Bougainvillea v zimě



host - 230.216 (?)
5.1.2011 16:44

B. Vera ma krasnou barvu. Cele jmeno je B. Vera Blakeman. Je to novejsi Evropsky hybrid a mela by kvest cely rok.

Je hezka jako kerik ale i jako bonsai. Tezko rict proc ji opadaly listy. Byla ji zima? Malo vody, moc vyschla? Malo vlhkosti? Ve skleniku se pestuji v 67-70% vlhkosti, takze treba opadavaj listy neb si zvyka na nove prostredi. Presazovani muze byt take pricina, neb B. ma hodne jemne a citlive koreny a jak ty se podrazdi je po ni. Nejlepe uriznout spodek kvetinace v kterem jste ji koupite a opatrne soupnut do dalsiho.

Vseobecne:
V zime, udrzujte teploty - aspon 8-10C a 50% vlhkosti. Pri vysich teplotach lepsi vyssi vlhkost. Nechte dobre vyschnout mezi zalevanim.. To, ze se necha vyschnout ji donuti k lepsimu kveteni.. Ale kdyz zalevate, zalejte hodne, tak az je nasakla vodou. Ve vode sedet nesmi
V lete chce trochu hnojiva asi kazdych 14 dni - 15-15-15 NPK nebo podobny. V zime a vchladu moc nehnojit. Chce hodne slunce-minimalne 5 hodin denne, jako kazdy druh B. aby dobre kvetla. Muzete ostrihat az ukonci cykl kveteni - to je asi kazdych 4-6 tydnu. Ustipovani je take dobre, neb se rozvetvi.
Nemoci netrpej ale maji ji radi mice. B. take potrebuje lehkou piscitou pudu (nebo perlite). pH 6.0-6.5. Kozicka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 3.12.2010 21:43, zobrazeno: 50824x

Jak vám přezimuje bougainvillea, mě krásně vykvetla, L




Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 4.1.2011 19:54

To je nádhera! Já mám dvě, vloni koupené, krásně mi narostly přes léto, dala jsem je na schodiště na okno na zimu, kde se netopí, všechny listy opadaly.Doufám, že přežije zimu a na jaro obrazí.Mám růžovou barvu.Když jsem je koupila, dlouho trvalo než se vzpamatovaly a začly růst, byly to také ubožáčky, až po přesazení a venku se jim pak dařilo.Měla jsem z nich velkou radost a každý je obdivoval.Moc je teď nezalévám, ale nemám s něma žádné zkušenosti, jak přes zimu se o ně starat.Pokud je někdo pěstuje, budu ráda za každou radu.Děkuji! Zítra je vyfotím a vložím tady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 5.1.2011 15:26

To jsou moje Bougainvillee, úplně bez listu, snad se s jarem vzpamatuji.

Bougainvillea-Vera Deep Purple
Bougainvillea-Vera Deep Purple
Bougainvillea v tomto zimním čase
Bougainvillea v tomto zimním čase
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.216 (?), 5.1.2011 16:44

B. Vera ma krasnou barvu. Cele jmeno je B. Vera Blakeman. Je to novejsi Evropsky hybrid a mela by kvest cely rok.

Je hezka jako kerik ale i jako bonsai. Tezko rict proc ji opadaly listy. Byla ji zima? Malo vody, moc vyschla? Malo vlhkosti? Ve skleniku se pestuji v 67-70% vlhkosti, takze treba opadavaj listy neb si zvyka na nove prostredi. Presazovani muze byt take pricina, neb B. ma hodne jemne a citlive koreny a jak ty se podrazdi je po ni. Nejlepe uriznout spodek kvetinace v kterem jste ji koupite a opatrne soupnut do dalsiho.

Vseobecne:
V zime, udrzujte teploty - aspon 8-10C a 50% vlhkosti. Pri vysich teplotach lepsi vyssi vlhkost. Nechte dobre vyschnout mezi zalevanim.. To, ze se necha vyschnout ji donuti k lepsimu kveteni.. Ale kdyz zalevate, zalejte hodne, tak az je nasakla vodou. Ve vode sedet nesmi
V lete chce trochu hnojiva asi kazdych 14 dni - 15-15-15 NPK nebo podobny. V zime a vchladu moc nehnojit. Chce hodne slunce-minimalne 5 hodin denne, jako kazdy druh B. aby dobre kvetla. Muzete ostrihat az ukonci cykl kveteni - to je asi kazdych 4-6 tydnu. Ustipovani je take dobre, neb se rozvetvi.
Nemoci netrpej ale maji ji radi mice. B. take potrebuje lehkou piscitou pudu (nebo perlite). pH 6.0-6.5. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 162.176 (?), 12.1.2011 15:08

Díky za informace, které jsem zde našla.Mám také jednu Bougainvilleu  -deep purple- a také mi po zakoupení opadala, už jsem myslela, že z ní nic nebude, ale vzpamatovala se a opět vykvetla. Teď na ni už dám pozor! Zatím přirůstají zelené léstky, ale má i teď v zimě hodně světla, tak si myslím, že brzy zase vykvete.
Zdravím. Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 12.1.2011 15:56

Taky děkuji za informace, ale nevím, co ty moje, když nemají ani jeden list, myslíte,že je s něma konec, že listy nezačnou pučet?Větvičky žijí, nejsou uschle, věřím,že obroste, hodně by mě mrzelo, kdyby o ně přišla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 103.29 (?), 12.1.2011 16:55

Taky mi letos opadaly všechny listy.Zalévala jsem jen mírně a před vánocemi jsem rostliny sestříhla.Už pustily nové listy.Mám je už několik let a doposud nejsem schopná říct, proč někdy listy zůstanou a jiný rok je rostlina zhodí.Pokud ji ale neusušíte nebo naopak nepřelejete, určitě zase obrazí a bude Vám dělat radost. Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 12.1.2011 17:32

Pani Blazo,

tezko rict. Nekterym opadaji listy napriklad pri teplote 12C a nektery vydrzi udrzet listy do 2C.  Jiste teplota hraje roli ale co vydrzi se neda presne urcit neb tech hybridu je jaksi dost a ve jmenach je zmatek. Take, kdyz se trochu vic zalejou opadaj jim listy (coz nebyl duvod u Vas)  Profici radej je pestovat doma jako Pelargonium.   Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 230.216 (?), 12.1.2011 17:02

To, ze nemaj ani jeden list nevadi dulezite je aby vetvicky nebyly suche a jak pisete, nejsou. Pridejte ji teplo tak aby substrat nebyl studeny, zvyste trochu svetlo, vlhkost atd, co jsem psala a mela by vyrazit. Nebo ji muzete nechat jak ji mate a ona by mela vyrazit sama od sebe treba na jare.Jestli mate vyhrivaci kabely nebo decku na pudu,  treba i to by pomohlo neb to udrzuje pudu pri stejne mirne vlahe teplote.Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 12.1.2011 18:44

Děkuji za rady, zkusila by jednu dát do bytu na okno a druhou nechám tam kde je, v chladnu a uvidím, jak se zachová.V bytě mám dost teplo aby ten skok o skoro 15st.nebyl zas šokující pro ni.Tak pořad nevím a váhám co bude lepší.Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika