kdo krade vejce



                     
host - 45.244 (?) 
12.7.2009 8:24
Tak to jste mě potěšil, dělají mě naprosto to samé co Vašemu kamarádovi, jelikož mám chalupu 50m od lesa tak si myslím že po odchytu by se tam nastěhovaly jiné ale zkusím vše, díky KP
  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 221.214 (?), 15.7.2009 16:35

Někde jsem to již podrobněji popisoval- vystrnadit pomocí čpavkové vody. Asi 3 roky daly pokoj, letos mne čeká další akce.

Jirka

                     
host - 49.131 (?), 24.8.2009 21:55
Dobrý den.Už přes deset let se zabývám chovem a prodejem drůbeže.Co se týče kun zkoušel jsem různé způsoby jak se jich zbavit.Nejednou se mi stalo že jsem otevřel dveře stáje a našel jsem 20-30 slepic zakousaných od kuny.Osvědčily se mi plašiče které se prodávají pod názvem odháněč drobných hlodavců a výrobce je firma FORMÁT 1.Jsem s okresu opava a u nás jsou k dostání v globusu.Samozřejmně si je lze i u jmenované firmy objednat.Zařízení je možno používat bud na baterie nebo pomoci adapterů napájet přímo za sítě.Plašič jednoduše nechám ve stáji a ot té doby je klid.Používám to už několik let a problémy ustaly.Jenom se musí kontrolovat.to jestli je přístroj v provozu.A osobně si myslím že vejce paní odnáší tchoř.S pozdravem Tichý tichy22@seznam.cz DRUBEŽÁRNA BENKOVICE
                     
host - 196.192 (?), 21.3.2011 20:31

dobrý den tak jsem zažal taky s chovem slepiček sice jen 5 kousku ale mě to stačí a chtěl bych poděkovat všem co přispivaji tady do fora je to super ale k věci kuna je velice chytré zviře a na vlastí oči jsem viděl jak zakousla sousedovic KOČKU takže ze slepici si uřžitě poradí a ja jen doufum že nenavštívi muj kurník  

   
host - 12.132 (?), 27.8.2009 21:23

to dělá ježek či potkan

      
host - 12.132 (?), 27.8.2009 21:25

kuna dokáže zabít a odtáhnout i slepici

   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 247.86 (?), 6.9.2009 14:16

Paní Cleo, právě jsem prováděla ve chlévě stěhování králíčka a morčete do jiného kotce v králíkárně, u čehož mi asistoval můj pes labrador. Kousek od králíkárny, pod schody mají snáškové hnízdo slepice. Viděla jsem, že tam vajíčka jsou, měla jsem v úmyslu je odnést, až dokončím rozdělanou práci. Pes mezitím přicházel, chvilku koukal a zase odcházel, pak venku chvilku štěkal u plotu a zase se přišel podívat, co dělám. V tom jsem se mimoděk podívala do hnízda a vajíčka byla úplně všechna fuč. Pes opět právě odcházel ven. Zastavila jsem ho, zakřičela  a měl ho v tlamě. To bylo to poslední vajíčko, které potichoučku odnášel. Pustil mi ho do ruky, ani rozkousnuté ještě nebylo. Vyprávím Vám to proto, že podezření na psa bych měla asi sotva, pokud bych ho právě in flagranti nepřistihla. 

   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 118.76 (?), 9.9.2009 10:43

Ještě bych dodala, paní Cleo, že podkladky mohou být pro psa prima hračka, pokud psa máte a pouštíte-li ho v noci ven. Máte-li obavu, že by kuna mohla příště vzít celou slepici, tak asi máte velký otvor v kurníku, kudy by kuna slepici odtáhla. Pak by tudy prolezl i malý psík, ne? Nikdy bych si nepomyslila, že za ztrátou vajec může vězet i pes, kdybych ho náhodou nepřistihla přímo při činu .

      
host - 88.210 (?), 6.12.2010 18:08

A nenapadlo Vás, že ten pes přistihl tu kunu (nebo jiné zvíře, když to bylo za bílého dne) a jen Vám to vejice poctivě přinesl zpět? Proč štěkal, když byl venku u plotu? Neodháněl zrovna onoho škůdce? Já jen, že mi kuna vyvraždila celý kurník a odnesla si hlavy všech slepic. Koupil jsem si psa a večer slyším štěkot - normálně úplně klidný pes. Vidím jak cosi utíká k plotu a můj pes zatím. Ta potvora utekla, ale pejsek mi v tlamě přinesl vejice poctivě zpět. Jinak jako odpuzovač může posloužit trus velkých kočkovitých šelem, který vám dají v jakékoliv zoologické zahradě.

         
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 76.6 (?), 7.12.2010 20:37

Ne, ne. Tak to nebylo. V hnízdě bylo několik vajec, když jsem přišla uklízet do chléva. Můj pes si jedno po druhém postupně odnášel ze chléva pryč, aby si je slupnul tak, abych ho neviděla. Přistihla jsem ho v momentě, kdy odnášel to poslední vajíčko z těch několika, která v hnízdě byla. Kdyby to měla být kuna, tak by se mi musela šmrdolit přímo pod nohama, aby stihla vajíčka odnášet jedno za druhým. Takže opravdu ne, ne. Byl to můj pes a nikdo jiný. Od té doby jdu vždycky vajíčka sebrat předtím, než ho pustím samotného ven. Má je rád. No, kdo by si to pomyslel?

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika