Rajče tyčkové - asi mu není dobře



vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?)
10.6.2012 0:12

Nechci zakládat nové téma, mým rajčatům také není dobře - po 5-ti dnech jsem opět byl na mé budoucí druhé zahradě, kde mám na zkoušku pár rostlin rajčat. Všechny vypadají stejně - všechny listy hnědé, povadlé, ale ne suché. Myslím, že jsou asi zničené mrazem, ale zatím mi vždy všechno zmrzlo na tabák, a tato rajčata vypadají jinak. Je to opravdu způsobené mrazem? (Omluva za kvalitu fotky.) VJK


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
petraoz - (41) - 75.92 (?), 8.6.2012 11:14, zobrazeno: 9402x

Dobrý den,

mohl by mi prosím poradit, co je mému rajčátku? Zvláštní je, že 6 rajčat roste, kvete, zelená se až za horama a 4 rajčata vypadají takhle. Nic po nich neleze. Dostávají stejné množství vody jako ty ostatní, hnojím cereritem (tekutým) přes závlahu.

děkuji

Petra


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 8.6.2012 11:20

Je to stejná odrůda a měly rostliny stejné podmínky předpěstování? Mně se zdají celkem v pořádku, jenom trošku čučí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6542) - 14.199 (?), 8.6.2012 12:23

Ta půda je nějaká divná, připadne mi to jakoby zasolené. Kde to je? Ve skleníku? Nepřeháníte to hnojení?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
petraoz - (41) - 75.92 (?), 8.6.2012 19:58

Ta půda je kolem divná, protože je vyschlá. Zalívají se jenom rostlinky. Proto mi tam ani nerostel plevel. :) Zalívá se přímo k rostlince 4x denně po 5 minutkách.  Hnojivo mají tak co 14dnů. Odrůdy si nejsem teda vůbec jistá. :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 10.6.2012 0:12

Nechci zakládat nové téma, mým rajčatům také není dobře - po 5-ti dnech jsem opět byl na mé budoucí druhé zahradě, kde mám na zkoušku pár rostlin rajčat. Všechny vypadají stejně - všechny listy hnědé, povadlé, ale ne suché. Myslím, že jsou asi zničené mrazem, ale zatím mi vždy všechno zmrzlo na tabák, a tato rajčata vypadají jinak. Je to opravdu způsobené mrazem? (Omluva za kvalitu fotky.) VJK


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3272) - 5.149 (?), 10.6.2012 8:27

S největší pravděpodobností jsou listy nemocné.O jakou nemoc se jedná není z fotografií poznat (jestli septoriovou skvrnitost, alternariovou skvrnitost, čerň rajčatovou nebo snad plíseň bramborovou), ale to také není moc důležité. Je jen otázkou, zda je v tomto stavu ještě efektivní proti této nemoci (nemocem) bojovat chemickou cestou (pokud by to byla plíseň tak už by to bylo úplně zbytečné)- výsledek není nikdy zaručen.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 10.6.2012 8:47

To rajče je dle mne omrzlé. Zdá se mi, že podráží zálistky, snažte se zapěstovat novou rostlinu ze zálistku. Ještě by mohlo jít o nějaké chemické popálení např. koncentrovaným hnojivem, okolní plevel je zdravý, tak se mi to na chemii nezdá.   Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 242.167 (?), 10.6.2012 8:57

Taky bych tipoval omrznutí, a ty nové zálistky tam vidím také.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3272) - 5.149 (?), 10.6.2012 12:43

Já tam opravdu žádné životaschopné zálistky nevidím. Pokud tam opravdu jsou tak se omlouvám, asi bych si měl pořídit silnější brýle.

             Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 82.179 (?), 10.6.2012 8:55

tyhle variabilní kapače jsem vyřadil, trvalo někdy několik minut než začaly kapat jak měly a stačilo i milimetr poootočit na jednu stranu a už to nekapalo, tak si na to dejte pozor

stejně jako kapat několikrát denně po 5 minutách je špatně! nechte to klidně jednou za dva dny ale na HODINU

raději jsem všude dal ty napevno nastavené, ty oranžové, jsou i levnější a je na ně 100% spolehnutí

mám v akci asi 150 kapačů, u hadovek ve skleníku mám na jednu rostlinu kapačů více, jinak po jednom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel10:10
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika