkové
4.8.2013 - Idyll a slivkové
5.8.2013 - neznáma žltá a Bejbino F1
5.8.2013 - neznáma žltá a Bejbino F1
6.8.2013 - čierne, Tornádo F1 a neznáme
6.8.2013 - čierne, Tornádo F1 a neznáme
7.8.2013 - Bejbino F1
7.8.2013 - Bejbino F1
8.8.2013 - vynikajúca cherry
8.8.2013 - vynikajúca cherry
9.8.2013 - zber z 1 rastliny ildi
9.8.2013 - zber z 1 rastliny ildi
9.8.2013 - Mini San Mazzo
9.8.2013 - Mini San Mazzo
10.8.2013 - neznáme
10.8.2013 - neznáme
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5581) - 242.167 (?), 10.8.2013 20:43

Tak to jsou přímo umělecká díla yes.  Já dnes naplnil sušičku a sklidil již i velká bifteková rajčata. Měla mít většinou tvar srdce ale nakonec je jich hodně členitého povrchu, což nemusím, ta skončí v protlaku. Rajčata jsou měkká ale nevybarvená, některé jsou růžové odrůdy (Rozovoe Serdce, Batjana). Možná nyní při ochlazení budou rajčata kvalitnější protože budou dozrávat pomaleji.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 10.8.2013 21:53

včerejší nadílka, dnes přibyly další



Albertovské žluté
Albertovské žluté
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
andydul - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 154.236 (?), 10.8.2013 23:05

Na Vaše odrody sa nechytajú ani moje umelecké diela, pane Mirku. Priznajte, koľko odrôd ste už skúšali? Pri niektorých Vašich plodoch to vyfarbenie vyzerá na nedostatok draslíka, neskúsite ho pridať? Draslíkom sa prehnojiť nedá, tak nieto čo pokaziť. Takéto bifteková veľmi chutia mojej polovičke, ja som skôr na sladké drobotiny ako je ildi a Mini San Mazzo, prípadne sladké cherry. Mohli by ste mi prosím poradiť nejakú veľmi sladkú odrodu? Ďakujem!

Pani Štefkovičová, ako chutí to albertovské? Jednu rastlinu som mal a daroval som ju, nebolo dosť miesta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 11.8.2013 6:49

je chutné, aspoń pro mně ano, samozřejmě sou i chutnější odrůdy, ale plodnost je velmi dobrá, plody krásné a chu´t fakt ujde.Já s nimi počítám i na rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 11.8.2013 9:44

tak San Mazzo mini mam nyni ze semen - plody krásné, chutově však prumer, velke prekvapení a jen potvrzení chutovych vlastnosti mam z foliovniku, tataz odruda tam nema tak vyrazne chutove dobré plody, venku pestovana rajcata jsou o dost vyraznejsi, i tak z cervenych cherry dal postupuje jen Nastja S a Mosaico..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Tad - (12) - 66.114 (?), 11.8.2013 12:35

dnešný zber cherry rajčín- chocolate cherry, perun, datterino a neznáma odroda chery červenej z supermarketu

zber
zber
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika