Křovinořez do 10 000? Prosím o radu



host - 192.242 (?)
8.7.2013 8:31

David dakujem za radu.  Roland

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 59.39 (?), 7.7.2013 22:14

Tak, dnes po cca 12 hodinách od nova povolené šroubky na nádrži. Nešlo se k nim snadno dostat, vypadalo to na rozborku krytu na spojce, tak jsem do plastu vrtnul dírky 10 mm abych to dotáhl zkrz kryt (imbusy), ničemu tam nevadí. Další problémek: po silnějším dotažení centrálního šroubu (kolečko) na krytu filtru, tento šroub, který je delší než je nutné, blokuje chod klapky sytiče. Chtěl jsem šroub zkrátit, ale nakonec stačila podložka M6 mezi kolečko a kryt a bylo po problému. David

                     
host - 192.242 (?), 8.7.2013 8:31

David dakujem za radu.  Roland

                     
host - 134.4 (?), 10.7.2013 11:02

To mě docela děsíte. Nakonec jsem ho totiž objednal (dnes má přijít). Nejsem příliš technicky zdatný, takže vůbec nevím, jestli bych podobné závady odhalil, popř. dokázal spravit... Modlím se, abych měl nějaký bezporuchový kus...
Ale napadá mě ještě jedna věc: Když si provrtáte obal motoru, nepřijdete tím o záruku?

                     
host - 124.31 (?), 10.7.2013 14:40

Je to jen vnější plastový kryt, to nemá na nic vliv. Ona je ještě možnost zkrátit imbus klíč, ale to se mi nechtělo, protože mám kloudný drahý nářadí a ten origo jsem nechal v krabici od křováka v práci. Na to není třeba být talent technického směru, když se něco mele, kouknu kde to držílaugh.  Ale Vy s tím asi uděláte garančku v servisu ne? Asi by to chtělo, kvůli záruce.  Stalo se mi to po 12 h provozu, musím se přiznat že kontrolu dotažení po záběhu jsem nějak nedělal a garančku na záruku taky nee, proto nenadávám. Není čas. Dobrá zpráva je, že filtr je po 12 h provozu úplně čistý, ty kryty nejsou od věci, na některých mašinkách nabírá prach hodně rychle. Prvních pár hodin (cca 5??) se ještě musí semtam dotáhnout řídítka tím kolečkem uprostřed, držák je vystlaný měkkou gumou, asi se musí naformovat. Ale to je taky nic, pokud ucítím při práci že jsou volnější, otočím kolečkem...   Jinak zatím nic podstatného nenastalo, seká jak šlak.  Kupte si k němu nějakou 3mm strunu, možná čtyřhran, jestli Vám sedí, ale značkovou, někde tu je o tom dost napsané. Ta co je origo sice nedělá hluk, ale ani neseká, já ji chvíli zkusil a vymotal a zahodil, zbytečné šmrdlání s tím,  Mám klubo žluté kulaté Stihl, je OK, i když asi jsou na světě i lepší struny. Vyzkoušejte si osobně víc druhů, stojí to za to, dobře zvolená struna nebo nůž vám práci zrychlí klidně o 100%, a ušetříte palivo, síly i nervy. David

                     
host - 94.62 (?), 11.7.2013 1:31

Dnes dorazil na chalupu, tak jsem zvědav (já tam budu až za 14 dní, do té doby musím vydržet). Žádná garančka v servisu, z chalupy je to všude daleko, na to není čas. Snad to nějak zvládnu. Když tak z vás budu na dálku tahat rozumy. :-)
Strunu mám z minulého stroje Stihl (oranžovou kulatou), olej taky, téže značky. 

                     
host - 59.39 (?), 2.8.2013 23:35

Tak jak Riwállek?? Já zatím OK, posekáne celkem cca 3ha plus 2000 metrů bytelnýho roští 2m vysokýho, neprůchozí do 5 cm průměr výjimečně, do 3 cm normálně... Zatím drží pohromadě, nic se neukázalo, starty už v pohodě. Studenej napumpovat, protočit 4x na sytič bez, zapnout a sytič a frčí. Teplej na cuk.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika