Noční teploty pod 10°C - co rajčata?



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 133.163 (?)
16.8.2013 8:31

Pod 10 ° bývá mnohdy i v létě v noci. Nebojte, nic se jim nestane, jen budou čučet. Tohle jsem tady napsal před třemi měsíci, a už je to zase v řiti. Noční poklesy teplot jsou už na první pohled patrné, ne devastující jako třeba kroupy, ale velmi patrné. Od předevčíra!!!v půlce srpna!!! chodím jak debil zavírat skleník a foliák aby paprikám nebylo zima, bazén vypustím protože už je k ničemu, a ti co fňukali (i u nás doma) že je horko, vytáhli tepláky a mikiny. Ráno v autě topím protože je mi jaksi proti srsti nechodit v létě jen v kraťasách a tričku. Jediné pozitivum vidím v tom, že po tom jak napršelo (a od té doby je to hnus) skoro zmizely vosy (už asi nemusí na vodu na hrozny), a zůstalo jen pár sršňů.





Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 109.108 (?), 18.5.2013 17:38, zobrazeno: 65037x

To počasí si dělá letos legraci.Příští týden mají být noční teploty pod 10°C i jenom +6.Mám rajčata navlékat na noc do igelitu nebo se jim nic nestane?Jak to děláte vy ostatní, kteří máte rostliny na záhoně?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 242.167 (?), 18.5.2013 17:42

Pod 10 ° bývá mnohdy i v létě v noci. Nebojte, nic se jim nestane, jen budou čučet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.42 (?), 20.5.2013 22:59
Já zatím rajčata ven nedala. A po shlédnutí dnešní předpovědi Jsem udělala dobře. Konec týdne mě dost děsí, opět asi všechno zmrzne jako loni.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 21.5.2013 7:08

no jestli je to konec týdne dle slečny Honsové, tak to bych byl v klidu...

mění se to každých 12 hodin, aktuálně pod 6 stupňů na Stř. Čechy např. není hlášený žádný den či noc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 243.114 (?), 21.5.2013 7:29

Nechci se zastávat paní Honsové, ale její předpovědi v poslední době vycházejí nějak líp než té bandě z CHMI, těm ta předpověď nevychází ani na půl dne wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 133.163 (?), 16.8.2013 8:31

Pod 10 ° bývá mnohdy i v létě v noci. Nebojte, nic se jim nestane, jen budou čučet. Tohle jsem tady napsal před třemi měsíci, a už je to zase v řiti. Noční poklesy teplot jsou už na první pohled patrné, ne devastující jako třeba kroupy, ale velmi patrné. Od předevčíra!!!v půlce srpna!!! chodím jak debil zavírat skleník a foliák aby paprikám nebylo zima, bazén vypustím protože už je k ničemu, a ti co fňukali (i u nás doma) že je horko, vytáhli tepláky a mikiny. Ráno v autě topím protože je mi jaksi proti srsti nechodit v létě jen v kraťasách a tričku. Jediné pozitivum vidím v tom, že po tom jak napršelo (a od té doby je to hnus) skoro zmizely vosy (už asi nemusí na vodu na hrozny), a zůstalo jen pár sršňů.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 16.8.2013 10:59

Mirku, to na těch žlutých rajčatech se udělalo vlivem nízkých teplot surprise?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 216.69 (?), 16.8.2013 11:45
Jsou to nějaké propadající se skvrny na plodech, něco jsem na netu podobného viděl bohužel už nevím kde, nevím však o co se jedná. Každopádně toto rajče je napadeno hodně, flekaté má i listy od začátku (ale to má snad každé), tohle na plodech se objevilo až skončila ta nádherná horka, nalilo vody a poklesly noční teploty. Musí to být pro rostliny šoky, každopádně tahle rostlina půjde okamžitě na spálení, ještě se mrknu do plodů zda to nejde zevnitř.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 112.138 (?), 16.8.2013 12:02

Ještě je docela možné že by se mohlo jednat o začínající plíseň (doufám že ne) a nebo i o virus tabákové mozaiky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.114 (?), 16.8.2013 15:18

To Mirek - v srpnu je normální, že jsou chladná rána, viz svatá Anna, chladna zrána.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel12:21
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika