Pampelišky, jetel, houby



kenybz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (64) - 152.7 (?)
4.5.2008 20:20
Po case jsem opet tu a pridam par fotek.Kdyz jsme poprve sekali koupenou zahradu nasel jsem v trave zarostlou velkou ocelovou vjezdovou branu 2x 100kg zeleza jinak v pohode a jak jsem okopaval prvni zahon nasel jsem jeden forint :-) Dnes jsem videl uz i houby v trave ale foto nemam. Zdravi vas Z.M.
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
                     
host - 96.205 (?), 3.5.2008 0:20

Asi budete mí s žábou pravdu, Danielo, může to být ta samá. Mám kokra a tomu z té vší havěti vadí, když se k nám nějak propašuje ježek, to se může ztrhat a vyvádí jak zběsilý, dokud ho nevyneseme z jeho tertoria. Loni kolem něho vyhrabal kruh velikosti pneu na osobní auto. Ježek uprostřed na trávě, pak do kruhu kolem stejnoměrně vyhloubená díra-po trávě ani památka. Přeju dobrou noc. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 3.5.2008 8:50

Jé, vy máte tibetské dogy!  Já si pořád říkám, co asi máte, když se občas zmiňujete o psech.

Tak to jsme skoro jedna rodina! My taky řešíme na zahradě soužití zeleně a psů - máme čtyři tibetské teriéry. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 3.5.2008 9:49

Tibetští teriéři jsou také moc krásní psi!  To, že máte hned čtyři vás opravdu obdivuji.  Uhlídat na zahradě ty dva úplně stačí. Taky sežerou na co přijdou?  Myslím tím kytičky (hlavně ty, co kvetou),  včera mi i  "ukradli" košíček, do kterého jsem zavěšovala převislé muškáty a rozcupovali ho na tisíc kousků.  Také jsme již začali vyčesávat, to jsou haldy a hromady chlupů. Někde jsem četla, že někdo z toho plete svetry - dovedu si to představit, musí být opravdu teplé.  Když se oba unaví hrou na babu, tak usnou v trávě ve stínu pod stromem.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 3.5.2008 15:54

My bydlíme v městském bytě a teprve loni na podzim jsme kousek od města koupili chatu, kterou dáváme do pořádku a kde snad jednou budeme aspoň přes léto bydlet. Několik let nikdo neudržovala ani chatu, ani zahradu. Psiska jsou nadšená, my zatím míň - pořád jsme ve stádiu likvidace hrubého nepořádku. Zatím toho tedy na jídlo na zahradě moc nenajdou - leda tak rašící bodláky, bršlici, šípkové růže,  semenáčky ovocných stromků a podobné radosti, to vše proloženo rozpadajícími se cihlami, zlomky betonu, starým železem a podobně.

Ale už to všechno přestává vypadat jako skládka a začíná se to podobat zahradě, tak brzo bude veseleji  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MArty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (111) - 187.141 (?), 4.5.2008 17:57
Na chalupě, mimo v nadpisu zmiňovaného (nějak se ta diskuse "zaběhla") máme ještěrky, slepýše i žáby. Nic z toho nám nevadí tolik jako myši na jaře - louka je celá "rozvrtaná" a jako ementál a bohužel i srnky, ketré nám velmi často ožírají květy, ale nějak jim neumíme vysvětlit, že pampelišky, jetel i případně houby žrát mohou ale růže a jiné kytky nikoli. Asi jim tam budeme muset dát nějaký návod, aby žraly jen to co mají. Jinak tady někdo psal že už 3x sekal trávu - dobrý - my jsme minulý víkend vyhrabali ze zahrady poslední kus sněhu. Nevím jestli máme závidět (ale nemusíme sekat - letos ještě není ani nová tráva) nebo být naštvaní (ostatní už makají na zahrádkách a my máme metr směhu), holt každé má své plusy i minusy. Bohužej skoro jediné co se chystá kvést jsou ty výše zmiňované pampelišky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 4.5.2008 18:42

No vidíte, vy máte sníh a dcera, když přijela ze Šumavy na pár dní domů 15.4, tak lítala s mobilem po sadu a fotila si pampelišky s tím, že je musí ukázat v práci holkám, že jí nevěří, že u nás už kvetou a kvetou a kveou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 4.5.2008 19:10

Nás by jste se starým železem neporazila. Máme zahradu ve svahu a bývalí majitelé si tam stavěli "terasová rýžová pole", jak to nazval jeden náš kamarád, když to viděl. Jako tarasy používali opravdu všechno - železné postele, staré vany, plechy, prkna, místo skruží ve studni byl ocelový dveřní rám, jako kryt studny kromě jiného dvoje půdní plechové dveře...

Už jsme odvezli přes pět metráků železa a zdaleka nejsme na konci ;-)

Ale abych se vrátila k tématu diskuse - taky tam máme spousty pampelišek, jetele a hub :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kenybz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (64) - 152.7 (?), 4.5.2008 20:20
Po case jsem opet tu a pridam par fotek.Kdyz jsme poprve sekali koupenou zahradu nasel jsem v trave zarostlou velkou ocelovou vjezdovou branu 2x 100kg zeleza jinak v pohode a jak jsem okopaval prvni zahon nasel jsem jeden forint :-) Dnes jsem videl uz i houby v trave ale foto nemam. Zdravi vas Z.M.
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.123 (?), 4.5.2008 21:27

Ale určitě se taky dočkáte, pane Martine i té trávy. Dnes jsme sekali po čtvrté. Začínají kvést jahody, doufám, že hlášené přízemní mrazíky se nám vyhnou. Přes den bylo ve stínu 16, ale na sluníčku bylo parádně. Při předpovědi říkali, že místy i prší, nám se to vyhnulo. Myši jsou fakt nepříjemné. Zahrádka rovněž jako ementál a navíc se občas vecpou i do chalupy.  Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kenybz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (64) - 152.7 (?), 10.5.2008 8:23
Vcera jsem sadil prisady a potkal jsem jesteraka :-) Telefon v kapse s fotakem se hodi na pohotove zabery. Hezky den preje Z.M.

"ještěrák"
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika