Takže jména keřů na živé ploty na Moravu. Ale kam na Moravu. Na Vysočinu, na jeseníky, na Beskydy, na Hanou, na.... Jména keřů kaliny, zimolezy, mochny, pustoryly, trojpuky, ptačí zoby, šeříky, pámelníky, habry,... Opět psát se může poměrně široký sortiment. Výběr je jak pro nízké, tak pro vysoké živé ploty z keřů. jak pro stříhané, tak volně rostoucí. jak pro jednodruhové, tak pro živý plot sesazený z různě vzrůstných dřevin, s ohledem na dobu kvetení, na barevnost plodů a podzimného zbarvení listí a i na habitus keře v bezlistém stavu.
Školky - Horák, Montana, Šmelcovna,... zas mohu opsat celý adresář. Třeba stáhnout členy svazu školkařů.
Ceny například pustoryl - od 30 - 300 Kč, i víc za kus, stačí si vybrat
Takže budu sázet cypřiše, protože tady nikdo nic nenapíše. To je výkřik strašně pohodlného člověka, který není schopen si najít informace sám, který není ochoten se podívat do odborných knih aby se podíval, že jsou jiné možnosti, než mrtvé živé ploty z cypřišů. Mrtvé, protože neposkytují tolik potravních příležitostí jako keře, mrtvé, protože v průběhu roku jsou prakticky neměnné - v lednu stejně jako na podzim skoro stejná barva, mrtvé, protože nedávají šanci ekonomicky nenáročnou rekonstrukci takového plotu, když přijde například silný přísušek, těžký mokrý sníh a nebo si zařádí nějací škůdci.
Neodsuzuji zcela živé ploty z jehličňanů, ale mám pocit, že nic jiného lidi neznají, než nakoupit thůje či jiné cypřiše, z lesa si přinést smrky a to všechno každoročně stříhat a stříhat a přitom fňukat co to dá práce. A potom co je za problém kam s větvičkami z cypřišů po jejich sestříhání. nebo neustálé obavy, že přijde přísušek a část jehličńanů v plotě zaschne atd.