rajčata - rady pro začátečníky



Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?)
29.4.2008 0:10

Být vámi Ilčo, tak už bych je začala aspoň  "otužovat" - otevírat na ně okno, nebo je přemístit někam do chladna (pokud to jde).  Tím otužováním se i zpomalí to vytahování.  Také se mi to párkrát stalo, že jsem měla sazenice dlouhé, vytáhlé a přerostlé.  Vždycky se to alé po výsadbě ven zpravilo.  Zdravím - Daniela.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 124.168 (?), 28.4.2008 21:49

Nerad bych maloval čerta na zeď, ale už jste to zkoušeli, dávat rajčata ven v dubnu? Mně už dvakrát namrzly po dvacátém květnu (ve středních polohách). Rozchodily to, ale byly oslabené. I když je vysadím později, stejně dojdou. Letošní jarní počasí je vrtkavé, vpády studeného vzduchu časté. Já riskovat nebudu, ale doufám, že vám to vyjde.

Tomáš

                     
ilča - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 238.108 (?), 28.4.2008 22:25

Já už mám taky plno chutí je dát ven, hlavně proto, že jsou za oknem přerostlé. Ale taky ještě počkám. /370 m.n.m./ V teple je jim líp.

                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 29.4.2008 0:10

Být vámi Ilčo, tak už bych je začala aspoň  "otužovat" - otevírat na ně okno, nebo je přemístit někam do chladna (pokud to jde).  Tím otužováním se i zpomalí to vytahování.  Také se mi to párkrát stalo, že jsem měla sazenice dlouhé, vytáhlé a přerostlé.  Vždycky se to alé po výsadbě ven zpravilo.  Zdravím - Daniela.

                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 29.4.2008 11:18
K plísni listů, potažmo mšicím. Již několik let úspěšně používáme k prevenci i odstranění plísní a mšic přípravek Citrogrep. Je to nejsilnější přírodní antiseptikum z jadérek grepu, lze koupit v lékárně za cca 200,- Kč. Ředí se v poměru 10 kapek na 1 litr a funguje naprosto skvěle. Mšice zahubí pouze pokud jsou ještě bíloprůhledné, tmavé už ne. Ale hlavně je naprosto nezávadný.
                     
host - 47.3 (?), 9.5.2008 21:01

Ahojte, taky jsem si letos koupila semínka balkonových rajčat, zasadila v březnu a dneska jsem je rozsadila do kelímků, jsou asi 5 cm velká.Zdá se mi, že moc nerostou, neměla jsem ještě chvíli počkat a pak je rovnou zasadit do truhlíkú nebo větších květináčů?Poraďte do jaké hlíny a čím hnojit?Dík Jana

                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 9.5.2008 21:32

Ahojte Jani,  to jste tomu dala - nazvat zeminu hlínou.  Odborníci - zahradníci to totiž nemají rádi, oni nechápou, že takový začátečník se učí nejen pěstovat, ale učí se i odborným výrazům.  Ale to nic.  Ty sazeničky bych dala rovnou do truhlíčků. Zeminu - pěstební substrát kupte v zahradnictví, poradí vám tam i s hnojivem. Myslím, že stačí tekutý cererit, je to takový univerzál a dá se použít i na kytičky. Ale s tím hnojením to nepřehánějte a dodržte návod na přebalu. Myslím, že je to jedno víčko na 4 litry vody. Lepší by byl kompost, nebo na dno truhlíčků dát trochu hnoje, ten zakrýt zeminou a navrch zasázet rajčátka. A klidně už je můžete dát na balkon na sluníčko.  Zdravím - Daniela.

                     
host - 48.30 (?), 18.5.2008 19:10

já jsem zahradník je pravda, že termín hlína jsme neměli používat, jinak nás hned posadili s 5kou:-)))

Jinak na hnojení a kord nyní doporučuji přihnojovat jakýmkoliv hnojivem na list... výsledky se objeví mnohonásobně rychleji než při přihnojování ke kořenům...

                  
host - 252.200 (?), 8.9.2014 22:07

Dobrý den, prosím o radu- slyšela jsem, že rajčata se nemají pěstovat více let na jednom záhonu. Jaká plodina je vhodná po rajčatech, už je pěstuji několik let na jednom místě a i když hnojím přírodním slepičincem, moc se nedaří. Děkuji Iva beniv@post.cz

                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4543) - 96.86 (?), 9.9.2014 12:00

Po rajčatech můžete dát skoro vše kromě brambor a rajčat. V nějaké knížce o biozahradě doporučovali dávat rajčata po rajčatech opakovaněno. Mně se někdy loňské a letošní záhony (nejen s rajčaty) prolínají, ale nic se neděje. Místo slepičáků zkuste nějaké vyvážené hnojivo (Cererit, Hydrokomplex...).

                     
host - 65.144 (?), 9.9.2014 12:19

... moc se nedaří... co to znamena, ze moc nerostou? Chtelo by to zaryt kompost pred vysadbou (nebo vysadit do kompostu), na podzim dat dolomiticky vapenec. Stridat zahony (ale jen v tom to nebude), rajcata taky chteji teplo a slunce. J.R.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika