Herbicidy na zahradě aneb Konec rajčat v Čechách?



host - 105.132 (?)
20.6.2013 8:52

Mne to pripada, ako predaj potravin s obsahom antibiotik. Tiez je tu argument, ze ucinkuju aj na male choroby, ktore si mozno ani nevsimnete.:-)  Navyse v ich zarodku. Antibiotika su dnes zakazane aj v potrave pre dobytok. Myslim si, ze plosne necielene rozhodenie herbicidov moze sposobovat aj rezistenciu na ne (dobra analogia s antibiotikami) a moze skodit trave. Trava je menej citliva na tieto latky, ale urcite jej neprospievaju. Nehovorim o mikroflore a dalsich formach zivota v travniku. Bral by som na nejake startovacie hnojenie ak je v trave plno buriny. Ale pouzivat na malu burinu, ktoru nevidiet je somarina.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 105.132 (?), 20.6.2013 8:52

Mne to pripada, ako predaj potravin s obsahom antibiotik. Tiez je tu argument, ze ucinkuju aj na male choroby, ktore si mozno ani nevsimnete.:-)  Navyse v ich zarodku. Antibiotika su dnes zakazane aj v potrave pre dobytok. Myslim si, ze plosne necielene rozhodenie herbicidov moze sposobovat aj rezistenciu na ne (dobra analogia s antibiotikami) a moze skodit trave. Trava je menej citliva na tieto latky, ale urcite jej neprospievaju. Nehovorim o mikroflore a dalsich formach zivota v travniku. Bral by som na nejake startovacie hnojenie ak je v trave plno buriny. Ale pouzivat na malu burinu, ktoru nevidiet je somarina.

                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4543) - 155.121 (?), 20.6.2013 9:44

Antibiotiky se pajcuje kůra některých sýrů.

                     
host - 185.138 (?), 20.6.2013 10:03

Ty které nemají plesnivět se postřikují prostředky proti plísni. Tam by ATB byla kontraproduktivní. 

U Ruondapu je velký problém odpar, u chmele 15m od použití může být málo. Totéž růže. 

                  
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 221.3 (?), 20.6.2013 10:04

49.39, 105.132. Chlapi vy víte o co jde, ale zajděte někdy do některé té velké obyčejně červené plechové krabice s nápisy o kolik jsou levnější než druzí, nebo jak jsou kvalitní a chvíli jen koukejte a poslouchejte. Lidí, kteří mají přehled je málo a mnohdy to nejsou ani ti prodávající. Když jsem slyšel prodavačku jak říká, že stačí nasypat vápenec pod angrešt a nebude trpět americkým padlím, tak jsem se jí ptal od koho to má. Jsou lidi, kteří nevědí, že insekticidy ničí hmyz, fungicidy houby... A tak použijí na na strupovitost třeba Mospilan - na obrázku je přece jabloň a v obchodě mi řekli, že je to univerzální přípravek (a neřeší, že na obalu jsou jmenováni jen škůdci). Nevím jestli jste v ČZS nebo SZZ, ale já chodím na některé výstavy do poradny. 90 % dotazů je letos monilióza, rez hrušňová, mšice na rybízech, padlí na angreštu, pidikřísek a pilatěnka na růžích, pilatka na peckovinách. Při tom tahle témata na nás koukaj z každého zahrádkářského časopisu a člověk si myslí, že to už musí znát všichni, ale není to pravda.           Tady jsou lidi, kteří mají přehled a zkušenosti. Kdo zkušenosti nemá, ve velkém počtu případů neví, že tohle fórum existuje a nebo neví jak v něm problém vyhledat. A jde do velkého plechového obchodu...

                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 20.6.2013 16:44

To mi připomíná, jak jsem se nedávno v renomovaném zahradnictví ptal po Chemstopu, a dostalo se mi odpovědi, že "ne, ale můžete použít Travin". Jak říkají staří lékárníci: Nemáš-li co dáti, dej kalii jodati.

   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 198.248 (?), 29.6.2013 13:52

Dobrý deň, pestujem rajčiaky v nádobe - krásne sa v predošlom teplom počasí rozrástli, ale teraz sa začali akosi krútiť a deformovať listy. Sú vysadené v miešanke zo záhradnej hliny a kúpenej zeminy.  Ešte som sa s takouto deformáciou listov nestretol - prosím neviete, čím by to mohlo byť? Pomohlo by dodať nejaké prvky do hliny, alebo...?

dik.

zdeformované nové výhonky
zdeformované nové výhonky
zdeformované nové výhonky-detail
zdeformované nové výhonky-detail
strapaté mladé listy
strapaté mladé listy
      
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 198.248 (?), 30.6.2013 14:08

deformované listy neschnú ani tam nevidím škodcov, tak neviem či by ich bolo lepšie otrhať?,...veď už to ani nevyzerá ako list...

nepodobá sa to na poškodenie herbicidmi v kúpenej zemine, ako tu popisujete, alebo to bude niečo iné?

         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 30.6.2013 14:19

Na druhé fotce je zcela zřetelné poškození listů herbicidem, asi z koupené zemině. Letos jsem se s tímto poškozením setkala již tolikrát - v cizích sklenících, že mám pocit, že jde o šířící se mor. Většina lidí použila dovezený hnůj. Rostliny z toho většinou vyrostou, až si vytvoří silnější kořenový systém.   J.

         
host - 117.125 (?), 30.6.2013 14:54

Letos se mi objevilo to samé. Rostliny naprd rostou (některé vůbec), nové výhonky ihned zkroucené,  téměř všichni jsou si tady jisti, že je to z herbicidů, já tomu ale nevěřím, páč se mi tam nemohly jak dostat, ani z hnoje. Přikláním se k názoru, že je to virovýho původu. A letos už stim nic neudělám a úroda bude asi slabá. jestli nějaká bude.

            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 242.167 (?), 30.6.2013 16:16

A jak budete proti té viróze v budoucnu postupovat? Letos jsem nepoužil koňský hnůj a po "viróze" ani památka.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika