Sekačky od Mountfieldu



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?)
28.4.2009 2:12

No, ale nemáte "notebook"!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
jalav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 234.184 (?), 10.5.2009 13:12

Před rokem jsem u M koupil americkou sekačku TORO se záběrem 55 cm.Pojezd se sladí s rychlostí chůze, takže žádné páky a závody.Na 2600m plochy spotřeba 1,5l naturalu.Je neuvěřitelně tichá, pohoda.Po slevě stála21000kč.Na kole štěstí jsem vytočil 80%.Takže s olejem a náhr.nožem stála4500kč+-.Stále myslíte že je to komediální soutěž?Honda, Husqvarna aj.nic moc.Hlavně se platí značka.Stále mám pocit, že nejvíce Moun.pomlouvají ti, kteří něco někde zaslechli a nikdy si u nich nic nekoupili.Hlavně pan chytrý-chemický.Zahradní technice zdar a Mounfildu zvlášt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 10.5.2009 13:41
Pane Válo, velká část věcí, co M prodává není nutně špatná. Občas se mi nelíbí, jaké ceny nasazuje M na některé věci, které často cenově patří o segment níže, takže slevy nejsou zadarmo, dále mi vadí přístup k reklamacím či pozáručnímu servisu. Takže, když má někdo třeba sekačku Toro, věřím, že není špatná, a nemusí být ani za špatnou cenu, ale osobně bych si raději koupil techniku v obchodě, který se tváří jako obchod s technikou, ne jako Matějská pouť s opičkama na gumě a cedulema s Béďou. Sice to nepojímám tak expresivně jako Alí, ale tak nějak chápu, co ho na tom sejří.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.246 (?), 5.5.2009 12:17

Tak jsem již opakovaně vyzkoušel svoji novou Megu. Musím uznat, že tento motor je trochu jiný kafe. Je podtatně tižší a výborný výkon. Také jsem nadšený z toho jak dokáže "nafutrovat" koš tak, že úplně přetéká. Pak je trochu dřina ho vysypat. A to tam mám mulčovací nůž, který jsem tam nechal po mulčování. Jediné co jsem ještě nezkoušel je boční výhoz. Jinak max. spokojenost. Uvidíme co dál, nechci nic zakřiknout. Pohon jede perfektně, tak doufám, že to vydrží!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 74.218 (?), 18.5.2009 13:51

Plně souhlasím. Mám též sekačku MTD bez pojezdu s motorem Tecumseh již osmým rokem a stále funguje bez jediné závady. Jen brousím nůž, čistím filtr a každou sezónu měním olej. Udržuji s ní plochu téměř 2000 m2 a někdy sekám i dost přerostlou trávu. Sekačku od Mountfieldu jsem žádnou nezkoušel, ale na MTD nedám dopustit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 181.253 (?), 25.4.2009 15:19

Mám sekačku MTD 6053 s Briggsem 625 v edici Black Line, vyšla v Hornbachu na 9 000 Kč a nestěžuji si. Zpracování perfektní, motor má obrovskou sílu a jde krásně, pojezd funguje bezchybně. Díky velkým kolečkům vzadu jde lehko i když nemám zapnutý pojezd. Za ty peníze jen doporučuji. Když vidím ty ceny v Mountefieldu,... a to se ještě podívejte na ceny ND :-). Šel bych do MTD znovu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 28.4.2009 2:12

No, ale nemáte "notebook"!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.65 (?), 28.4.2009 3:23

Mám 13-tým rokem Castel Garden TDL 484 TR od Mountfieldu. Sekáme s ní doma pravidelně každých 10 - 12 dní členitou zahradu 2400 m2 (část je svah až 30 st., kde se po vrstevnici sotva udržím ). Každým rokem měním klíňák, unašeč a hnané kolečko na převodovce (převodovka i nůž jsou stále původní), karoserie zatím neprorezla (sekačku jsem za ty roky myl vodou snad 2x, pouze ihned po práci seškrábnu ze spodku špachtlí nános trávy). Musel jsem jednou vařit prasklé držadlo a vyměnit nasávací benzínovou trubičku z karburátoru do nádrže (ucpané sítko). Po každé sezóně výměna oleje (M8AD) a vyprání filtru (molitan). Opravnu navštívila jen jednou s ohnutou klikovkou (pubertální synek najel na betonový obrubník ). Stroj zatím funguje k plné spokojenosti, do daných podmínek je za tu cenu asi nejlepší. Zapalovací svíčka je též stále původní (pokud jí neměnily v servisu při ohnuté klikovce) a co se sám musím podivovat, dosud nebyl žádný problém ani s pojezdovými koly . Letos ale očekávam, že budu pravděpodobně muset vyměnit membránu v karburátoru (při výměně nasávací trubičky byla pohledově už na pokraji životnosti). Startování OK, nastartuje jí sama i má choť (a to je co říci ).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.18 (?), 28.4.2009 6:33

Vlastním od Mountfieldu sekačku G44PB bez pojezdu motor B+S 4HP jede každých 14 dní cca 600 m2 členitého terénu už 4 roky po sezoně běžná údržba olej... Stála cca 7000,- za tu cenu je bezvadná. Všechny sekačky jsou stejně s motorem B+S (Honda) akorát se mění název a barva šasi popř, vymění plechové šasi za hliníkové nebo silnější motory-pojezdy atd. až na nějaké vyjímky renomovaných firem.

PS: Jinak bych si od mountfieldu nic jiného nekoupil včetně jejich předražených doplňků k čemukoliv. Vlastním Pily Stihl, křovinořez Stihl a Castor a jsem max. spokojen. Ale sekačka od Mount. byla za tu cenu i bez kola štěstí dobrý nákup.

S pozravem F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.86 (?), 29.4.2009 13:38

Já mám od Mountfieldu sekačku MAX 53 OleoMac. Kupoval jsem jí vloni, prý to byla jedna z prvních dodávek s DOV Briggsem. Asi naštvu pravověrné Hondisty. Měl jsem předtím HRX 53 něco, ale Mac je lepší. Honda byla dobrá, neměl jsem s ní problém, ale byla strašně předražená. A teď je naštvu podruhé, i ten Briggs mi pripadá kultivovanější.

Honza M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 15.127 (?), 5.5.2009 12:45

Od roku 1995 jsem měl sekačku Mountfield RS 484. Zatu dobu prošla drobnou údržbou, měnil jsem zadní kolečka a koš (prokousal mi ho pes) a pravidelně ji servisoval. Nikdy mně nenechala vyloženě ve štychu.

Ale skoro 15ti-letá babička už má odslouženo. Včera jsem si došel pro novou R484 TR s notebookem.

A mám na dalších 15let vystaráno :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika