Zkušenosti s teleskopickými nůžkami



host - 255.14 (?)
20.2.2008 20:49
Dobrý večer, pí Hýlová, škoda že nemůžu vidět těch např. 10 sojek najednou. Taky se s drobnějším ovocem, ale i s jablky dělím s ptáky. v zimě je i rozmazluju slunečnicí a dalšími pochutinami. Chodí mi dlask, strakapoud, brhlík a pochopitelně sýkory konadry i modřinky, vrabci, zvonci v hejnech. A drzé straky odnášejí celé ořechy, ale dělám, že to nevidím. Jsem ráda, že taky někdo podobně jako já, přestože pěstuje ovoce, ptákům trochu ze své úrody přenechá a nezlobí se tolik na ně. Míla
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Věra Hýlová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 81.95 (?), 19.2.2008 19:35

Ještě k používání žebříku v opravdovém svahu, tedy ne jen v lehce svažitém terénu. Zapíchnutí žebříku do země hrotama považuju za samozřejmost (párkrát jsem jako holka slítla ze stromu a vím, jak to bolí a že v mém věku už by to dneska bylo na sádru). Ze žebříku postavenému ve svahu nad stromem se totiž dostanete jenom k velmi malé části koruny. Z boku, t.j. po vrstevnici se stromem žebřík nepostavíte vůbec. A když budete potřebovat ke stromu odspoda, řešíte neřešitelné: čím delší žebřík, tím dál od stromu se musí postavit, tím níž v terénu stojí žebřík oproti patě stromu, což zase sníží dosah žebříku - tedy v horském svahu je strana koruny po svahu dolů prakticky nedosažitelná. Bez dlouhých nůžek už si nedovedu předjarní řez vůbec představit.

                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 77.39 (?), 19.2.2008 21:07

A jak potom češete ovoce?

                     
host - 151.203 (?), 19.2.2008 21:40

My se vždycky domluvíme se sousedem, z baráků přes zahradu si natáhneme lana, zavěsíme se na ně v pracovních sedácích  a jeden češe a druhý přetahuje ze země druhým lanem tak kam je potřeba. Váhu  o kterou ten na laně nabere očesanou úrodou u toho na zemi zvyšujeme vodou. Hadici si strčíme do holinek a vodu pustíme pomalu aby přitékala v přibližně stejném váhovém poměru  jako očesané ovoce do nůše.

                     
host - 255.14 (?), 19.2.2008 21:42
Nevím jak pí Hýlová, ale tam kde nelze použít žebřík, nejde dosáhnout ze země, používám česáček. Na tyto nůžky lze dokoupit i jako jeden z možných vyměnitelných nástavců právě česáček. Je to pracnější, ale jinak to ve větším svahu opravdu nejde. Míla
                     
host - 255.14 (?), 19.2.2008 21:48
No to je bezva nápad. Jen nevím, když sousedé jsou přes silnici a ve vzdálenosti pár desítek metrů, jestli by to lano nad tou silnicí moc nevadilo. Taky jak ho řádně vyšponovat, aby se moc neprověšovalo. Ale nápad s proudem vody do holínek není špatný, nebyly by ještě lepší vysoké rybářské boty?! Míla
                     
host - 151.203 (?), 20.2.2008 22:05

Ano rabářské boty jsou lepší když je velká úroda a nechce se pořád česače spouštět na zem. Nejlepší jsou tzv. prsačky a studená voda. Zejména když na laně visí pohledné děvče. Leckterý chlap potom rychle vychladne a je rád, že může jen držet a nezdržuje v danou chvíli nevhodnými návrhy.

Tam kde lana nejdou použít, je prý alternativa hodně hrachové nebo čočkové kaše. Jenže je problém s některými odpůrci globálního oteplování.

                     
Věra Hýlová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 81.95 (?), 20.2.2008 18:35

Paní Míla to trefila, to obírání ovoce. Jabka, hrušky česáčkem, co nedosáhnem ze žebříku. Jinak třešně jenom ze stromu, švestky, špendlíky a slívy se střásají nebo zase obírají ze stromu. Ani nevíte, jak mě to lezení po stromech udržuje v kondici! A co nestihnem včas nebo na co nedosáhnem, ozobe nejrůznější lesní ptactvo. Už jste někdy někdo viděli nálet 10 hladových sojek?

                     
host - 168.167 (?), 21.2.2008 11:23

Nálet sojek jsem sice nezažil, ale viděl jsem co dokáží špačkové. Celkem velký keř černého bezu na podzim odrbali během deseti minut i s většinou listí. Naštěstí to byla jen svačina během migrace, mít takové hejno na zahradě pravidelně, byla by to zřejmě konečná s pěstováním čehokoliv.

   
host - 157.72 (?), 20.2.2008 19:55

Já mám dražší variantu od Fiskars plus ještě pilku a nemužu si to vynachválit. Dřív jsem vše řezal a stříhal ze žebříku, ale zejména u velkých stromů je to kolikrát dost nebezpečné a navíc neustálé přestavování žebříku někdy kvůli jen jediné větvičce je časově náročné. S teleskopickými nůžkami je to otázka okamžiku a bezpečné, návíc tak lze stříhat pohodlně i u země, takže vhodné i na keře. Doporučuji zejména pokud máte větší množství stromů, které pravidelně prořezáváte.   

      
host - 255.14 (?), 20.2.2008 20:49
Dobrý večer, pí Hýlová, škoda že nemůžu vidět těch např. 10 sojek najednou. Taky se s drobnějším ovocem, ale i s jablky dělím s ptáky. v zimě je i rozmazluju slunečnicí a dalšími pochutinami. Chodí mi dlask, strakapoud, brhlík a pochopitelně sýkory konadry i modřinky, vrabci, zvonci v hejnech. A drzé straky odnášejí celé ořechy, ale dělám, že to nevidím. Jsem ráda, že taky někdo podobně jako já, přestože pěstuje ovoce, ptákům trochu ze své úrody přenechá a nezlobí se tolik na ně. Míla
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika