Řetěz na motorovou pilu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 72.149 (?) 
16.9.2013 19:50

Asi jste ty výrobky neviděl. Není to skutečně Stihl, ale Sthil. A dobrý to vůbec není, ale hrozná sra..ka.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 72.149 (?), 16.9.2013 20:11

Některé jsou dokonce s nápisem Steel.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 8.143 (?), 16.9.2013 21:31

Co máte na mysli patku? U pastorku nebo kluzné kolečko.

Lišta je opravdu jiná, ale ze začátku jsem s ní neměl problémy. Do doby než jsem koupil nový řetěz. Udělalo mi to i nadruhém řetězu. Koupené je mám přímo ve ST. Mám podezření, že i značková prodejna prodává Čínu.

Jaké je řešení s lištou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 59.39 (?), 17.9.2013 0:19

nemyslím, že by se ve začkáči prodávaly neznačkové řetězy, s ohledem na ceny to asi ani nemá smysl. Ale věřím, že máte něco nekompatibilního, což není nic divného u podobných značek. Zkuste vyměnit celou sestavu, tedy lištu a řetěz, s tím že podle staré bych zkontroloval dělení, a šířku, prostě vzít s sebou ty origo věci k někomu rozumnýmu aby to změřil, jestli to není popsané. Taky polohu mazacího kanálku. Ale jestli to stojí za to, čert ví. Nebo ještě zkusit díly na číny, mohli by je mít v Bergland.cz, možná. Dělaj ultra levný nářadí a dílama jsou docela dobře zásobení, možná se tam obejdete, jsou slušní...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.106 (?), 17.9.2013 2:28

Máte 2 typy dělení 3/8" nebo 0,325" obojí má jinou rozteč a proto nemůžete dát 3/8" řetěz na 0,325" lištu a naopak, jak lišta, tak řetěz, tak i řetězka musí být buď 3/8" nebo 0,325". Standa ale mluvil o patce to je ta část, která je schovaná pod krytem řetězky, tam je opět několik druhů, základní je malá a velká, potom máte i rozdílnou výšku lišty několik typů a u každého výrobce může být i jinak umístěn mazací otvor pro olej a nemusí pasovat na vývod z pily.  Na liště i na řetězu i na řetězce je napsán rozměr, tak si to zkontrolujte jestli máte všude stejnej. Standa mluvil o široké patě kde při náběhu do drážky řetěz škrká o hranu, s tím jsem se nesetkal ještě jsem nikoho takového nepotkal a to už jsem viděl borce co měli naopak řetěz a šli do servisu, že jim to neřeže laugh. Tak pak dejte vědět  cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 17.9.2013 8:24

Pokud tochodilo zpočátku, pak se něco stalo. Kde jsou na řetězu otřepy? Něbrousí řetěz o dno drážky? Změřte hloubku drážky a výšku vodícícz zubů nového řetězu, nebo se podívejte, jestli nový řetěz sedí v drážce celou hloubkou, nesmí ležet na dně drážky.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.37 (?), 17.9.2013 12:06

Takhle to asi nevyřešíme. Myslím si, že je spíš namontovaný řetěz s jinou roztečí, který se mydlí o řetězové kolečko. Nebo taky může být poškozené kolečko ve špičce lišty. Jednou se mi tahkle jebnul řetěz z mé blbosti, když byl až moc volný a vyjel z drážky.

Jinak uživatelé jsou různí. Jednou jsem kupoval v prodejně náhradní řetěz a přišel tam zákazník, který přišel s tím, že musí reklamovat pilu. Prej, že jenom vrčí a netočí se řetěz. Prodavač vzal pilu do ruky, nastartoval a odblokoval brzdu. Zákazník na to čuměl jak vrána, že to má takovouhle věc a já jsem tam stál s otevřenou hubou, co je to za člověka, že si koupí pilu a nezná takovou elementární věc. Kdybych to neviděl na vlastní oči, tak bych ani nevěřil, že je něco takového možné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 17.9.2013 15:50 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.143 (?), 29.9.2013 15:30

Máte pravdu. Špatný řetěz, koupil jsem 3/8 a měll tam být 0,325. Mám taky elektrickopu pilu a kupoval jsem řetěz podle ní. Dneska už vím, že to byla chyba. Dík za radu

Jak píše kolega níže, nakonac jsem koupil taky Hecht 44 a a zatím plná spokojenost . Dokonce mi startuje na první šup .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 29.9.2013 17:01

Příště až budete kupovat řetěz nezapomeňte, že kromě dělení jsou ještě dva druhy 3/8 hobby a klasická 3/8 a hlídat si musíte i tloušťku řetězu a drážky kde to také musí spolu ladit = 1,1mm, 1,3mm 1,5mm a 1,6mm.

Hechta 44 jste opět koupil bez porady a zase špatně laugh když Hechta, tak 956 kterej už má normální řetěz a lištu kde se nemusíte bát, že vám prasklej řetěz švácne přes obličej, nebo přes koleno a udělá vám nedobrovolnou liposukci, ale hlavně takovej řetěz se dá nabrousit a netáhne se jako sopel a vydrží nesrovnatelně déle ostrý, to samé lišta a také pila, kde 956 už je kopie Hitachi s obsahem, který v rozumné míře dokáže eliminovat nekvalitní materiály.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel10:10
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika