Dolmar PS-420, nebo 420C a proč?



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?)
21.12.2008 18:48

P. Radku reakce narážky nechám v tuto dobu stranou. Pouze mohu konstatovat, že kdyby dostal tehdy Sachs Dolmar stejnou šanci, jako HQ a Stihl, tak pevně věřím tomu, že zastoupení a podíl na trhu by byl rovnocenný. Ohledně toho bijce bych uvedl, že jsem od začátku v těchto diskuzích tvrdil a případně dokazoval fotkami a jiným materiálem, jak to je s konstrukcí, materiály, technikou pil, vysvětloval, porovnával. Voláte po stejně aktivních zastáncích jiných značek. Vůbec se jim nebráním, ale zatím se většina z nich po vstupu do diskuze uvedla tak, že místo argumentů napadala a pomlouvala. Až po delší době se vytratili, nebo výjimky i uznali, že si nevymýšlím. Nerad to opakuji, ale Dolmar u nás neměl v začátcích, a jak se ukázalo rozhodujících začátcích z pohledu vlivu na trhu rovnocenné podmínky. Potom se již po r. 1989 musel prosazovat sníženou cenou, což stále ještě doznívá, zajišťovat servis tam, kde byl servis jiných značek a hlavně dokázat každému, který si koupil pilu Dolmar, že je to naprosto srovnatelná, a dokonce cenově výhodnější a materiálově kvalitnější volba. To zakořenění jiných značek v myslích lidí je tak silné, že mnohdy jsou ochotni zaplatit vysokou cenu za starý model HQ, nebo Stihl, přitom zadřenou pilu Dolmar poslední generace odepisují a nechtějí investovat ani do pístu!!... Tazateli bych odpověděl, že PS 420    C - je poslední model s katalyzátorem. Z pohledu znalostí modelové výměny a modernizace nepředpokládám, že dojde k další zásadní změně v nabídce v této třídě. Ohledně ceny si to musíte přebrat sám, neboť pokud máte možnost dělat dřevo, tak rozdíl 1000,-Kč v ceně je z pohledu možnosti dřevo nadělat teď výhodnější, než třeba za půl roku, kdy bude třeba problém dřevo zajistit. Pokud by Vám pila ležela půl roku bez použití, tak můžete počkat a třeba se objeví nějaká novinka u jiné značky, nebo se během této doby naskytne výhodnější koupě pily.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 176.137 (?), 21.12.2008 15:19

Gl nezahovaraj :))) zacal si tu analyzovat "moju oblast" tak pekne pokracuj :) s USA mozem skutocne len hadat, nizsie danove zatazenie, nizsie marze, podstatne vacsi trh, vacsi obrat, ine spravanie sa spotrebitelov... dopravne naklady si dovolim tvrdit su zanedbatelne...

zober si co robi velky obrat... v belgicku asi najvacsi predajca aut urobil akciu,2 auta za cenu jedneho, kupis auto v cene napr. 700k skk a druhe lacnejsie dostanes uplne gratis... zobral tolko aut, ze ich dostal za velmi vyhodnu cenu, pre vyrobcu aut sa stava vip zakaznikom, lebo robi neskutocny obrat, teda dostava auta za velmi vyhodne ceny... pocita s tym, ze aj keby na predaji nezarobil nic, tak zarobi na prehliadkach a servisoch...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 21.12.2008 15:29

No mňa by tiež zaujímalo prečo sú ceny a nielen záhradnej techniky v Amerike také odlišné v porovnaní s cenami v Európe. Že by to bolo tým akí sú američania chudobní a nesolventní v porovnaní s bohatou Európou, ktorá sa od roztopaše nevie zmestiť do kože? P.S. : A aj tak sa neodsťahujem do Ameriky a ostanem kde som!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.107 (?), 21.12.2008 17:01

K Dolmar PS 420 c.

Taky váhám z důvodu servisování Dolmaru, na netu jsem nenašel žádný servis v okr. Blansko (50 km od Brna), prodejci se o servisování na netu také nezmiňují v jiné diskusi tohoto fóra jsem něco četl o Ostravě a o Německu, ale to je pro mne vesmír, taky zde bylo něco o Makita Brno, ale pochopil jsem to, jako ne zrovna správnou volbu. Když se budu ptát v prodejně Dolmar při koupi pily, tak mi naslibují, že ledasco zprostředkují, ale výsledek může být zcela jiný. Z tohoto důvodu (blízký servis) jsem z prvu uvažoval o Stihlu, ale z pohledu cena/kvalita se mi jeví Dolmar o krapet lepší. Taky bych nepočítal ani u Stilu ani u Dolmaru, že budu jezdit 3 x ročně na opravy (viz. další jiný příspěvek)  a proto tuto otázku nestavím jako rozhodující pri koupi.

PS: pokud ovšem nebude servis Dolmar 150 km daleko.  :-)))

Pokud někdo máte nějaký odkaz nebo typ na servis Dolmar v mém okolí prosím poskytněte. Děkuji L.G.

Jinak ceny ve vztahu k Euro, je jasný, že kdyby lidi věděli jak se to bude vyvýjet byla by většina za vodou, spíše by mne zajímalo jak je tato pila dlouho na trhu abych mohl odhadnout případný slevy, akce atp. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 21.12.2008 17:42

Kdysy po roce85 či 86 jse objevily na trhu pily SD 100,byl jsem nesmírně šťasten, že se mi tehdy za 7500Kčs podařilo pilu koupit.Řezal jsem s ní vše co mi přišlo pod ruku a neřešil otázku jejího zařazení dle výkonu, ani jsem neměl snahu nespat proto, že nemám servis za rohem.Pila je do dnešního dne provozuschopná, bez zásahu servisu.Vyměnil jsem pouze asi dvě svíčky, pak pero na spojce a celý spojkový bubínek, neboť je komplet s řetězkou.Vaše obavy o servis mi proto připadají přehnané, na druhou stranu však chápu, že jsou mezi námi lidé co si sami nevymění ani prasklou žárovku.Otázku blízkosti servisu bych proto řešil pouze v případě, že jste jedním z nich.Jinak tu mám kamaráda, kterého pila živí, do servisu jezdí asi 65 km a vůbec to neřeší, jednou do roka to přeci není problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.107 (?), 21.12.2008 17:47

OK. žárovku zvládnu.

Vybrat správnou pilu - to ukáže čas. :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 21.12.2008 17:56

Zdravím vespolek, L.G.. Jsem přesvědčený o pár věcech ohledně vašeho výběru. Poměr cena/kvalita se vám zdá lepší u Dolmaru, ale jen pro to, že tu není takový "bijec" za STIHL, jako J.S. za Dolmar. Vezmu-li to za opačný konec, proč nemůžete nalézt nejbližší servis Dolmar? Vždyť ho máte 25 km od Blanska? Je jen na opačné straně Svitavské silnice a je to ten nejvýznamější!  Tišnov, firma pana J.Krejčího. Možná proto, že Dolmar je majetkem Makity a ta ho u nás nijak dvakrát neprosazuje! Možná také proto, že Dolmar má z dob minulých zavedenu známku malých, plastových pil D 100, ty velké profi mělo pár lidí u St.Lesů a to bylo vše. Možná to trochu může být také jejich neustálým tvrzením, že jsou celosvětově první výrobci motorových pil!  Dostal-li by takovou marketingovou podporu jako HQ, či STIHL, šel by daleko výrazněji kupředu s prodejem! Nechápu tento postoj Makity. Kde hodláte pilu koupit? U prodejce Makity? Ten by ale měl servis provádět také! Jinak si udělejte výlet do Tišnova a tam se vám dostane té nejlepší péče. Pan Krejčí je zástupcem Makity pro Dolmar v ČR. Jinak mám ještě jednu zajímavost ohledně Dolmaru a cen, v Polsku je ještě levnější a to je tam hlad po pilách několika násobně větší než u nás! 

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 21.12.2008 18:48

P. Radku reakce narážky nechám v tuto dobu stranou. Pouze mohu konstatovat, že kdyby dostal tehdy Sachs Dolmar stejnou šanci, jako HQ a Stihl, tak pevně věřím tomu, že zastoupení a podíl na trhu by byl rovnocenný. Ohledně toho bijce bych uvedl, že jsem od začátku v těchto diskuzích tvrdil a případně dokazoval fotkami a jiným materiálem, jak to je s konstrukcí, materiály, technikou pil, vysvětloval, porovnával. Voláte po stejně aktivních zastáncích jiných značek. Vůbec se jim nebráním, ale zatím se většina z nich po vstupu do diskuze uvedla tak, že místo argumentů napadala a pomlouvala. Až po delší době se vytratili, nebo výjimky i uznali, že si nevymýšlím. Nerad to opakuji, ale Dolmar u nás neměl v začátcích, a jak se ukázalo rozhodujících začátcích z pohledu vlivu na trhu rovnocenné podmínky. Potom se již po r. 1989 musel prosazovat sníženou cenou, což stále ještě doznívá, zajišťovat servis tam, kde byl servis jiných značek a hlavně dokázat každému, který si koupil pilu Dolmar, že je to naprosto srovnatelná, a dokonce cenově výhodnější a materiálově kvalitnější volba. To zakořenění jiných značek v myslích lidí je tak silné, že mnohdy jsou ochotni zaplatit vysokou cenu za starý model HQ, nebo Stihl, přitom zadřenou pilu Dolmar poslední generace odepisují a nechtějí investovat ani do pístu!!... Tazateli bych odpověděl, že PS 420    C - je poslední model s katalyzátorem. Z pohledu znalostí modelové výměny a modernizace nepředpokládám, že dojde k další zásadní změně v nabídce v této třídě. Ohledně ceny si to musíte přebrat sám, neboť pokud máte možnost dělat dřevo, tak rozdíl 1000,-Kč v ceně je z pohledu možnosti dřevo nadělat teď výhodnější, než třeba za půl roku, kdy bude třeba problém dřevo zajistit. Pokud by Vám pila ležela půl roku bez použití, tak můžete počkat a třeba se objeví nějaká novinka u jiné značky, nebo se během této doby naskytne výhodnější koupě pily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 21.12.2008 19:46

Jiří, to jsme si nerozuměli, vždyť znáte můj názor. Naopak, já to chválím, ale nemohu tu být za toho bijce!  Co se týká cen a marketingu, mluvíme oba o tom samém, jenže každý jinak! Souhlasím s vámi, start měl Dolmar jednoznačně těžší a dnes ho ještě Makita zastrkuje mezi vrtačky, vysavače a hřebíkovačky! S tou zakořeněností značek je krásný příklad ze severu moravy, kdysi jsem se ptal ve Frýdku na prodejce STIHL, tedy "kde je tu štilka?", bodrý postarší pán, zcela klidným a vážným hlasem pronesl, "u mne doma", "opravdu?", "jo mám 266-ku". Tam prostě byla pila "štilka"! Takže narážka to byla v dobrém, vánočním duchu.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.251 (?), 21.12.2008 18:27

Servis záleží hlavně na konkrétním člověku, a nemusí to být značkový servis. Ohledně seřízení to klidně může být někdo od Stihlu, HQ atd. Záruční opravy v síti Makity se dělají v Brně - moje špatná zkušenost je jen o jednom konkrétním případu a nemusí to být pravidlo (nejednalo se o pilu).

Co se týče servisu, tak u nové pily je potřeba celkově zkontrolovat pilu včetně nastavení pro záběh (všechno by mělo být z výroby v pořádku, ale je lepší to ověřit). Pak po záběhu (vyjetí cca 10 nádrží, pro záběh má největší význam první nádrž) seřízení na plný výkon.  Tohle může dělat kdokoliv kdo tu umí a má vybavení (uši, oči, otáčkoměr atd.). Hlavně to nesmí dělat blbec (pozor, může být i ve značkovém servisu a poznáte to až když je pozdě ;-).   Potom pokud nebudete mít smůlu na kus a dodržíte správné palivo, obsluhu a údržbu, tak by to mělo řezat a řezat a řezat...

PS420C je za nějakých 8000,- Na to co to je zač je to hodně dobrá cena, osobně bych vývoj cen moc neřešil...   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.251 (?), 21.12.2008 18:35

Pardon, PS 420C je teď v ČR nová za 9000,- Kč, ne 8..   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika