Prosim o pomoc pri vybere mot. pily



host - 227.2 (?)
8.11.2012 10:20

Co tj.Gude, neni,az tak zla.Je tak dobra, ze ma nedotahnute srouby, lajdacky dana tesneni a uz nechodi.To jsou docela podstatne veci.Kolik jste usetril se ptat nebudu, tj.prece jasne.Proc si nekoupit rovnou znackovou vec.A miti pravdepodobne klid a pokoj.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6542) - 70.100 (?), 25.1.2011 11:47

Tak to včelařství byste měl z toho výčtu amatéřiny vyjmout. Tam totiž nejde o přesnost ve smyslu fyzikálního pojmu, ale o odbornost chovatelskou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.254 (?), 25.1.2011 12:45

Olouvám se, jak Vám, pane PP, tak všem, které jsem svým výrokem zmátl či uvedl v omyl. Včelařství, modelářství a sběratelství jsem uvedl jako příklady zájmových činností, koníčků... vůbec jsem to nevztahoval k přesnosti. Myslel jsem tím jen to, že v případě těch levňoučkých výrobků ona jistá nutnost dodělávek a předělávek a oprav je snesitelná pouze tehdy, když to člověka baví a nepočítá hodiny na tom strávené, stejně jako modelář většinou nepřepočítává na finance hodiny srávené nad modelem, filatelista čas nad alby a katalogy a včelař čas strávený se svými včelstvy. Tak to tedy bylo míněno... Nu, snad jsem to drobet vyjasnil a ještě jednou se omlouvám... Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Baca - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (106) - 122.164 (?), 21.2.2011 17:03
Pekny prispevok, dufam, ze s tou mojou to uz nebude take zle :-) Ak mate na mysli zeleny tesniaci papier (pouzivany napriklad na tesnenie vodnej pumpy a podobne) ten sa da kupit kdekolvek v dobrych autosuciastkach. Ak mate na mysli KLINGERIT, pouzivany na tesnenie viac tepelne a mechanicky namahanych motorovych sucasti, tak ten, alebo kontakt na predajnu, skor ziskate u ludi, ktori sa zaoberaju restaurovanim historickych vozidiel. Vyraba sa vo viacerych hrubkach. A myslim ze aj vo viacerych tepelnych variantach. Pokial viem da sa s neho vyseknut aj tesnenie pod hlavu motora (nevydrzi sice tak dlho ako regulerne, ale da sa :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Baca - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (106) - 198.236 (?), 4.11.2012 17:37

Tak som svoju Gude KS 400B ZADREL :-( Teda pridrel. Po jednom Cervenom smreku a jednom obycajnom (ten mi vietor sfukol na opacnu stranu, skoro mi spadol na hlavu :-(   )     a porezani kmenov na spalky, som skusil vyfrezovat pilou do pna misku (je v zahone, tak nech si mama do tohoto environmentalneho kvetinaca nieco droben zasadi) zrazu pila v plnych otackach drobne trhla a zhasla. Odvtedy ju nemozem nastartovat. Dnes som ju rozobral a diera po vyfuku mi odhalila hnusne tajomstvo. Kruzky v pieste zapecene, povrch piesta aj valca ryhovany :-(. Piest sice beha, ale pri startovani vydava VELMI podivne sustive zvuky :-(     Oprava - teda vymena valca, piesta a tesneni ma vyjde okolo 100e (samodomo) a potom si dam nastavit nizsie otacky v servise.  Slzy sa mi tisnu do oci grrrrrrrrrrrrrrrrrrr. Fotky rozhodenej pily doidam hned ako splasim dlhy torx na odmontovanie valca a ked vberiem piest. Dufam, ze kluka bude ok :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 231.64 (?), 4.11.2012 18:55
Bohužel, z neznalosti jste motor vytáčel s malým odporem. Samozřejmě, kvalita směsi, oleje, ostrost řetězu. Za ty peníze plus nářadí a práce pod kolem 4t lze koupit daleko lepší pilu na inzerát se zárukou, např Solo 644 a td. Ale je to Vaše věc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Baca - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (106) - 198.236 (?), 4.11.2012 19:52

Dakujem za odpoved :-)  Presne to som si myslel, ze som ju tocil na najvyssich otackach viac menej takmer naprazdno (doslo mi to az po tom co sa kusla) Za 100e som este na nete v bazaroch pilu do ktorej by som sa nebal ist nevidel. Navyse tu opravu beriem ako skolenie :-)  Ked uz budem kupovat a prevadzkovat Dolamara, nech si viem urobit opravy sam :-) (no asi nie vsetko, ale aspon vecsinu) Skolitela mam dobreho :-) Tak sa mu budem poriadne pozerat na prsty :-)  

Navyse si myslim (asi sa nenecham poucit :-D) ze ta Gude az na lajdacku montaznu pracu (aj teraz pri dokladnejsom rozobrani som narazil na nedotiahnute sroby a ledabolo ulozene tesnenia) nie je az taka zla low endova pila :-) Ked dodam fotky budem mat dalsie otazky :-) 

A este k zmes a olej namiesal som radsej koli nejakej predtuche 1:40 (uz miesam bezne 1:50) Olej mam Divinol dvojtakt pre vysokootackove motory, specifikacia taka ista ako Stihl cerveny 2T. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 243.76 (?), 4.11.2012 20:02
Tu možnost koupě, co jsem popisoval, mám ověřenou, záruka 1/2 roku, 14 dnů na vrácení bez udání důvodu. To jen na vysvětlení a radu jiné možnosti. Jestli chcete opravovat, bránit Vám nemohu:-).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 8.11.2012 10:20

Co tj.Gude, neni,az tak zla.Je tak dobra, ze ma nedotahnute srouby, lajdacky dana tesneni a uz nechodi.To jsou docela podstatne veci.Kolik jste usetril se ptat nebudu, tj.prece jasne.Proc si nekoupit rovnou znackovou vec.A miti pravdepodobne klid a pokoj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Baca - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (106) - 9.35 (?), 11.11.2012 8:47

Mate samozrejme pravdu, ze znackova ´= lepsia. Ale ja zasa rad robim z hovna bic. NAvyse radsej sa nieco naucim na Gude, u ktorej ma velmi nemrzi ze som ju zadrel a v jej oprava ma vyjde v podstate na par Eur. Ak by som zadrel pilu za 600 a viac eur tak to by ma teda sralo strasne a navyse oprava (len diely) by ma stali minimalne 300e ak by som sa k nim vobec dostal. Na gude sa predavaju original Gude diely v nemecku a kto vie, ako na to a nema cash na komplet pilu tak si ju z dielov pohodlne vysklada. Predavaju sa naozaj vsetky diely cez net.  Inak ak by na montaznej linke bola spolahliva kontrola za tie prachy by to bola omnoho lepsia pila ako napr. OleoMac, Poulain (aspon tie co sa predavaju u nas), Homelite a podobne.  :-) Mier v dusi a ostru retaz :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.25 (?), 13.11.2012 23:53

Podobne som si zaobstaral Gude 400B v roku 2005 na jeseň. Tiež bez skúseností s motorovou pílou. Výhoda, že pre Gude v každom okolitom štáte je servis. Prvé dva dni používania boli celkom slušné - aj bez väčších skúseností. Tažil som so svojim Gude 400B v lese - teda po ťažbe som rezal väčšie - menšie konáre. Za dva dni som nazbieral drevo na dve Tatrovky. Tak som mal cenu píly späť - vtedy to stálo aj s brúskou na reťaze 8000 Sk - cez Triangel. Ďalšie používanie píly boli ako u zadávateľa príspevku - píla s pomaly rozpadávala, zadrhla. Oprava v Liptovskom Hrádku stála cca 120 euro. Teraz túto pílu používam len na jednoduché práce - na stavbe, tesárske práce, krátke rezy. Na palivové drevo som si zaobstaral nový Stihl 310, aj keď 361 alebo 391 by bola lepšia. Mám aj použíté Stihl-ky 051-ky na rez väčších kmeňov. Môžem povedať, že s pílami s 90 cm3 sa pracuje úplne inak. Napr. porez palivového dreva-konáre - viazané do zväzku s priemerom 100 - 120 cm to reže bez problémov aj s lištou od 50 - 90 cm. Samozrejme u týchto starších píl je potrebný tiež častejší servis. Gude však bolo dobré sa naučiť, ako používať pílu - doporučujem, ako prvú pílu, aby sa zbytočne nezničila značková píla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika