Řetěz na motorovou pilu



host - 136.63 (?)
16.9.2013 8:26

Zdravím, lištu zřejmě někdo nahradil a tato má jinou patku, Řetěz nabíhá přes hranu a tím se poškozuje. Pokud maže, neřešte poměr olejů, oba to umažou naprosto spolehlivě, ledy se řežou bez oleje a umaže to jen voda. Standa.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
host - 182.242 (?), 17.9.2013 0:50

Ono těch vandalů, jak vy nazíváte je tu asi víc. Mě bioolej na motorových pilách pouze škodí a zvyšuje náklady na opravy čerpadel a nákupu řezacích souprav. Problematika používání minerálních olejů na tomto portálu byla několikrát omývána a některé ostřejší názory zde byly smazány. Odbočím na vedlejší téma, které se netýká ochrany přírody, ale ochrany zdraví člověka. Pokud nemáte vlastní zahradu, kde si pěstujete své ovoce a zeleninu a nepoužíváte přípravky na ochranu rostlin-pesticidy, můj příspěvek ignorujte. Jesli-že tomu tak není, přečtěte si můj názor a pravdu. Víte kolik je pesticidů obsažených v ovoci a zelenině, které vy, nebo manželka koupíte? Máte-li rodinu. Víte, kolik toxických látek obsažených v ovoci a zelenině do sebe dostanete? Koupíte-li si ovoce a zeleninu neznámého původu země, ubezpečím vás, že vaše tělo přijímá toxické látky na bázi Endosulfanu, Malathionu,Zeta-cypermethrinu, Parathionu a dalších vysoce škodlivých látek pro člověka, faunu a hlavně životního prostředí. V EU jsou tyto látky zakázány, nebo velmi omezeny. V chudých asijských zemích se tyto látky používají běžně a kolikrát i zbytečně. Většinou s těmito přípravky dělají negramotní lidé, kteří si ani neumějí přečíst bezpečnostní list a etiketu přípravku a chutné banány, nebo melouny nám stříknou... raději ani nevědět a nebádat. Proto v těchto zemích je největší procento otrav pesticidy. Zabýváte se kolik oleje někdo vystříká sousedovi do země. Víte, co jíte a jak si ničíte zdraví? Zabývám se profesionální ochranou rostlin mnoho let a lecos jsem viděl a nevěřil, dokud jsem to nezažil. Roman-Lesnictví a dřevařství

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 146.4 (?), 17.9.2013 9:21
Ano, je to tak. Je řada látek, jež jsou zakázány. A lidé je přesto používají-jen aby uškudlili korunu bez ohledu na zdraví své a svého okolí. Jak si to porovnají se svým svědomím je jejich věc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 54.59 (?), 22.9.2013 17:07

hydraulika nemá mazací účinek a zničíte čerpadlo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.103 (?), 22.9.2013 19:54

To je nesmysl, hydraulika má sice minimální mazací účinek s ohledem na M6AD, ale čerpadlo se rozhodně neničí spíše naopak, sám na zimu do ztuhlého M6AD dávám i trochu hydraliky cca 30% (mám ji zadarmo) pro lepší tuhost a usnadnění čerpání čerpadla, aby netrpělo.

Čerpadlo si zničím lepidlem v podobě potravinářských olejů ala přepálený tuk z řízků někdy i se strouhankou uvnitř, bio olejů, vyjetým černým olejem s příměsí kovu apod. Nejlepší jsou hobíci co přijdou do servisu s nefunkčním olejovým čerpadlem a totálně začernalou pilou od vyjetého oleje a když se jich zeptáte kolik, že za ten rok nařežou, tak cca 10-20 kubíků cca 5l oleje za 45Kč litr. Takže ušetří 225Kč na oleji, ale za opravu pily vyplázne 2000 a to se vyplatí crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.230 (?), 14.9.2013 22:52

Vyšisována drážka lišty nebo špatný olej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.143 (?), 15.9.2013 9:53

Chlapi dík za rady. Vyměním olej za jiný a uvidím. A k tomu ekologovi, zkusil jste někdy biolej do pily? Absolutně na nic, tak jak skoro všechno bio, snad s vyjímkou potravin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.2 (?), 15.9.2013 10:54

Nevím jak ekolog, ale já používám bio olej naprosto běžně. Nechávám jej v nádrži i několik měsíců neprosto bez problémů. Akorát to chce nádrž naplnit, aby v ní bylo méně vzduchu a olej nedegradoval. Mimochodem na každém balení máte napsánu trvanlivost...

Profíci mažou friťákem, který rád zasychá. Pak je nutnost řezat stále aby se čerpadlo proplachovalo stále čerstvou dávkou. Max.před delším odstavením pily olej vylejou a propláchnou čerpadlo něčím trvanlivějším jako M6A.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 136.63 (?), 16.9.2013 8:26

Zdravím, lištu zřejmě někdo nahradil a tato má jinou patku, Řetěz nabíhá přes hranu a tím se poškozuje. Pokud maže, neřešte poměr olejů, oba to umažou naprosto spolehlivě, ledy se řežou bez oleje a umaže to jen voda. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 72.149 (?), 16.9.2013 10:51

Viděl jsem také lištu na pile "STHIL" koupené od podomních prodejců, která neměla lištu bodovanou, ale snýtovanou. Nýty zasahovaly do drážky, takže po nich vodící články brnkaly. Nevím jestli to může být nevhodnou lištou. Pokud jsem tomu dobře porozumněl, zezačátku to nedělalo.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 124.31 (?), 16.9.2013 18:23

laugh Sthil, to je dobrý...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika