Pěstování rajčat 2013



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4543) - 38.136 (?)
27.3.2013 17:10

Dnes jsem v OBI v Hradci Králové objevil velmi pěkný postřik proti plísni brambor, rajčat a okurky - Infinity. Ochranná lhůta 1-3 dny. Na prostřídání s Ortivou super. Rajčata budu teprve vysévat. Vždy jsem je sel 20. 3., ale je to brzo. O zmrzlých už nadzvedávala fólii v pařníku. A letos "kór". Mám je vždy pod střešním oknem a když povyrostou, tak je dám do pařníku ven. Ale letos, nevím..., je zima.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pefito - (47) - 49.182 (?), 27.3.2013 10:22

Dnes zasiate Chio Chio San, Ljubimij, Kosmonaut Volkov, Rio Fuyeho - ruske a ukrajinske odrody + Tomatoberry garden druhy pokus (dnes som skontroloval 2 semienka spred tyzdna, zrejme s nich uz nic nebude)

Uz ma caka len anglicka sadba - Jubilee, Flamme, Gardeners delight a uzatvaram tento rocnik na 43 odrodach. Takmer polovicu tvoria rusi ukrajinci, dalej CR, SR, USA GB, NL, IT, DE, FR

Tesim sa ako male decko cool

Len ten pohlad z okna to trocha kazi..10 cm noveho snehu a stale padaangry

      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4543) - 38.136 (?), 27.3.2013 17:10

Dnes jsem v OBI v Hradci Králové objevil velmi pěkný postřik proti plísni brambor, rajčat a okurky - Infinity. Ochranná lhůta 1-3 dny. Na prostřídání s Ortivou super. Rajčata budu teprve vysévat. Vždy jsem je sel 20. 3., ale je to brzo. O zmrzlých už nadzvedávala fólii v pařníku. A letos "kór". Mám je vždy pod střešním oknem a když povyrostou, tak je dám do pařníku ven. Ale letos, nevím..., je zima.

      
host - 81.147 (?), 28.3.2013 22:00

Ja mam Tomatoberry od Sluis Garden a su to tie najvitálnejšie semienka ake som kedy mal. Vzisli vsetky za 3 dni, az som sa cudoval. Naproti tomu Sungold tiež od Sluis Garden mali tak tvrdú šupku, že vobec nevzchadzali. Asi po10 dnoch som semienka vybral zo substratu, opatrne orezal žiletkou špičku kade ma vijsť kličok. Potom vzisli za 2 dni. Z našich rozdielnych skuseností je jasné, že vitalita semienok nie je vlastnosťou odrody, ale skôr konkrétnej šarže semienok. Radovan

   
pefito - (47) - 49.182 (?), 28.3.2013 17:01

Mirek,

Niekde (nespominam si v k ktorej diskusii) som cital, ze ste mali problem s pouzitim nekvalitneho kupeneho substratu u rajcin. Islo o klasicky zahradny substrat kupovany v zahradnictve, alebo marketoch, alebo o nieco specialnejsie. Aky mate nazor na na pouzitie univerzalneho zahradneho substratu pri sadeni rajcin? Uvazoval som o zmesi kravskeho hnoja(kvalitny domaci nepesticidny), kompostu a casti zahradneho substratu. Substrat by bol len na doplnenie zmesi (nariedenie), skor kvoli strukture. Mam k dispozicii 70 litrov za 45 ceskych. Ta nizka cena na jednej strane laka, na druhej nabada k ostrazitosti. Predaj v madarskom Tescu.

Dik

      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 28.3.2013 17:12

To se jednalo o kupovaný "kompost" z kompostárny a o koňský hnůj. S kupovanými substráty jsem zásadní problém neměl. V poslední době kupuji víceméně jen jeden obyčejný (75 l za 99,- v akci) u stále stejného prodejce. U malých balení na výsev a výsadbu si dávám bacha aby nebyl černé barvy, ten umí rychle na vlhkém povrchu vytvářet bílou plíseň.

         
host - 30.169 (?), 29.3.2013 12:17

Dobrý den, v úterý jsem zasel semínka rajčat.Potřeboval bych poradit jak jim mam často větrat.Ráno mam v pokoji kolem 18C. a přes den kolem 25C.Předem děkuji za odpověd.Jakub


            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 29.3.2013 12:48

Větrat nemusíte, jen udržujte substrát lehce vlhký aby neobeschl. Až semena vyklíčí a porostou tak folii sundejte.

               
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 6.4.2013 20:03

Včera jsem našla mezi osivem žlutou Dulcii tak jsem ji nasela letos se mi nepodařilo sehnat tak snad to ještě dožene. Pěstuje někdo žlutá nebo oranžová rajčata Orange Banana Venus do truhlíků Strawbery Orange ty mám letos ze žlutých a oranžových nové.

                  
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 6.4.2013 20:19

Všechny uvedené odrůdy jsem zkoušel a ani jednu už nepěstuji.

Dulcia -keříčkové žluté vetší rajče průměrné chuti s náchylností k moučnatění

Orange Banana- tyčkové oranžové, plody oválné skoro bez chuti, taky moučnatí

Venus- pro mě kyselé, Vilma je lepší

Orange Strawberry- tyčkové, oranžové obří plody, na jedné rostlině bez chuti, na druhé dobré 

                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 18.111 (?), 7.4.2013 5:50

Také jsem pěstoval odrůdy Orange Banana a Venus a hodnotím je stejně jako Zdenci. Už je nepěstuji.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika