Jaké ovocné stromky budete kupovat?



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 70.240 (?)
24.12.2023 14:03

Jsem docela rád, že jsem minulý týden "píchl" do země ten koupený Buzrlův Farbuz. Nyní je počasí dost "rozčvachtané" a v bahně by práce nebyla úplně příjemná. Stromek tedy pěkný, silný i na slabě rostoucí podnoži St.Julien z dobrým kořenovým systémem. Nektarinka Crimson Gold na Montclaru, to byla jiná káva a možná, že bude jen chvíli živořit. Kořeny prakticky žádné. Opět jsem si nemohl pomoct, bohužel, a musel "jít" do další RADKY. Stará zašla, nová neroste a tahle kontejnerovaná vypadá slušně. Radka je pravděpodobně choulostivá na různé nemoci, ale tak skvělé plody, co dokáže udělat, jen tak na zahradě nenajdete. Hlavně velmi časně, již z Leskorou, nebo těsně po ní. Protože mě velice chutnaly plody LIPNA, koupil jsem i tento stromek. Roub je totiž prakticky nerostoucí, i když pár výborných plodů na něm dozrálo. A co vaše kupované stromky?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 14.4.2023 17:15
Jaké máte pánové zkušenosti s podnoží kdouloní pro hrušky? Já na ni měl vynikající Hardyho máslovku, Williamsovu a ještě nějakou Asijskou ale už nevím jakou. Všechny odešly. Na semenáči se u nás hrušním ale daří. Podařilo se mi zapěstovat odkopky, ale na nich růst Solanky velice pomalý. Problém je, že na cedulkách tehdy nebyla upřesněna konkrétní podnož napsáno bud semenáč a nebo kdoule.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 70.240 (?), 20.12.2023 12:19

To mě těší, pane Bieglere, že považujete HARDYHO máslovku za vynikající. Výhodou kdouloní je slabší růst, ale zřejmě i kratší životnost stromku. Mám tady na kdouloni ledacos a hlavně dost roubů na těchto hrušních, takže škody bude při kolapsu těchto stromků více. Vzrůstnost hrušní na semenáči a na kdouloni je hodně znát. Na semenáči mám Williamsovu a Lucasovu, ale do zdejších stísněných podmínek, to není dobrá volba. Ale na druhou stranu stromy neskončí tak rychle jako například Bohemica právě na kdouli.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 70.240 (?), 24.12.2023 14:03

Jsem docela rád, že jsem minulý týden "píchl" do země ten koupený Buzrlův Farbuz. Nyní je počasí dost "rozčvachtané" a v bahně by práce nebyla úplně příjemná. Stromek tedy pěkný, silný i na slabě rostoucí podnoži St.Julien z dobrým kořenovým systémem. Nektarinka Crimson Gold na Montclaru, to byla jiná káva a možná, že bude jen chvíli živořit. Kořeny prakticky žádné. Opět jsem si nemohl pomoct, bohužel, a musel "jít" do další RADKY. Stará zašla, nová neroste a tahle kontejnerovaná vypadá slušně. Radka je pravděpodobně choulostivá na různé nemoci, ale tak skvělé plody, co dokáže udělat, jen tak na zahradě nenajdete. Hlavně velmi časně, již z Leskorou, nebo těsně po ní. Protože mě velice chutnaly plody LIPNA, koupil jsem i tento stromek. Roub je totiž prakticky nerostoucí, i když pár výborných plodů na něm dozrálo. A co vaše kupované stromky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika