Co se ztvrdlým štěpařským voskem



Stránky: 1,  2   
Olda70 - (1) - 103.203 (?) 
21.3.2021 16:45, zobrazeno: 3874x

Dobrý den, prosím, poradíte mi co se ztvrdlým štěpařským voskem? Dá se ještě nějak použít? Děkuju za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6525) - 9.144 (?), 21.3.2021 18:09

Nahřát a opatrně naředit lihem. Ovšem půllitr technického lihu stojí zhruba stejně jak pixla vosku. Tak nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.220 (?), 21.3.2021 19:38

Stačí nahřát, zkuste doma na chvíli postavit na radiátor.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 94.165 (?), 21.3.2021 20:18

30 sekund v mikrotrovbě. Dejte pod pixlu palír, špatně se to meje. Použijte za tepla. Při roubování více věcí venku jsem pixly tužšího Jentenu rozehříval venku ve vodní lázni na plynovém vařiči. Když bylo teplo při roubování za kůru,  jsem měl vosk za sklem na palubní desce auta (solární ohřev).

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 35.184 (?), 22.3.2021 15:05

Roky som používal vosk Jenten, dnes už ho nepoužívam. posledné dve balenia, ktoré som kúpil boli nekvalitné, vosk bol veľmi tvrdý, ťažko sa rozotieral, v chladnejšom počasí sa s ním nedalo pracovať.Dnes používam Legocortex, niečo ako stromový balzam, ale je vhodný na zatieranie rán aj na štepenie stromov. Aplikácia je ľahká je vždy rozotierateľný a dobre zatiera rany. nanášam ho štetcom, ktorý potom stačí umyť vo vode.Niečo podobné je zrejme aj Lac Balzam s ktorým zatíaľ nemám skúsenosti.No Legocortex po 3 ročnom používaní môžem smelo doporučiť každému. Jenten už viac nebudem používať, novšie zatieracie hmoty sú podľa mňa kvalitnejšie ich aplikácia je jednoduchšia a sú aj trvanlivejšie - Legocortex má záruku 5 rokov..Je síce drahší, ale kvalita stojí za to. S pozdravom 

afer

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 94.165 (?), 22.3.2021 18:10

No ta tuhost Jentenu mi právě vyhovuje. Používám ho na štěpování. Na zatírání ran mám Tervanol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 153.8 (?), 22.3.2021 19:39

Tak nevím, ale otec ho zahřálo a smíchal s jedlým olejem, žádný líh a fungovalo to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 103.203 (?), 22.3.2021 19:46

Děkuji za radu, byla to jen troška, co jsem nechtěl vyhodit, ale povedlo se!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1623) - 165.146 (?), 23.3.2021 10:48

Také používám 4 roky tmel Legocortex a mohu jen potvrdit skvělé vlastnosti tohoto přípravku.Dvakrát se mě nepovedlo roubování vertikálních větví palmety na západní stěně.Vždy pří zvýšeném slunečním svitu mě Jenten zatekl do roubovacích ran a způsobil neujmutí.Po třetí jsem použil Legocortek a vše se ujalo.Po aplikaci do 20÷30 minut vznikne plastické zaschnutí a žádný déšť či sluneční svit s nanesenou vrstvou nehne.Je pružná a stabilní.Stará tuba už dochází a protože budu letos hodně roubovat, pořídil jsem si čerstvý materiál viz.příloha.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Legocortex
Legocortex
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 5.105 (?), 23.3.2021 12:29

Viděla jsem na internetu, že použili místo vosku jen latex.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika