Nemoc angreštu



host - 178.235 (?)
17.5.2014 14:35

Vzdal jsem Zl.fík a najel, spíš naletěl, na rezistenty.Mrzí mě to, ale nic jiného nezbylo, jsem odpůrcem chemie.Vím, že se nelze od ní distancovat.Na Zlatého fíka nostalgicky vzpomínám.Mám ale moc jiných druhů ovoce a postřiky angreštů bych nestíhal.Víc mě zamrzel letošní odchod Velkopavlovické na úžeh.Přesto, že jsem postřik nevynechal. Snažím se zaangažovat vnuky.  AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 178.235 (?), 17.5.2014 14:35

Vzdal jsem Zl.fík a najel, spíš naletěl, na rezistenty.Mrzí mě to, ale nic jiného nezbylo, jsem odpůrcem chemie.Vím, že se nelze od ní distancovat.Na Zlatého fíka nostalgicky vzpomínám.Mám ale moc jiných druhů ovoce a postřiky angreštů bych nestíhal.Víc mě zamrzel letošní odchod Velkopavlovické na úžeh.Přesto, že jsem postřik nevynechal. Snažím se zaangažovat vnuky.  AB

                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6569) - 9.2 (?), 17.5.2014 18:18

To mi hlava nebere. Meruňku jste stříkal, jste odpůrcem chemie, Angrešty jste zlikvidoval protože se musí střikat.

                     
host - 178.235 (?), 17.5.2014 18:39

PP, je snad něco, co píši nelogické?Pokud by někdo znal odolnou meruňku proti moniliovému úžehu, pak si ji asi přes chuťová a jiná omezení naroubuji.Ale, bohužel.Něco za něco, stejně jako u těch angreštů.A to nevzpomínám letošní výskyt u višní.Z člověka-zahrádkáře se stává hasič.Nebo se snad mýlím?  AB

                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6569) - 9.2 (?), 17.5.2014 18:48

No připadne mi zvláštní, že - jak to chápu já - spousta pěstitelů kteří běžně stromy a jiné rostliny chemicky ošetřují, tak angrešt ošetřovat odmítají a radši jej vykopou. Podlé té logiky by už na zahradě neměli mít nic. Připadne mi to trochu iracionální. Proč jsou angrešty v takové nemilosti?

                     
zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 196.223 (?), 17.5.2014 20:40

Myslím, že to je rozdíl stříkat meruňku 2 x na začátku vegetace nebo stříkat opakovaně angrešt i v době kdy jsou už velké plody. Určitě je rozumnější vysadit rezistentní angrešt než riskovat rezidua ve zralých plodech.

                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4543) - 38.136 (?), 17.5.2014 21:15

Stříká se jednou před květem a dvakrát po odkvětu po sedmi dnech. Dorostlé plody se nestříkají. Takže času dost.

                     
host - 233.133 (?), 7.6.2014 17:59

Prosím, umí někdo odpovědět.., když se u angreštu provede při výskytu choroby postřik Baykorem (i když se to nemá) v době, kdy jsou plody asi 1cm veliké, můžou se plody konzumovat, př. po jaké době (stejně jsou nyní nezralé)?  Děkuji    Bobina

                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4543) - 38.136 (?), 7.6.2014 18:08

Baycor měl ochrannou lhůtu u všech povolených plodin 35 dnů. Neošetřuje až se při výskytu, ale před výskytem.

         
host - 90.235 (?), 17.5.2014 16:02

Mám na údajně rezistentech (odrůdu ale neznám) také tohle padlí. Loni bylo pouze na letorostech, které jsem ostříhala, letos je zas na plodech. Stříkám Bioanem, do chemie jít nechci. Korunky jsou hodně husté, spousta plodů na okrajích jsou zdravé, dva vzdušné menší stromky jsou zdravé zcela. Dva nejhustší stromky mají plody napadené, ale hlavně ve vnitřní části korunky, kam se ani postřikovačem moc nedostanu. Je šance, že ubráním dosud nenapadené plody?

Přemýšlím, jestli stromky rovnou zlikvidovat, nebo zkusit pořádně probrat - provzdušnit korunky a postříkat Bioanem příští rok už hned po odkvětu, což jsem letos neudělala. Má tohle opatření šanci na úspěch, nebo mám stromky rovnou vykopat?

            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4543) - 38.136 (?), 17.5.2014 16:48

Když nechcete těžkou chemii, tak je nově povolená do angreštů síra (třeba Kumulus). Používá se i v biozemědělství. Ten Bioan je skoro na prd.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika