Roubování melounů a okurek 2012



host - 234.149 (?)
3.3.2013 11:22

a neda se dat na roubovance količek na pradlo??? když jo tak jak by mel vyzerat alespon ilustračni foto smiley

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 6.5.2012 22:29, zobrazeno: 81609x

Přináším letošní zkušenosti s roubováním okurek. Jako předešlá léta i letos se mi nejvíce dařilo roubování jazýčkovou metodou s ponecháním obou kořenů v vrcholů. Úspěšnost více než 90%, úspěšná je i metoda roubování do rozštěpu s použitím silnějšího roubu a ponecháním děložních lístků tykve. Nejméně úspěšná je metoda s použitím čerstvě vzejité okurky do vrcholu tykve po navrtání párátkem, rostliny sice neuschly, přijaly se, ale sedí. Jiné metody jsem nezkoušela.   Jiřina

Roubované okurky před expedicí
Roubované okurky před expedicí
Do rozštěpu
Do rozštěpu
Roubováno před šesti týdny a asi už neporostou
Roubováno před šesti týdny a asi už neporostou
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 7.5.2012 7:59

Ke snímku úplně vpravo, odřízněte poškozené děložní lístky podože a opatrně zkuste zatáhnout za okurku zda srostla s podnoží. Vzhledem k tomu že je vidět kořenový systém podnože tak myslím že podnož žije, bohužel taky však může sloužit jen jakýsi "květináč" ze kterého nesrostlá okurka bere vlhkost pro přežívání. U tohoto způsobu se to bohužel nedá dost dobře rozeznat. Já používám nejvíce způsob šikmého seříznutí proti jednomu děložnímu lístku, tam se to pozná hned, mezi děložní lístky v případě že je roub tenší. Jinak letos je to s roubováním celkem vachrlaté, a vše trvá jaksi dlouho. Přišel jsem letos o některé top odrůdy kterým "odešla" podnož.

   
koben - (1) - 26.66 (?), 3.3.2013 10:47

Přeji hezký den všem nadšencům na tomto fóru.Z dovolením bych napsal pár svých poznámek, roubuji také jazýčkovou metodou pomocí klipsnů od fa.  AEV - VS (bílé s kovovým pérkem, jiné nekupujte vše ostatní je čínský šmejd který praská).Okurky vysevám o týden dříve než podnože, cukrové melouny vysévám dříve o 4 dny než podnože.Klíčí na parapetu v pokojové teplotě a je to tak akorád, mám to vyzkoušené. Vloni jsem použil podnož Shintosa Suprem na cukrový meloun Lilly F1 a na okurku Superstar F1 (hadovka).Sklidil jsem bohatou úrodu, hlavně melouny mě doslova nadchly, ale to není hlavní co bych zde rád uvedl, zbylo mi 5 naroubovaných okurek pro které už ve skleníku nebylo místo a tak jsem jim udělal kovovou konstrukci a ze strany odkud nejvíce fouká, jsem připevnil pás fólie, škoda že jsem venkovní úrodu okurek nevyfotil! Předčila úrodu ve skleníku a to hlavně díky tomu, že venku jsme stále sklízely hadovky, kdežto ve skleníku už bylo vymalováno.Byl bych rád, pokud by se někdo ozval se stejnou zkušeností jako já, určitě dám letos naroubované okurky znovu ven.Na závěr ještě jednu poznámku, podařilo se mi vloni inspirován jazýčkovou metodou, naroubovat vinnou révu, postupoval jsem tak že brzo z jara když réva vyrazila nové šťavnaté výhony, přinesl jsem si od kamaráda asi 20 cm šlahoun výborné vekoplodé odrůdy, šikmé seříznutí jsem vsunul do naříznutého šlahounu mého Muškátu, omotal vatou a celé omotal páskou, jen vršek a spodek jsem nechal aby vata z obou stran koukala, nechal jsem 3 neděle a vatu jsem udržoval stále vlhkou, ve finále jsem nechal i starý šlahoun růst, ten nový má přez 1,5 m a jsem moc zvědavý jestli letos zaplodí.No a to je asi tak vše, přeji Vám všem hodně pěstitelských úspěchu a fakt se nebojte experimentovat jako já.

      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 3.3.2013 10:57

Budu Vám oponovat, pokud ty bílé klipsy jsou ploché, tak nejsou moc vhodné protože stisknou stonek, co se týče těch čínských (asi to budou čínské)  tak jsou úplně v pohodě, nepraskají, mají ocelové pérko, dá se nastavit síla stisku, mám je už tři roky a pokud jsem na ně nešlápl tak se nepokazily.

         
host - 26.66 (?), 3.3.2013 11:20

No, Nevím jestli se ten obrázek ukáže ale tohle byl fakt šmejd, pokud je tam kovové pérko tak to bude určitě vždy lepší.

http://www.aev-vs.cz/product.php?id_product=16
http://www.aev-vs.cz/product.php?id_product=16
            
host - 234.149 (?), 3.3.2013 11:22

a neda se dat na roubovance količek na pradlo??? když jo tak jak by mel vyzerat alespon ilustračni foto smiley

               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 3.3.2013 11:35

Když jinak nedáte, tak tady máte fotky. Nesmíte ale věšet rostliny po naroubování hned na přímé slunce. Nejlépe do stínu trenýrek.



            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 3.3.2013 11:28

Tak takové neznám, používám viz foto.


               
janko5.5 - (37) - 234.149 (?), 3.3.2013 11:34

a ty količky od sema jsou taky dobre?? ponekud jsem četl že jsou špatne a lamu se často je to pravda

      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 3.3.2013 19:32

Roubované hadovky se dají samozřejmě pěstovat i venku. Zvláště ve vinorodém kraji. Použila bych raději odolnější odrůdy, pro které je uvedena možnost polního pěstování. Není vhodné, aby stonek ležel na zemi, potom může dostat od hlíny infekci hnilobou. U nás někteří zahrádkáři, kterří nemají skleník, pěstují kupované hadovky zprvu v pařeništi, později odkryjí okna, takže venku.     Jiřina 

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika