Herbicidy na zahradě aneb Konec rajčat v Čechách?



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5581) - 133.163 (?)
3.7.2013 8:17
Dělaly mi to dokonce i vrcholy které jsem dal znovu zakořenit do vody (foto tu někde je), to svinstvo bylo už v těch rostlinách a asi je nutné je co nejrychleji prohnat "zdravou výživou" aby to svinstvo z rostliny vyprchalo. Myslím že Vám to bude trvat hodně dlouho, výsledek dejte vědět, já bych spíše prolíval květináče každý den vodou aby se to ze zeminy vyplavovalo.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 3.7.2013 12:36

Těm rajčatům nic není, některé odrůdy to dělají. Pokroucené listy vlivem herbicidů (tedy všichni předpokládáme, že to je herbicidy) vypadají jinak - kroutí se konce výhonů a nové listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 193.181 (?), 3.7.2013 12:38

nic mu nie je, az na to ze tam je momentalne len jedna mala rajcina.

ak by to bola cisto iba vlastnost odrody krutili by sa listy aj susedovi, ktoremu som priesady poskytol

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 193.181 (?), 3.7.2013 12:39

pardon, prispevok bol reakcia na iny prispevok

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5581) - 133.163 (?), 3.7.2013 14:02

Čím soused hnojí, jak často hnojí, kdy vylamuje zálistky, vylamuje je vůbec, jak často zalívá, v čem má rajčata vysazena??? To vše může mít vliv na růst. V tomhle kroucení problém určitě nehledejte, a to že rostliny nemají plody je stav který v současné době panuje u mne, u mého souseda, i u jiných, bohužel jsou podmínky rajčatům nepřející.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 198.248 (?), 2.7.2013 15:22

manipulácia s 1,5m rastlinami, ktoré sú popriväzované o balkón v úplne koreňmi prerastenej hline by bolo problematické, tak skúsim aspoň zvrchu doplniť novú zeminu...

napadlo ma, či to neni reakcia rajčiakov na prehnojenie trebárs s kombináciou nevhodného PH? V kupovanom substráte je možno priveľa niektorých prvkov, nemyslím že by tam mohlo byť také množstvo zbytkov herbicidov, že sa to prejavý na rastline.

Pozeral som na nete poškodenie herbicidmi - rastliny sú rovnako zdeformované ale tam bol priamy kontakt s prípravkom, a nie nejaké stopové množstvo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.7 (?), 2.7.2013 15:59

Tiez si myslim, ze tieto problemy mozu byt aj prehnojenim. Prehnojenie sa casto prejavi ako deficit inej ziviny, kedze prijimanie ionov je casto kompetetivny proces. Napr. vela draslika a mate chlorozu pre nedostatok horcika. A podobne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5581) - 242.167 (?), 2.7.2013 16:14

Vliv nedostatku nebo nadbytku prvků máte tady, jenže v těch rajčatech je jiné svinstvo než přehnojení. Regenerace na záhoně trvala min. měsíc, pokud ho chcete nechat v květináči budu sám zvědavý kdy se zotaví. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 198.248 (?), 2.7.2013 22:42

keby som ich dal na záhon dostanú plieseň,...dnes som pridal novú vlastnú dobre rozloženú kompostovú hlinu zo záhrady a dám vedieť ako budú ďalej reágovaťwink...no určite bude niečo s tou kupovanou zeminou v nádobe na balkóne, lebo všetky ostatné rajčiaky na záhrade v nádobách a minisklenníku sú OK, a tam som nedával kupovanú zeminu a všetky som vypestoval v jednom kelímku v rovnakej zemine...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5581) - 133.163 (?), 3.7.2013 8:17
Dělaly mi to dokonce i vrcholy které jsem dal znovu zakořenit do vody (foto tu někde je), to svinstvo bylo už v těch rostlinách a asi je nutné je co nejrychleji prohnat "zdravou výživou" aby to svinstvo z rostliny vyprchalo. Myslím že Vám to bude trvat hodně dlouho, výsledek dejte vědět, já bych spíše prolíval květináče každý den vodou aby se to ze zeminy vyplavovalo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5581) - 242.167 (?), 2.7.2013 16:03

Rajče přímo zasažené vypadá např. takto, pár obrázků máte i tady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika