Co s dlouho neudržovaným trávníkem.



jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498)
23.6.2007 9:46
Kunerol je pre mňa nič nehovoriaci pojem. Nepatrím medzi tofuistov, vegánov a podobných "-patov".
Maďarský Revai lexikon horoví, že kunerol je "Kókuszolaj", google hovorí: Kunerol 100 % Fett aus Kokosnüssen. Teda obyč. kokosový olej.
Z vašich postrehov mi nie je jasné, či od kunerolov do rána umriem alebo bez kunerolov do rána umriem?!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316), 15.5.2007 8:33
V tom mi mluvíte z duše, i když se přiznám, že nevím, co jsou to kuneroly.
                     
host - 32.254 (?), 22.5.2007 8:36
Tak pánové, děkuji za všechny rady. Jsem ale zase bezradná. Mám postříkáno už skoro měsíc a teď to zůstane ležet. Manžel - hlavní Přemysl Oráč - má od minulé neděle nohu v sádře, nevím, co dělat, když je teď  to nejlepší období pro nový trávník, on bude měsíc na neschopence, asi to budu muset vzdát. Bohužel s roční dcerkou za krkem toho moc nezryju. Je mi vůbec ještě pomoci?Petra
                     
host - 248.54 (?), 27.5.2007 22:29

Vzešlo ze semen plevelů. Po té (pokud nejste perfekcionista) nemusíte rýt (i když by to asi bylo lepší. Ale pokud na trávník spěcháte buď mělce (velmi zryjte - cca 1O-15 cm, uhrabte a zasijte a zaválcujte). A nebo to "flákněte ,  rozrušte hráběmi povrch" a zasijte. Je to trochu "čuňárna" ale pokud bude mít semínku dost vlhka, trávník vzejde též. (Starou mrtvou trávu samozřejmě musíte odstranit).

Na druhou stranu, na manžela to počká...

Pokud by dostal injekci stenolonu, mohl by sádru schodit za dva týdy (to byl žert).

                     
host - 248.54 (?), 27.5.2007 22:24

Kunerol bylo, pokud se nemýlím komerční označení za války (nebo před válkou?) vyráběného ztuženého tuku. Brrr.

Hera, věrná sestra másla a dávení..

                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316), 28.5.2007 19:41
SANA - vlastní sestra másla to byla! To si vzpomínám. Kunerol za války - tolik toho zase nepamatuju.
                     
host - 248.54 (?), 28.5.2007 22:37
Já jsem na hranici čtvrtého decenia.
                     
host - 204.208 (?), 23.6.2007 0:54

No to je úžasné, vážení - děkuji za četbu, při které jsem se i poučila, i pobavila.. Právě jsem dočetla knihu a neměla další v zásobě.. Nemohli byste pokračovat v diskuzi?

                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247), 24.6.2007 20:45

Jste prostě úžasná, tolik chvály nezasloužím , jak jste dopadla s trávníkem (vzešel?) a co pacička pana manžela? Pokud nebyla fraktura komplikovaná, bude to pomalu vyřešené.

Ještě jsem přemýšlel nad osivem, asi nejlepší jsou směsi "sportovní plochy" mebo "golf" , slušné je  aros osiva, bezkonkurenční je Barenbruck - buď v Německu, nebo u těch nejlepších obchodníků  - zahradnictví, nebo fy. starající se o golfové plochy. Barenbruck je důkaz toho, že rekombinatní technologie v rukách někoho, kdo zvládá  v podě mendelovské křížení jsou skvělý nástroj. Barenbruck se v Čechách strašně špatně shání, ale když jím  zasijete, vyroste něco neuvěřitelného, nádherná, hustá, tmavě zelená tráva, která vypadá, vedle běžného osiva, jako  nedávno pohnojený a zelenou barvou naštětkovaný pruh:-))

                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 23.6.2007 9:46
Kunerol je pre mňa nič nehovoriaci pojem. Nepatrím medzi tofuistov, vegánov a podobných "-patov".
Maďarský Revai lexikon horoví, že kunerol je "Kókuszolaj", google hovorí: Kunerol 100 % Fett aus Kokosnüssen. Teda obyč. kokosový olej.
Z vašich postrehov mi nie je jasné, či od kunerolov do rána umriem alebo bez kunerolov do rána umriem?!

                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247), 24.6.2007 20:46
Nad ztuženými tuky samozřejmě běduji, je to sajrajt pro hlupáky.
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika