Řetěz na motorovou pilu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 8.143 (?) 
29.9.2013 19:18

Radil jsem se s kolegou, který ji má 5 roků a chodí sní každý rok do lesa na dřevo, 2 traktorové vlečky. Za celou dobu mu jede bez problémů ani v tom lese s ní neměl zatím problém a řetěz dával poprvé brousit na brusce až loni (samozřejmě že jej udržoval pilníkem). Mohu potvrdit, že není žádný diletant, který by s řetězem jel až do polsední chvíle dokud jsště řeže.

Já se zatím do lesa nechystám a na řezání doma si myslím zatím bude stačit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 96.2 (?), 17.9.2013 15:21

Hlavně ten olej neměňte za vyjetý motorový... Zkuste sem dát forku, stačí mobilem: zblízka na uchycení lišty. S lištou a řetězem, bez lišty, detail de to přeskakuje, vyfotit spojku... Třeba to bude srozumitelnější, vy ekologu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 24.249 (?), 17.9.2013 18:30

Nebolo by pre zadavateľa príspevku jednoduchšie a rýchlejšie zobrať pílu do predajne a tam popísať problém? Evidentne o reznej súprave nemá ani zdania. Ako laikovi by sa mu dostalo rýchlejšej pomoci ako tu na nete blúdiť a tápať v diskusiách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.2 (?), 17.9.2013 19:44

Možná byo. Pokud to má při cestě a vejde se mu do aktovky :-) Ale zvolil tento portál, tak se tu třeba dozví víc. V ovchodě či servisu mu nic neuteče protože stam stejně musí aby koupil správnou lištu/řetěz/řetězku nebo co s tím vlastně má...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 8.143 (?), 17.9.2013 19:59

Pánové dík za rady. Vyměnil jsem olej jak mi radil pán výše za M6AD a je po problému.  Vodící zuby jsou oklepány zezadu tzn. že tím je vyloučen náběh lišty i vodící kolečko. Spíš jsem si myslel pastorek, ale po výměně za nový to dělalo pořád stejně, tak jsem dal na radu kolegy výše s tím olejem a zatím seto jeví ok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.28 (?), 17.9.2013 23:00
Na oleji jste ušetřil asi tak setinu toho, co jste dal za novou lištu, řetěz a řetězku... M6A je sice pěkný svinstvo ale pořád lepší než vyjetý olej z převodovky. Dll jste pile i svému okolí pěkně zabrat. Přál bych si abych takového šetřílka neměl mezi sousedy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.143 (?), 19.9.2013 17:47

Tak jsem našel řešení. Koupil jsem novou pilu Hecht 945 a je snad poproblémech. Kolega ji má 5 roků, chodí sní řezat do lesa a kupodivu zatím bez problémů

Děkuji všem za rady, kromě ekologa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.106 (?), 19.9.2013 17:55

No vidíte 5 let těžby a pak za nějakých 10 let ji ještě může prodat nějakému hobíkovi a teď tu o Smolíčku laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 19.9.2013 19:06

Na liště máte napsaný rozměr a to samé je na řetězu, pokud jste to zaměnil, pak se vám ohudlují zuby na řetězu a ten pak dělá neplechu v liště, další možnost je, že jste koupil slabší lištu s 1,3 drážkou a původně jste tam měl 1,5 ojetej řetěz by jste tam třeba napasoval. Zkontrolujte si popisky na liště a řetězu a nekupujte další pile panebože.

Počítejte, 2x pila eurotech, lišta, řetěz, teď jste na nějakých 5k a pořád máte šrot, kdyby jste si koupil hned normální pilu kolem těch 5-6k máte kvalitu a nemusíte řešit podobné hlouposti a pila vám při tom vašem řezání vydrží do smrti.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.89 (?), 20.9.2013 19:27

... pacholíčku přesně

den v težbe ale opravdu v tezbě a do svačiny se objeví problém na to bych aji vsadil nejakou korunu :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel10:10
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika