Postřik rajčat proti plísni bramborové



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?)
9.7.2012 12:43

Jak jste na tom s ošetřením? Já provedl jeden preventivní postřik všech rostlin Acrobatem a keříčkových odrůd (tyčkové jen napadené) pak ještě proti septorioze Ditnanem DG Neotec. Vypadá to že postřik zabral a napadení na listech zaschlo a dále se nešíří, možná i díky pěknému slunečnému a suchému počasí uplynulých dní.

Dále mám zakoupen Ridomil Gold MZ Pepite ale stále se mi do dalšího postřiku proti plísni zatím nechtělo. Dnešní zhoršení počasí mě k tomu asi dokope, rajčata vypadají velmi pěkně a nádherné počasí jim nejspíše bude chybět. Má být usmolené počasí a příští týden mají klesnout raní teploty až na 13°C!!!, to je jak u blbých v zimě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3294) - 5.149 (?), 2.7.2012 21:50

Žádné riziko zatím nevidím. Stříkám dle doporučení firmy AgroBio, tj. v červnu 2 x systemickým přípravkem Acrobat (letos jen jednou) a potom jen dle potřeby a infekčního tlaku Bravem s OL 7 dní. Pokud je dobrý rok, tak Bravem ani nestříkám. 

            Mr Big

                     
host - 178.238 (?), 2.7.2012 21:55

Já dnes stříkala Ridomilem kvůli hnědé skvrnitosti.

To stříkáte opravdu tak často? :-o

To stihnete od začátku července do konce září tak kolem 10 postřiků, to už si můžu ty rajčata koupit, když vezmu v potaz, že jsem někde četla, že v horším případě kupovaná rajčata projdou právě kolem 10 postřiků.

                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 2.7.2012 22:13

Trochu OT, no mam otazku? Ono sa nejako menilo zlozenie pripravku ACROBAT MZ WG? Lebo pozeram, ze u vas je ochranna doba pri paradajkach uz len 3 dni. No u nas stale 21 dni.  Ak je Acrobat u vas, aj u nas rovnaky, to by znamenalo, ze sa mozem spolahnut ochrannu dobu u vas, a paradajky konzumovat uz po 3 dnoch? indecision

                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3294) - 5.149 (?), 2.7.2012 22:32

Já mám Acrobat ještě s ochrannou lhůtou 21 dní- je od Agro Bio, mám ho na zahradě (takže teď nevím jeho další přesné označení) a v příbalovém letáku je uvedena tato doba. A toto je pro mne důležité, nic dalšího zatím neřeším 

         Mr Big

                     
host - 178.238 (?), 2.7.2012 22:29

Dotaz směřoval na uživatele KUKY, Mr. Big - děkuji za info, doufám také, že už budu stříkat max 1x.

                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3294) - 5.149 (?), 2.7.2012 22:50

Já jsem nemyslel, že budu stříkat ještě jen jednou, a dost. Možná už vůbec, ale pokud bude dlouhodobě pršet, tak otrhám zralé plody a postříkám. Za týden opět otrhám plody a pokud bude nadále pršet tak znovu postříkám (pochopitelně v mezidobí, kdy déšť na několik hodin ustane). Pochopitelně toto je nutno řešit dle nastálé aktuální situace.

              Mr Big

                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 3.7.2012 14:04

Rajčata dnes ve skleníku, bez jakéhokoli postřiku.


                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4543) - 38.136 (?), 4.7.2012 15:59

Včera silně napršelo, dnes jsem stříkal Ortivou rajčata, révu, okurky a cibuli. Zatím to nezmoklosmiley. Ortiva, v případě révy, je původní Quadris /bez Max/.

                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 9.7.2012 12:43

Jak jste na tom s ošetřením? Já provedl jeden preventivní postřik všech rostlin Acrobatem a keříčkových odrůd (tyčkové jen napadené) pak ještě proti septorioze Ditnanem DG Neotec. Vypadá to že postřik zabral a napadení na listech zaschlo a dále se nešíří, možná i díky pěknému slunečnému a suchému počasí uplynulých dní.

Dále mám zakoupen Ridomil Gold MZ Pepite ale stále se mi do dalšího postřiku proti plísni zatím nechtělo. Dnešní zhoršení počasí mě k tomu asi dokope, rajčata vypadají velmi pěkně a nádherné počasí jim nejspíše bude chybět. Má být usmolené počasí a příští týden mají klesnout raní teploty až na 13°C!!!, to je jak u blbých v zimě.

                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4543) - 38.136 (?), 9.7.2012 12:59

Já jsem docela rád, že ty hyce pominuly. Nedalo se spát.

Stříkat budu Ridomilem Gold MZ Pepite tak ve středu, čtvrtek. Před tím jsem použil Ortivu, tak pro změnu. Rajčata mám pěkná, ale zatím nezrají. Bejbino a Tornádo.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika