kdo krade vejce



Mirek 821 - (39) - 80.73 (?)
12.7.2009 7:06

   Pokud neškodí Vám ani sousedům, nechte je napokoji. Já je mám na chalupě taky. Sousedi v širokém okolí nemají slepice, tudíž jim neškodí, doma nekrade, což je známá věc, a bydlí ve stodole. Od té doby, co tam je, nejsou na chalupě myši. Je pravda, žesi výkaly značkuje teritorium, ale ve stodole a chlévech mi to opravdu nevadí. Kamarád ji měl na chalupě taky, Srala mu na koberec před ložnicí, v dětském pokoji, dostala se naprosto všude. Nepomohlo nic. Ani chemické ani elektronické odpuzovače, lidské vlasy, sousedův pes, nic. Musel následovat odchyt do sklopce...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 166.20 (?), 13.11.2007 22:52
I já se přidávám, že se jedná o kunu. Jen buťte rádi, že si na slepice netroufnou. Možná když nic jiného k snědku nemají, i se slepicí si poradí. Jednou mi takto zlikvidovaly asi 20 holubů. VašekB.
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 85.27 (?), 14.11.2007 7:58
Pravil mi soused, že proti kunám se vyplatí kohout, který slípky ochrání, ale proti lišce nepomůže. Co je na tom pravdy, nevím.
            
host - 56.163 (?), 16.11.2007 18:43
Kuna opravdu dokáže zlikvidovat všechny slepice v kurníku!! Bohužel to vím ze své zkušenosti, když mě to několikrát potkalo. A nepomohl ani kohout, který dával "zabrat" i dospělému člověku. Podle myslivců jde kuna po krvi pouze když má mladé, což je v období myslím mezi březnem a červnem. Což mě pokaždé taky v tomto období navštívila. Slepice nežere, ale pouze jen zakousne a prý vypije krev. Stalo se mi, že některé měli ukousané hlavy. Jinak si chodí "pouze" vybírat vejce a slepic si nevšimne.
Přeji co nejméně takových návštěv!
Martin
               
host - 46.80 (?), 21.6.2009 22:35

Zdravím, ty podkladky jistě odnáší kuna, myslejíc, že je to vajíčko. je to načichlé vejci, tak to bere. Já jich takhle našel pár už několikrát volně po zahradě. JInak kuny dovedou lecos. A po krvi i masu jdou i v zimě. Už jsem takhle přišel nejdenkrát o celý chov holubů.

Liška nebo zatoulaný pes bere slepice.Podhrabe se.

Juraj Kafka

                  
host - 242.219 (?), 22.6.2009 21:21
a nedela to jezek?
                     
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?), 23.6.2009 16:31

Ježek pokud vím vajíčko sežere na místě, nikam ho nenosí, přistihla jsem ho.To je určitě kuna, nám nejdřív vybírala vejce, podkladky měla babča dřevěný a ty mizely taky.Pak nám, jak psáno v jednom příspěvku, pila slepicím krev.Ráno tam byly někdy i dvě slepice bez hlavy.Tak jsme chov slepic vzdali.Ale pokud měla babča na zahradě kočky a psa tak tam kuna ani nepáchla.Nebo možná ještě o našich slepicích nevěděla.  

                     
host - 80.73 (?), 23.6.2009 21:25

Jednoduchá pomoc. Slepice, tedy lépeřečeno kurník na noc zavírejte, No a ráno se zase otevřou. Že na to nemáte ráno čas? Existuje jednoduchý princip, jak si za pomoci nášlapného prkénka, kladky a závaží slepičky ráno kurník otevřou samy. Sice to nezvládnou napoprvé, ale do týdne to umí i ta nejhloupější slepice

                     
host - 45.244 (?), 4.7.2009 10:55
Zdravím, nemám ani slepice ani vejce zato už několik let kuny na chalupě a nevím jak je odpudit, chalupa neni moc využívaná a tak tam mají klid a veget, nemá někdo něco vyzkoušeného jako třeba nějaké cizí pachy, chemikálie atd? Díky za cokoliv KP
                     
host - 126.89 (?), 4.7.2009 14:01

Nám pomohli rozvěšené hřebíkem propíchané igelitové sáčky naplněné vlasy.

                     
Mirek 821 - (39) - 80.73 (?), 12.7.2009 7:06

   Pokud neškodí Vám ani sousedům, nechte je napokoji. Já je mám na chalupě taky. Sousedi v širokém okolí nemají slepice, tudíž jim neškodí, doma nekrade, což je známá věc, a bydlí ve stodole. Od té doby, co tam je, nejsou na chalupě myši. Je pravda, žesi výkaly značkuje teritorium, ale ve stodole a chlévech mi to opravdu nevadí. Kamarád ji měl na chalupě taky, Srala mu na koberec před ložnicí, v dětském pokoji, dostala se naprosto všude. Nepomohlo nic. Ani chemické ani elektronické odpuzovače, lidské vlasy, sousedův pes, nic. Musel následovat odchyt do sklopce...

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika