Zkušenosti s teleskopickými nůžkami



romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 77.116 (?)
11.9.2008 13:44

Pouze krátce-nemyslíte, že je lepší si dělat legraci než se pořád brát pouze vážně? A k té nové době-zatím výše mých příjmů nedosahuje na jablka 1kg á 40Kč, aby se dala jíst bez problémů denně 2-3ks. Krom toho z dovozu, možná pohledná, ale bez vůně a chuti. O postřikách se nezmiňuji -raději. Příklady dalšího ovoce rovněž raději neuvádím. takže pokud "fyzička" a uspokojení a radost z té práce nebude chybět, budou mít rodiče, děti, my i vnoučata ovoce dostupné ze zahrady z větší části užitkové. Ale to je věc názoru každého. M.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
Věra Hýlová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 81.95 (?), 20.2.2008 21:31

Paní Mílo, tak to buďte ráda, že jste je hejno sojek v akci neviděla. Je to spíš k vzteku a někdy k breku. Ale to je asi tak všecko, co se s tím dá dělat. Prostě berem různou havěť pernatou i srstnatou jako nezbytnou daň za to, že se z oken díváme do lesa a na houby, borůvky a jiné lesní plody to máme pět minut.

            
host - 151.203 (?), 20.2.2008 22:08

Když se mi nechce na konec větví tvrdím, že je to pro ptáky. A uhájím to. Jinak sojky, straky - tyto potvůrky jsou už přemnožené jako kuny. A myslivci kteří je mají přijatelně tlumit jenom žvaní a žvaní. Prostě pro ně zpěvné ptactvo není zajímavé, tak ať si je sojky baští.

               
Eva Holečková - (1) - 237.206 (?), 17.3.2008 13:35

Teleskopické nůžky mám, rovněž sváteční vidle na neděli, posázené českýmí granáty-vše od mé rodiny k ježíšku.I když je mi 72 let, vylezu na strom, aby na mne rodina nemohla.  Hezký den

                  
host - 130.20 (?), 11.9.2008 9:38

Lidi, mějte rozum.

Je to tady sice hezké počtení, ale...   Závěsný sedák a voda v botách-fajn, a ještě taky baron Prášil a Burian s padajícími obrázky. To už bych snad mohl věřit i našim politikům, i když se jim od úst stále práší.

Teleskopické nůžky taky mám, dostal jsem je darem ke kulatinám. Výsledek nemůže být dokonalý, ale zkrátit v létě bláznivé vlky nebo opižlat metrové přírůstky vistárie nad pergolou, to jde. Je to rozhodně lepší, než zlámaná žebra (znám z vlastní zkušenosti), či dokonce kyčelní krček.

Ale úplně nejlepší je dělat jen to, na co máme a na stará kolena už pád z výšky neriskovat. Doporučuji maximálně čtvrtkmeny. Osvědčený je poněkud drastický způsob sklizně vysokých a rozložitých třešní: Kam až to jde, se opře delší žebřík (to je 6 až 8m!), zbylá nedosažitelná větev se po předchozím přivázání odřízne, spustí dolů a očeše. Obrovské staré třešně se tak zmladí a ovoce zkvalitní. Definitivní řešení však asi bude motorová pila.

Nechci hrát drsňáka, ale s přibývajícím věkem přichází i nová a nová omezení a k tomu je třeba přizpůsobit i zahradu. I nová doba vede k potlačení užitkové části ve prospěch okrasné. Z.

                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 77.116 (?), 11.9.2008 13:44

Pouze krátce-nemyslíte, že je lepší si dělat legraci než se pořád brát pouze vážně? A k té nové době-zatím výše mých příjmů nedosahuje na jablka 1kg á 40Kč, aby se dala jíst bez problémů denně 2-3ks. Krom toho z dovozu, možná pohledná, ale bez vůně a chuti. O postřikách se nezmiňuji -raději. Příklady dalšího ovoce rovněž raději neuvádím. takže pokud "fyzička" a uspokojení a radost z té práce nebude chybět, budou mít rodiče, děti, my i vnoučata ovoce dostupné ze zahrady z větší části užitkové. Ale to je věc názoru každého. M.R.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika