Kocka v zahonu



vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?)
15.3.2012 8:06

Naopak, kočky vyhledávají místa, kde jim "něco překáží". Nejvíce naděláno je v následujícím pořadí - vřesoviště, tymiány, solitérní trsy trav, karafiáty, trávník.  Rovněž se rády rozvalují v některých keřích. Kočku něco zahrabávat na prázdném záhoně jsem už asi 15 let neviděl. Pomáhá na místa, kde je nechceme mít, položit nastříhané větvičky dřištálu s ostny. VJK 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
SonaB - (1) - 168.66 (?), 14.3.2012 16:55, zobrazeno: 6617x

Mame novy baracek a snad vsechny kocky v sousedstvi pouzivaji nase zahonky jako WC je to neuveritelne, zkusila jsem uz vse, dat cpavkove kulicky proti molum, nebo nechavat pudu vlhkou ci zasypat zahonky kurou, nic nepomaha, zahonky jsou odhrnute a bobky jsou vsude - nekdo ma nejake dobre reseni? Cokoli uvitam - odstreleni kocek se nepocita wink Dekuji

SonaB

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 184.20 (?), 14.3.2012 18:01

pročtěte jiné diskuse...

překopíruji jeden nápad

Kočky v zahradě host - xxx.xxx.252.252 (?), 17.1.2011 0:11 Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu) zdravím. máme zahradu a sousedi mají kočky, jeden čas jsem jich napočítala 18 a před oknem mám zeleninový záhon - černou fólii kočky milují a zvlášť po dešti se na ní vyhřívaly každý den. Větší sazeničky většinou přežily, klíčící semena nikdy. Usušila jsem použité sáčky od čaje asi 30ks, koupila aroma olejíček mátu nebo eukalypt, sáčky jsem důkladně pokapala a rozházela po záhonu. Dělám to každé jaro a ještě v červnu při pletí mi krásně zavoní máta. Kočkám to ale vadí a přestaly rozhrabávat záhon a umísťovat zde své poklady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 14.3.2012 20:12

Asi bych si k domku pořídila pejska  ;-))           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 152.34 (?), 14.3.2012 23:10

Kočky nemají rády záhonky, kde jim něco překáží. Do zapojené vegetace na záhonu už nelezou, protože je tam ledacos píchá a špatně se jim hrabe. Jediné, co mi na ně funguje (už jsem to někde tady psala) jsou tenké větvičky o délce 20-25 cm, které zjara napíchám do volné půdy v různých směrech a v takových rozestupech, aby to kočkám neumožnilo si v záhonku přičapnout (to určitě odhadnete). Poté, co se vegetace zapojí, tak větvičky, které mi esteticky vadí, vytáhnu. Dobrou zkušenost mám se suchými březovými větvičkami, protože jsou tmavé a na holé půdě nejsou moc vidět.

Na záhony se zeleninou dávám do doby, než rostliny trochu povyrostou, různé sítě, které pak odstraním.

Je mi ale jasné, že moje zahrada u venkovského domku na polosamotě snese něco jiného než přísně vedená okrasná zahrada u novostavby. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 15.3.2012 8:06

Naopak, kočky vyhledávají místa, kde jim "něco překáží". Nejvíce naděláno je v následujícím pořadí - vřesoviště, tymiány, solitérní trsy trav, karafiáty, trávník.  Rovněž se rády rozvalují v některých keřích. Kočku něco zahrabávat na prázdném záhoně jsem už asi 15 let neviděl. Pomáhá na místa, kde je nechceme mít, položit nastříhané větvičky dřištálu s ostny. VJK 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6542) - 14.199 (?), 15.3.2012 8:15

To že jste něco neviděl, neznamená, že to neexistuje. Okamžitě po tom, co zjara připravím záhony pro zeleninu, jsou tam kočičí hromádky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.182 (?), 15.3.2012 23:35

Moji kocouři si chodí lehat mezi keře a trvalky do závětří na sluníčko, ale na hrabání milují nakypřený a uhrabaný čerstvě osetý záhon. Když ho zaleju a záhon slehne, už je tolik neláká, ale stále dávají přednost volné zemině, kde se jim lépe dělá ďolíček a následně kupička  ;-)))           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel10:10
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika