Bougainvillea v zimě



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 230.216 (?) 
12.1.2011 19:38

Marie,

ja take nemam poneti, jak se zachova, neb rozdil v teplote 15C je jaksi dost.  Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 12.1.2011 22:46

Já ji pěstuji tři roky a vždy přes zimu jí mám na okně v pokoji, kde je kolem 20°C, každý rok v zimě vykvetla a nikdy neopadala, spíš jí narostly velké přírůstky, tak dvakrát týdně dost zalévám, má ráda asi spíš teplo, E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 13.1.2011 1:14

Ello,

gratuluji a mate naprostou pravdu. Ja jsem udala nejnizsi nocni teploty ale to je taky nepresne, neb v sub-tropech kde B. roste nocni teploty neklesnou na vice nez par dni. Pokud na par tydnu, B. trpelive ceka na otepleni..

Nocni teploty-mimo jine - jsou kriticke u vsech pokojovych- subtropickych a tropickych rostlin. Proto Pelargonium se uvadi jako priklad, ja myslim.  Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.137 (?), 8.4.2012 8:01

A co nedostatek světla v zimě?? Ten kritický není??H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.78 (?), 4.6.2011 9:09

Dobry den chtěl bych se zeptat jak mam zasazet Bougainvillea předem diky za odpověd.=)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.41 (?), 20.2.2012 0:03

V zimě ji mám na parapetu na jižní straně a kvete i přez zimu.

BUGATKA
BUGATKA
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.208 (?), 24.2.2012 17:36

Já ji pěstuji již asi 5 let a pokaždé mě v zimě opadá.Přezimuji ji ve sklepě u okna.Dovezla jsem si ji jako větvičku z Řecka a každé léto bohatě kvete a vždy na jaře jí lístky vyraší.Vždy ji ale tak v únoru zestříhám.Pokud jsem to neudělala, tak málo kvetla.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.194 (?), 3.4.2012 13:39

mam krásně velkou bougainvilleu, přezimovává v garáži v přítmí a chladu, v březnu dostane radikální sestřih a šup s ní do tepla, krásně obrazí celé léto je krásně zelená, ale žádný květ a má jižní stání bez deště, takto mě zlobí už 6 rok, stále jí dávám šanci že vykvete, ale skoro nic, dejte prosím radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Robobrouk - (20) - 61.208 (?), 19.4.2012 18:21

Zkuste přihnojovat hnojivem kristalon plod a květ.Radikální řez nedělám, ostříhám jen asi1/3,spíš méně.Nevím, jestli to dělám dobře, ale každý rok krásně kvete.Letos v zimě opět opadala na klacek, ale už je opět krásně olistěná. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 212.228 (?), 25.4.2012 8:58

I ja mám niekoľko koreňov tejto nádhernej rastliny. Vyskúšala som varianty zimovania v chlade aj v teplejšom prostredí. Mám ju na chalupe, kde sa v zime iba temperuje a teplota v miestnosti je okolo 8 stupňov. Rastlina prežila, na jar som ju začala letniť, ale veľmi dlho trvalo kým jej vyrašili nové lístky. Prírastky sa "rozbiehali" veľmi pomaly a keď už mala naplno kvitnúť, tak už prišlo obdobie, kedy chalupu zazimovávame - oktober-november /řijen-listopad/. Takže som si tú nádheru vôbec neužila. Pripadalo mi to ako keby molo rastlinke dhlo zima. Rastliny mi v zime vždy zhodia listy a vyzerajú ako košťata. Druhý spôsob s ktorým som spokojná je, že rastlinu v januari-februári /leden-únor/ zoberiem z chalupy domov /bývam v paneláku/ a dám ju na schodišťovú chodbu. Po krátkej dobe sa rastlina začne prebúdzať, nasadzuje výhony také dlhé až ich musím strihať. Keď má dostatok svetla tak sa koncové výhony začnú trolilinka sfarbovať/iba ružovieť/ - práve v tomto období. A takto predpripravenú rastlinku preveziem na chalupu a potom sa z nej už len teším. Samozrejme treba polievať a v marci /březnu/ začínam hnojiť.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel10:10
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika