Už jsme sklidili nepaličák



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5581) - 133.163 (?)
12.7.2013 10:17

Pane Pa'lo, Vám se upíři budou vyhýbat na velkou vzdálenost ;o)) My pěstovali letos česnek podruhé v životě a vypadá celkem dobře. Máme odrůdu Bjetin ale tu ještě nesklízíme, neznámou odrůdu která už začala polehávat jsem začal postupně sklízet. Kde nebo jak česnek sušíte? Já mám možnost venku pod střechou ale noční vlhkost je dost velká, nebo v prosluněné verandě kde je sucho a pokud svítí slunce tak i horko. Dát ráno česnek ven a odpoledne schovat, tuto možnost nemám.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 159.34 (?), 9.7.2013 16:02
Bez fotografie Vašeho výpěstku je těžko radit. Neznám ale česnek, který by měl v dospělosti pouze čtyři stroužky (což ovšem neznamená, že neexistuje). Pokud Vám nevyrostl ani jeden česnek z Vaší sadby do dospělosti (tedy od 6 stroužků více a přiměřené velikosti) vadu bych viděl v sadbě-možná jste zasázeli dovážený čínský konzumní česnek, který v našich podmínkách neroste. V jakém stavu jste kupovali stroužky, které jste sázeli - naloupané, nebo v cibuli? Až budete příště kupovat sadbu, kupujte zásadně celou česnekovou hlavu (cibuli) - uvidíte zároveň, jak by měl Váš výpěstek příští rok být veliký a budete mít vzor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 58.245 (?), 9.7.2013 18:25

4 strúčky má napríklad ruský paličák a jeho klony. Myslím, že aj dukát má 4-5 strúčkov. adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 192.254 (?), 11.7.2013 23:47

Tak takto daako vyzerá môj tohtoročný cesnak. Mám 4 odrody: Dukát, Záhorský, Staník a neznámu odrodu od kamaráta z Púchova. Rozdiely vo veľkosti palíc medzi odrodami neboli výrazné. Viac ako 90% úrody malo palice o priemere 6-7 cm, na výšku 5 cm. Jedna palica sa rozpadla- strúčky boli tmavožlté a zhnité a jedna palica sa vymykala priemeru. Bola veľká ako mužská päsť. Dal som ju svokrovi, takže nie je nafotená. Cesnak z Púchova nenarástol až taký veľký, aká bola sadba. Zrejme mu vyššie nadmorské výšky svedčia viac.

úroda cesnaku na Záhorí- 2013
úroda cesnaku na Záhorí- 2013
Mokrý máj a hlinitá pôda vo vinohrade cesnaku zapasovali, priemer palíc 7 cm nie je až taký zanedbateľný.
Mokrý máj a hlinitá pôda vo vinohrade cesnaku zapasovali, priemer palíc 7 cm nie je až taký zanedbateľný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5581) - 133.163 (?), 12.7.2013 10:17

Pane Pa'lo, Vám se upíři budou vyhýbat na velkou vzdálenost ;o)) My pěstovali letos česnek podruhé v životě a vypadá celkem dobře. Máme odrůdu Bjetin ale tu ještě nesklízíme, neznámou odrůdu která už začala polehávat jsem začal postupně sklízet. Kde nebo jak česnek sušíte? Já mám možnost venku pod střechou ale noční vlhkost je dost velká, nebo v prosluněné verandě kde je sucho a pokud svítí slunce tak i horko. Dát ráno česnek ven a odpoledne schovat, tuto možnost nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 12.7.2013 17:01

Já suším venku pod střechou, kde mám naskládané dřevo (asi 1,5m nad zemí). .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 229.190 (?), 12.7.2013 21:58

Zdravím Mirku! Našťastie upíri nevedia, že za celý rok s manželkou skonzumujeme sotva 2 paličky.laugh Vlani a predvlani som bedničky s cesnakom a cibuľou položil do záhradné kôlne medzi polienka dreva, kde mám sucho a teplo, prievan tam nie je. Cesnak v pohode preschnul a prežil tam aj zimné mrazy. Staník vydržal pomalu až do mája - bez práchnivenia. Myslím si, že ani priame slnko by cesnaku neuškodilo- preschnul by rýchlejšie, akurát dážď a letná búrka by mu neprospela. Včera sme úrodu cesnaku pre zmenu uložili k záhradnému krbu do tieňa pod pergolu, ktorá je zo štyroch štvrtín prekrytá plechovou krytinou. Takže je predpisovo uložený- ani prievan či letný vánok nechýba.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 13.7.2013 8:55

Sušit česnek na přímém slunci za horkých dnů nedoporučuji, může dojít k uvaření stroužků, do kterých slunce pere. Osobní zkušenost. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5581) - 242.167 (?), 13.7.2013 15:59

Asi ho nechám ve verandě, je tu teplo a sucho, žaluzie nechám dole aby nebyl na přímém slunci. Dnes jsem sklidil všechen česnek a vypadá pěkně, není sice tak velký jako ten ze Záhorí, ale jsem se svou de-facto první úrodou česneku v životě spokojen, ještě jsem zvědavý jak dlouho vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 14.7.2013 16:05

úžasný, to mám jen u největších palic odr. Havran..sice jsem ho sklidila cca o týden dříve, ale vidina, že bude ukraden, jako sousedům, mně hnala sklízet..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika