nebezpečný smrk



host - 49.39 (?)
21.5.2009 13:51

Domluvte se s obcí, nechte vypracovat odborný dendrologický posudek zkušeným ARBORISTOU. Nyní - za vegetace - je ten pravý čas jak na provedení posudku, tak na odborný - zdravotní, redukční, bezpečnostní řez.

A nestojí to "majlant".

Hledejte třeba na stránkách arboristika.cz.

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

                     
host - 90.168 (?), 23.3.2009 11:16

Já má podobnou řadu jako ARB, širší a větší. Ale už zkrácenou (něco zkrácené vichřici). Mezi stromama mám jeden smrček - takovou 5m tyčku skoro bez větví - fakt se žene nahoru co do jde.  Asi nemám polostín, ale šero ;-) Pak tam mám ještě několik menších, ale ty jsem sázel před rokem, tak uvidím...  Přemýšlím trochu probrat větve, aby tam bylo víc světla a ty nové rostly i do šířky. Do drastické metody a díry na několik let se mi taky nechce... Gl.

               
host - 86.78 (?), 18.12.2011 22:58
Určitě bych doporučil pojištění pro případ živelné události-pádu stromů.
   
Jana3824 - (5) - 252.127 (?), 21.5.2009 12:15

Dobrý den, mám podobný problém, ale ne se smrkem, ale s letitou a hodně vzrostlou lípou.Je to krajní strom z pěti stromů, směrem na severozápad na vyvýšeném místě asi pět metrů od zahradního domku, na mém pozemku. Před dvěma lety jsem žádala obec o povolení ji skácet, ale neúspěšně. Strom je určitě nemocný, i v klidu padají větve téměř 1 metr dlouhé a tak 20 cm široké, které jsou uprostřed jakoby vyplněné nacucanou drolivou houbou. Jsem v důchodu, na zahradě i spím a často mívám na zahradě 3 vnoučata a mám strach, aby se hlavně jim nic nestalo, a abych se i já ráno probudila živá, a ne s rozbořenou střechou. Bojím se každé větší bouřky a větru. Poraďte mi prosím, jak donutit obec, aby mi povolila lípu skácet. Taky je mi každého stromu líto, ale tady opravdu jde o život. Děkuji za každou radu.

      
host - 167.2 (?), 21.5.2009 12:52

Máme taky problém s letitými lípami.Soused vylítal aspoň ořezání těchto stromů před jeho pozemkem.My si to vyřídíme až na podzim, teď jsou ve vegetaci.Pokuste se domluvit s obcí o prořezání stromu, je mu to neuškodí a vy budete mít více klidu. Eva

         
host - 49.39 (?), 21.5.2009 13:51

Domluvte se s obcí, nechte vypracovat odborný dendrologický posudek zkušeným ARBORISTOU. Nyní - za vegetace - je ten pravý čas jak na provedení posudku, tak na odborný - zdravotní, redukční, bezpečnostní řez.

A nestojí to "majlant".

Hledejte třeba na stránkách arboristika.cz.

Josef.

            
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 21.5.2009 21:52

Pani Jana, neviem ako je to u vás v Čechách, ale u nás je to tak, že ak strom ktorý je na vašom pozemku ohrozuje majetok, nedajbože životy, tak u nás ho môžte zlikvidovať aj bez povolenia a neťahovačiek s úradmi. Príslušný zákon by nemalo byť problémom vyhľadať pomocou gugla. Ak je to aj u vás podobne, môžte začať konať a nemusíte zdĺhavo vybehávať po úradoch.

               
Jan F - (19) - 254.67 (?), 25.6.2009 19:35

Už si to přesně nepamatuju ale pokud má strom ve výšce 130cm od země obvod kmene víc jak 90cm tak je potřeba povolení a může se kácet jen v období klidu, my jsme měly taky u baráku smrk vysoký nějak mezi 15 a 20metry taky byl už docela nebezpečný pro nás i pro sousedy a navíc poblíž vedlo elektrický vedení dokonce vydržel tři zásahy bleskem jen vždy popadalo suchý jehličí.

A když jsme ho chtěli skácet tak jsme si pozvali nato tři chlapy kteří normálně kácej stromy v lese a strom byl dole do 15s i když byly kolem ploty a domy tak přesto ho zkácely přesně na silnici.

   
host - 227.2 (?), 19.12.2011 14:42

Nakontaktujte se na nejakeho lesnika, ktery provadi rizikove kaceni a osetrovani stromu, ten Vam poradi, pripadne nahoru vyleze po kmeni-ma na to vybaveni technicke, proreze,zkrati, proste,jak se domluvite.Neni to zrovna levna zalezitost, ale je to odborne, neriskujete zniceni stavby, uraz atd.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika