Rajčata 2024



kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 242.213 (?)
17.4.2024 19:37

Pouze na jedné údrůdě - Delikano se mi už od malých sazeníc objevují takovéto skvrny. Vzrůst je cca poloviční oproti zbytku a přemýšlím, jestli je vůbec vysazovat abych onemocněním nenakazil zbytek osazenstva. 

Jakoby už samotná semena byla nakažená, přestože jsem ze stejného sáčku měl zdravé sazenice poslední 3 sezony.

Netušíte někdo o co se jedná a jak moc se to může přenést na ostatní rostliny rajčat ve skleníku? Být to jiná odrůda, tak to neřeším a vyhodím, ale zrovna Delikano je jediná odrůda která u mě přežije plíseň šedou a tím pádem vydrží plodit až do zámrzu.

Podmínky včetně zeminy mají všechny sazenice identické, např. na septoriozu to tedy příliš nevidím.

Delikano
Delikano
Delikano 2
Delikano 2
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34   
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1751) - 168.103 (?), 3.4.2024 21:49
Azteky za oknem.
rajčata
rajčata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 6.138 (?), 3.4.2024 22:48

Waltře, co Ti na to říct? Jsou přesně tak, jak mají být. Správně vyvinuté, zdravé rostliny.yes. Kdy tipuješ první sklizeň?

Já dneska zjistil, že mi dost velká část zralých rajčat na levém, tedy sviluškou nepostiženém, okně praská. Při stabilních teplotách i vlhkosti vzduchu je jediný závěr: přehnal jsem to s vodou a hnojením. Nicméně praskliny nechytají plíseň, na chuti rajčat to není znát a asi díky tomu mám zdaleka největší rajčata od začátku domácího pěstování. Nic není dokonalé.

Ty postižené jsou na balkóně. Záměr byl je nekompromisně postříkat Vertimecem. Jenže mají na sobě desítky plodů, které už červenají a manželka říká: A to budeme ty postříkané plody jíst? A já s ní naprosto souhlasím, i když Vertimec má OL jen 3 dny. Takže postřik se (zatím?) nekoná. Raději ty rostliny obětuju (mám ještě rezervu), ale mrknul jsem na ně, venku se těm sviluškám daří mnohem hůř, a tak trochu jsem nabyl naděje, že si s tím Matka Příroda opět poradí. Mně se nějak vnitřně příčí se jí protivit. Ony ty napadené listy nemusí být nutně úplně nefunkční, i když jsou tečkované jako dalmatinci, ale zelená stále převládá. A vyrážejí nové výhony. Tak to zase asi nechám dojít do extrému. U plísni odolných se mi to notně vyplatilo.wink

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1751) - 168.103 (?), 4.4.2024 0:11
Milane, taky bych je nestříkl Vertimecem, ale jen vodou. A za den zase. Mezitím zkus rostliny rosit, případně otřít všechny listy vlhkou vatou. Jestliže má ráda sviluška sucho pak vlhko jí bude bránit další invazi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 6.138 (?), 4.4.2024 0:58

Díky Waltře, to mne nenapadlo. Když se mi je nepovede zničit úplně, rozhodně je to dost "umravní".

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 15.4.2024 16:23

Aktuální foto sadby rajčat za oknem. Přijatelná výška k této době. Crimson Crush, Rose Crush, Primabella, Brutus, San Marzano. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 15.4.2024 16:24

wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 15.4.2024 16:26

jsem zapomněl na tu fotkusad

rajčata 2024
rajčata 2024
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 6.138 (?), 16.4.2024 20:20

Krásně viditelné silné kořínky. Dobrá práce, Waltře.

Teď ještě jak dlouho budou muset být za oknem, než je půjde vysadit. Kolik z nich půjde ven a kolik do skleníku?

Moje průzkumná četa už má tak 40 cm na výšku a některé už mají poupátečka. Jsou v balkonovníku, momentální teplota 13°C. A stejně rostou. Chtěl jsem je vyfotit, ale mám to přikryté. V podstatě už jsou připraveny k výsadbě. Ještě štěstí, že hlavní pole šlo do substrátu až 20.3. Ty mají teď tak 10 až 15 cm, takže mají ještě dost času. A asi 17 rostlin se couralo natolik, že ještě nejsou v kartónech.

Včera jsem zprovoznil, tedy přikryl fólií, i západní balkonovník. Nejdřív mi vítr uvolnil klipsy, tak jsem to večer opravil a dal jich tam víc. Ráno jsem zjistil, že polovina fólie je pryč a celé je to rozervané. Tak to všechno šlo dolů a protože tam nemám letos velká rajčata, polypropylén jsem jen upevnil do výše polykarbonátu, takže je v podstatě horizontálně a vítr se do něj nemůže tak opřít. Přitom východní balkonovník v lodžii byl bez potíží. Jenže prší a mně se tam na západě hromadí voda. Jojo, pořád se něco děje, jak by řekl Donutil.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.198 (?), 28.3.2024 16:54

Začaly jsme se sezónou 2024 a nedáme dopustit na naše milovan tornád. Za nás nej odrůda rajčat. Daří se jim. Rostou jako o závod. Pěstování nás moc baví, a proto máme na to téma podcast: https://farmarkyzpanelaku.cz/podcast/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 242.213 (?), 17.4.2024 19:37

Pouze na jedné údrůdě - Delikano se mi už od malých sazeníc objevují takovéto skvrny. Vzrůst je cca poloviční oproti zbytku a přemýšlím, jestli je vůbec vysazovat abych onemocněním nenakazil zbytek osazenstva. 

Jakoby už samotná semena byla nakažená, přestože jsem ze stejného sáčku měl zdravé sazenice poslední 3 sezony.

Netušíte někdo o co se jedná a jak moc se to může přenést na ostatní rostliny rajčat ve skleníku? Být to jiná odrůda, tak to neřeším a vyhodím, ale zrovna Delikano je jediná odrůda která u mě přežije plíseň šedou a tím pádem vydrží plodit až do zámrzu.

Podmínky včetně zeminy mají všechny sazenice identické, např. na septoriozu to tedy příliš nevidím.

Delikano
Delikano
Delikano 2
Delikano 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika