Co na zamezení pohledů od sousedů



                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?) 
8.10.2014 12:00

Problém není v mraze, ale jako stálezelená rostlina potřebuje i v zimě vodu. Kritické jsou první 3 zimy, kdy stálezelená magnólie neprokoření až k hladině podzemní vody... Kde je podzemní voda hloub než 4 m, tak stálezelená magnólie většinou uschne...

Druhá věc je cena, pokud budete chtít rostlinu větší, v 90 l kontejneru tak cena je vyšší než když si pořídíte cokoliv jiného, včetně vzrostlé katalpy, platanu ap. Docela by mne zajímalo, jestli Beny nějakou stálezelenou m. ve sbírce má a jaké má s ní zkušenosti.

  
                     
host - 182.227 (?), 8.10.2014 13:07

Pane Stando, to by bylo dobře, kdyby to vždy platilo.Hned bych si nasadil v zahrádce palmu.Stačilo by chránit půdu tak, aby nezamrzla, což není problém a měl bych rovník před domem.Ono je to však trochu složitější.U některých to takto funguje, u jiných můžete kořeny zapouštět do podzemní vody jak chcete a stejně Vám zmrznou.P

                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 8.10.2014 13:19

Pane 182.227, nerozšiřujte diskuzi někam mimo téma. Už ta odbočka pro vysvětlení, proč je stálezelený šácholan náročnější než stejně mrazuvzdorný šácholan opadavý je na hranici založit nové vlákno.

Jinak růstový vrchol palmy může být mrazuvzdorný tak do -3°C a pouze krátkodobě. To je nesrovnatelné s mrazuvzdorností nenarašených pupenů šácholanu (-24°C pocitové teploty).

                     
host - 182.227 (?), 8.10.2014 15:32

Pane Stando, já jsem reagoval jen na Vaši chybnou radu.Podle těchto diskuzí se řídí dost lidí a podle Vaší rady mohou nabýt dojmu, že stálezelené magnolie se dají normálně pěstovat. Kdybyste napsal můžete si nasadit stálezelenou magnolii, ale mrazuvzdornost si ověřte, anebo že je mizerná, žádný příspěvek bych nepsal.P

                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 8.10.2014 15:57

V úvodu jsem doporučil stromkovou aronii a tuto radu považuji stále za nejlepší volbu ohledně užitku ovocného i pohledového při rozumné ceně vzrostlého stromu. Jiné roky bych doporučil i stromkovou lísku Lenka roubovanou na lísce turecké, ale letos se panu Ing. Kocmanovi neujalo tolik roubů, aby byly ještě nějaké stromky k dispozici nad rámec rezervací se zaplacenými zálohami.

Možná moudrý pan Josef najde ve znalostech přesahujících moje nějakou vhodnou variantu stálezeleného listnáče přiměřené velikosti.

Jak správně navrhnul Ferda, ze stálezelených jehličnanů je nejvhodnější vybírat z borovic, které mají přirozeně korunu širší (při dané výšce).

            
host - 215.253 (?), 8.10.2014 11:32

další možností by byla meruňka, ale u té nás zase odrazuje delší doba růstu a nebezpečí přilákání většího množství vos...

přikladám náčrt situace, omluvte kvalitu :-)

hodně přibližný náčrt situace :-)
hodně přibližný náčrt situace :-)
               
host - 248.9 (?), 8.10.2014 12:38

Myslím si, že nebudete potřebovat nijak moc velký strom, když mezi dvorkem a bytovkou bude 30m. Konstrukční výška jednoho podlaží bytovky je normálně 2,80m... přízemí + 3 patra = 4x 2,80= 11,30... kdyby 12m... Takový 5-6m strom u dvorku by měl stačit.           Lída

            
host - 178.235 (?), 8.10.2014 17:42

Já žasnu, kolik dojemné péče a prostoru je věnováno k zamezení pohledů sousedů.Doporučuji jedno jediné řešení : odstěhovat se do země, kde jsou takové vzdálenosti mezi obydlími, že ani nedohlédnete, nebo reagovat na nabídku jednocestného odletu na Mars.Tam tyto starosti určitě nikdo mít nebude.Žít v malé zemi s těsnými vzdálenostmi a ještě k tomu se nemít v lásce je, jak vidět ,pro řadu z nás opravdové utrpení.  AB

               
host - 79.137 (?), 8.10.2014 22:00

já zase žasnu, že někoho baví věnovat čas odpovědi úplně mimo téma cheeky

         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6569) - 9.135 (?), 8.10.2014 16:40

Co roste rychle, naroste i vysoko. Neexistuje nic, co vyroste za dva roky do čtyř metrů a pak zůstane stát. Uvažujte, že to budete muset také udržovat.  Pověste tam záclonu.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika