Sekačky od Mountfieldu



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 230.88 (?) 
25.7.2011 22:11
Podle mého názoru máte s obsluhou motoru málo zkušeností. Např. start je u těchto motorů na drc, ale je třeba správný postup. Já mám na kvalitní, moderní techniku názor ten, že je to pro uživatele plus vždy. Osobně používám Hondy GXV 160 a GCV 160 a za BS bych u více namáhaných strojů zásadně neměnil. Za více, jak 16 let jsem pouze několikrát čistil trysku u GXV a to paradoxně jen v době, kdy ještě nebyla biosložka v benzínu, u GCV jsem ještě karburátor nemusel čistit. O kultivovanosti chodu, startech a vynikajících parametrech těchto motorů není třeba detailně psát. Podle mě spolu s Kawasaki 1 v malých 4 taktech.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 118.192 (?), 26.7.2011 11:24

Mám 2x GCV 160 staré 7 a 6 let. Oba letos po zimě chytly na první zatáhnutí. Na prvním jsem do karburátoru ještě nechytal, na druhém jsem ho zpočátku několikrát musel rozdělávat. Problémy vyřešila bohatší směs mimo doraz šroubu bohatosti směsi. Za to B&S na sněhové fréze mě špatně startuje dodnes. Mnohdy si říkám, že s lopatou bych se tolik nenadřel .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
oněgin - (2) - 190.11 (?), 17.3.2011 18:08

Vaše volba není špatná, motory Briggs rozhodně kralují v zahradní technice, Honda není špatná, ale tyto motory jsou náchylné na karburátor-děs při dnešní kvalitě benzínu.Briggs Stratton není tak háklivý,  dá se přirovnat ke kalašnikovu-v jednoduchosti je síla :-)  Briggs fakt šlape jako hodinky. Mám zkušenosti z Tdl 484 tr je to už sekačka babička a pořád OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.39 (?), 17.3.2011 19:58
Více bych to viděl u oleje, BS se nezadře s trochou kolomazi, to ale není normální provoz. S benzínem jsem neměl u Hondy GXV a GCV žádný problém, pokud v to nepočítám za cca 15 let 2x vyčištění trysky v karburátoru, ve které byla nečistota - otázka 5 minut.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.31 (?), 12.6.2017 2:26
Já vzdycky žasnu, co jsou někteří lidé schopni bez zkušeností s daným vyrobkem napsat. Sekačku Hondu mam již 15 let. Vše originál, a to myslím vše. Ani jeden servis, menim jen olej a filtr. Jinak jsem na ni ani nesahl. Seka v sezone 3 hodiny týdně, chyta na 1 zatažení kdykoliv jeste s originalni svíčkou. Krásný zvuk, tichá, zadne kolisani otacek co tahá uši. Nevyzadovala nikdy zadnou údržbu, prostě slouží jako zadna jiná. Az jednou odejde, jdu si pro další ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 167.236 (?), 12.6.2017 7:07

Nerieš, tu sú iné zázraky ako 15 ročná Honda.To napríklad taký bezproblémový Hecht nasadený 7 rokov prakticky v komunále, kosenie anglického trávnika Riwallom,3,6kw Briggsy 675 v Hechte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.199 (?), 12.6.2017 14:28
To jsi asi z pohadkoveho kraje :-D Hecht největší shit. Táta s ní ujel asi 10 metru a bylo po motoru, 2x reklamace nakonec vrácení peněz. Vertikutator elektrický 5 minut a bylo po něm. Nedelal nic jiného nez jezdil do prodejny s reklamacemi a dohadování, koupil taktéž Hondu a 2 roky zatim nezná problém. A Riwal? Prodejce nam do oci řekl, že je to takova lepší Čína, na 30 minut nenarocne práce týdne stačí, ale ne na nějakou těžší práci. Jedna reklamace za druhou ale pry zase těží ze servisu. Servis předčí cenu samotneho naradi behem par let, takže to neni špatný artikl dodal s úsměvem :-) Tak je na kazdem jak se chce nebo nechce nervovat...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6542) - 9.135 (?), 12.6.2017 14:51

Není, mám Hecht 548 SW 6 roků a bez problémů, bez servisu. Vyžínač Hecht, značku nevím, čtvrtou sezónu, stejně jako předchozí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.199 (?), 12.6.2017 16:52

Neříkám, že nemůžete mít štěstí, proč ne? Ale když vidím to zpracování, tak bych do toho nikdy nešel. Minule mi vynadal v Hechtu prodavač, když jsem dvěma prsty ohnul nůž z rotavátoru. Kvalita dražší plechovky olejovek. Tak jsem mu řekl, jak to asi bude vypadat, až to najede na drn, nebo kámen, pravděpodobně by asi stačila uschlá hlína. Už vizuelně to nemá moc s kvalitou společného a materiálem jak by smet. A ty pouzdra na kolečkách, to je kapitola sama pro sebe. Děkuji, nic takového nechci...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.38 (?), 15.6.2017 12:54

Uznávám, že u těchto "značek" je to často loterie, ale sám používám téměř výhradě levné stroje a jsem spokojen.

HECHT 5484 SX druhým rokem používaná na pozemek 2400m2

Rotavátor VEGA multi 36-60 (HECHT 747 je to samé) používán na celkem 4 zahradádkách od roku 2014 a je opravdu festovní.

Oboje bez závad.

Pouze křovák HECHT 129 BTS jsem vrátil, protože po zahřátí vždy ztratil výkon a servis (HECHT Opava) ho nebyl schopen opravit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika