Květák a Brokolice



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 133.163 (?)
13.8.2013 11:26
Koupil jsem přísadu brokolice a růžičkové kapusty, něco dal do skleníku, něco ven. Ve skleníku je to napadáno molicí, housenkami běláska a nějakými brouky, podle vzhledu je to dřepčík. Ven jsem tomu udělal tunel, ale po dosažení půlmetrové výšky jsem ho musel zvýšit, tunel je uzavřený, zelenina v něm je zdravá a daří se jí o mnoho lépe než ve skleníku kde na ni působil větší hic.

I tady mám jeden košťál.
I tady mám jeden košťál.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6542) - 14.199 (?), 16.7.2013 6:47

Kdy vyséváte na podzimní termín, Mr biggu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3272) - 5.149 (?), 16.7.2013 12:12

Letos jsem vyséval 10.6., loni 7.6. Letos mám lepší sazenice než loni, prostě i počasí na balkoně má vliv na kvalitu sazenic. Sázet budu, až bude větší vhko ev. když bude předpověď na d隍.

               Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3272) - 5.149 (?), 16.7.2013 20:52

Pro americký web Tomatoville jsem chystal nějaké fotky z výsevů, shodu okolností také z výsevu brokolice. Vyséval jsem 10.6.2013.První tři fotky jsou ze dne 12.6.2013 v pořadí" zakrytý výsev, vyklíčená semínka a zasypání semínek hlínou. Další fotka je ze 17.6.2013  (7 dní po výsevu) sazeničky se dvěma děložními lístky. 27.6.2013 jsem rozesazoval sazenice jednotlivě do kelímků (někdy takovéto sazenice sázím už do záhonů). Poslední foto ukazuje sazenice jak vypadaly 24 dní po výsevu. Brukve Kossak jsem už tehdy vysázel do záhonu pod tunel z netkané folie. Pekingské zelí Manoko a brokolici Lord zatím držím doma- až dnes jsem rušil nakládačky (mám svých 40 sklenic už zavařeno). 

Proč to píši? Myslím si, že za dobrých podmínek není ještě dnes beznadějné začít si pěstovat sazenice brokolice i když Doc.Vlček CSc ve své knize košťálové zeleniny doporučuje jako poslední termín výsadby konec měsíce července.

       Mr Big







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 133.163 (?), 13.8.2013 11:26
Koupil jsem přísadu brokolice a růžičkové kapusty, něco dal do skleníku, něco ven. Ve skleníku je to napadáno molicí, housenkami běláska a nějakými brouky, podle vzhledu je to dřepčík. Ven jsem tomu udělal tunel, ale po dosažení půlmetrové výšky jsem ho musel zvýšit, tunel je uzavřený, zelenina v něm je zdravá a daří se jí o mnoho lépe než ve skleníku kde na ni působil větší hic.

I tady mám jeden košťál.
I tady mám jeden košťál.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.228 (?), 15.7.2013 16:14

Seju do květináče, posléze přepichuji do kelímků, protože je to tak jistější. Ale toto činím tak nejpozději začátkem června - taky vzhledem k výše zmíněné nadmořské výšce. Ale řekla bych, že teď už je na výsev pozdě skoro všude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 221.3 (?), 16.7.2013 13:21

Na sadbu brokolice, která se bude dávat ven, je dost pozdě. Pokud nemáte ještě ani nakoupená semena, sáhněte po té nejranější odrůdě. V sortimentu jsou i odrůdy, které narostou do růžiček za 70-80 dní od výsevu. Ale pokud máte studený skleník nebo foliák, a na záhoně za tři týdny místo, ještě bych to zkusil. Vypěstovat sadbu, dát jí na volný záhon a pod sklo nebo fólii až po sklizni skleníkové zeleniny - s větším balem. Kdyby bylo ve skleníku plno a hrozily mrazíky, doporučuji zakrýt netkanou textilií, hlavně aby nenamrzly vrcholy rostlin. Myslím, že na trzích bude někdo sadbu mít. Mě ta brukvovitá zelenina z letních výsevů nějak chutná víc. Jestli je to tím, že už není takové horko a spíše vlhčeji - ředkvičky tolik nepálí, přijde mi, že i brokolice a květák jsou jemnější, nemají tolik silic. K hnojení a závislosti příjmu živin na pH je zajímavý text zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pepsin - (7) - 218.130 (?), 2.1.2014 20:39

děkuji všem za zajímavé příspěvky, dlouho jsem se neozval.ale mám toho moc.Brokolice mi z letních výsevů rostli až do začátku podzimu a dělali maličké hlavičky.Květák také, ale u obou jsem už dosypal vápník.Přesto to ještě nebylo jak by mělo.Ten tunel je zajímavý, přesto není tam málo světla?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel12:21
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika