Dolmar PS-420, nebo 420C a proč?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 217.109 (?) 
16.11.2008 9:06
To tedy je.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 16.11.2008 13:02

Samotná konstrukce motoru pily vyhovuje zatížení poloprofi, alespoň to porovnávám podle jiných značek pil, kde je to řešeno naprosto stejně. I objem motoru 45,1ccm není možné použít při požadované životnosti u nedořešeného uložení klikovky, její konstrukce samotné a dalších dílů. Objem 45ccm je horní hranice hobby kategorie, i když výkon na objem je nižší, což nevadí vzhledem k řezné soupravě a účelu použití pily. Přednost této řady je velmi dobrý řezný výkon, otočená řetězka, jednopáčková obsluha, mínus je jednostranné uložení páky brzdy, komplikovanější přístup při údržbě, na pile není nylonový filtr, ale filcový(horší čištění a kratší životnost), pila má osvědčený antivibrační systém, i když pomocí gumových tlumičů, ale tlumiče jsou kruhové, nedají se utrhnout a jsou v místech, kde netrpí leptání olejem a benzínem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.107 (?), 21.12.2008 0:52

Zdravím, v souč. době se zajímám o koupi MP a při sběru informací - abych vhodně investoval jsem narazil na toto forum. Těžko říci zda toto forum neovlivňují např. prodejci MP různých značek a proto zde asi někdy dochází k vypjatějším situacím, ale to je dobře pro nás lajky, alespoň to vede k "objektivnějšímu"... :-)  Musím přiznat, že mne J.S. docela přesvědčil svými argumenty, které jsem se snažil ověřit i jinde na netu, že zn. Dolmar (o které jsem do té doby neuvažoval) by nemusela být špatnou volbou. (je možné, že se jedná o prodejce Dolmar, ale to nevadí)  Začal jsem u HQ, kde mne odradila cena a trochu i toto forum. Poté jsem uvažoval o Stihl a to mezi MS 270 a 211 protože něco mezi bych potřeboval. Po srovnání kvalita/cena a po přečtení tohoto fóra jsem začal uvažovat o Dolmar PS 420 C.

Co by mne zajímalo všeobecně je, zda je lepší počkat do 09 a nebo ji koupit teď. Nevím jak dlouho je tato pila na trhu a jak dlouho se cca bude ještě prodávat, je mi jasné, že je to novější věc.  A všeobecně, myslíte, že se situace v ČR - krize atp. výrazně projeví na cenách těhle věcí? A kdy je podle vás z důvodů akcí a slev tuhletu věcičku nejvýhodnější pořídit. Na pilu nespěchám.
Díky za odpověď i i od více chlapíků znalých tohoto oboru. :-)

S pozdravem L.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 48.103 (?), 21.12.2008 7:15

Všimli ste si aká prestrelka nastala?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 48.103 (?), 21.12.2008 7:20

 P.S. Zaujímalo by ma prečo si niekto myslí to že profi píly sú len od 45ccm hore.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Artpraktik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 19.30 (?), 21.12.2008 8:46
Asi nevie, že profi píla môže byť aj celkom malý stroj pre prácu v korune stromu (stromová chirurgia), pri výtvarnej činnosti a profík má spravidla niekoľko strojov, pričom menší má na práce s menšími priemermi aby sa toľko neunavil... Prečo by mal mať "profesionál" len obrovský kaliber na všetko?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 21.12.2008 10:23

Tak. Presne ako píše p. Irša. S tým že treba počítať s nákupnou cenou ktorú je ochotný profík (ale neplatí to na 100%) dať za takýto malý profi stroj a tá cena je na úrovni rádovo silnejšej farm píly. To keď zistí bežný kupec iba prevráti "baterky"(tiež neplatí 100%, sú aj takí čo skôr investujú do drahšej veci).  P.S. - nie som predajca.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 21.12.2008 13:59

Podle mě bude lepší vzít jí teď' - Euro šlo zase nahoru, tak se to nezlevní (možná nějaké povánoční slevy??). Můj názor je takový, že Dolmar má v ČR zaváděcí ceny - až se značka zaběhne, tak se ceny vyrovnají s konkurencí (to už vlastně probíhá, např. PS 500 jsem kupoval na podzim 08 za 9500,- teď už je to cca 10500,-, a to kurz eura šel hodně dolu...) Ale to je jen můj odhad, taky to za půl roku můžou prodávat za polovinu ;-)

Rozdělení hobby - profi není podle objemu, ale podle technického provedení (poměr výkon - hmotnost, jaké snese zatížení a jakou má životnost - profi musí vydržet každodenní nasazení)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.137 (?), 21.12.2008 14:45

Gl ty analytik obchodnej politiky a vyvoja konvergencnych kurzov :))) no ze zhodnot situaciu Dolmar a SR a preco tie ceny su u nas tak vysoke (oproti CR a HU) :)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 21.12.2008 14:52

Spíš bych potřeboval vysvětlit ceny USA x Evropa - že by byla doprava přes louži levnější než do firemního krámku v Hamburku???   Zdravim, Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika