Zkritizujte mi prosím navrženou filtaraci



host - 177.97 (?)
18.4.2011 21:01
Nepostřehl jsem jestli dané jezírko máte a s ním i jímku s biokvacitem ci jak se to pise...? Ja mel filtraci v sudu kde vrsek media byl zaklopeny biomolitanem 10kou - hrubý o sile 5cm a musel jsem ho prat obden jak rychle se zanasel. (vlaknita rasa). Ja experimentuji s predfiltry uz dva roky a nachazim se v stadiu, ze kdybych koupil nejaky sikovny komercni predfiltr nejaky screanmatic nebo podobne tak to vyjde levnej a vysledek je zaruceny. Mam vyzkouseny a vlastnim: uplne prvni byl biomolitan 60cm kruh/5cm - hrubost 10 a na konci na docisteni 30 - tu 30 - pro prilisne zanaseni opusteno vortex - 2*1m - mozna fajn ale ne pro skimmer a castice co plavou tedy spis pro gulu, kterou nemam :-) spadovy filtr - super, ale casem mne zaclo vadit ze ztracim zhruba 60cm vysky, kterou pak musi prekonavat cerpadlo ted testuju predfiltr pomoci pole 30 kartacu 80*15cm - propustnost vyborna, zachytavani meho hlavniho problemu -vlaknite rasy vyborne, cisteni - dost velky problem, kdyz karatace chcete vytahnout vetsina bordelu z nich opada zpatky do nadoby - kterou se mne tedy vypustet nechce (250l), to co neopada, stejne nejde sundat - ani hadici s vodou ci oklepani. Samotnou filtraci sem zatim, musim zaklepat resit nemusel, voda je dva roky v pohode dle mych predstav - na melcine naprosto pruzracna, v hloubce jsou ryby videt tak do 2m hloubky, na kacirku je slem - usazene stare rasy ale jelikoz jsem jezirko nikdy nevysaval neni se cemu divit.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 195.254 (?), 16.4.2011 16:23, zobrazeno: 22289x

Mohl by mi někdo zkritizovat navrženou filtraci? Rád siposlechnu nápady na vylepšení návrhu dřív, než založím diskuzi jak to napravit. :-) mám koupací jezírko s kořenovou čistící zonou, 125 m3 vody. Vím že by filtrace měla být 4-6 m3, ale tohle je maximum které mohu umístit. Navím mám jímku s bioakvacitovou houbou jako předfiltraci před toutofiltrací. Takže dohromady cca 2,3 m3 na filtraci.  Výkon čerpadla 13 m3/h. Uvítám jakékoliv návrhy na změny kontrukce při zachování rozměrů a nebo výměny filtračních médií za lepší nebo levnější. Nemám ani možnost spodní výpusti kalu, takže počítám že média jednou ročně vyndám a odkalím kalovým čerpadlem. :-)

návrh filtrace
návrh filtrace
   
host - 122.106 (?), 17.4.2011 8:50

Dobrý den, právě řeším něco podobného a váš nákres je zajímavý. Osobně bych ale řešil filtrační media jinak, a to podle klasického uspořádání, jako je např. - kartáče - rohože - a nějaké nosiče bakterií (bioball, kaldness atd.). Já jsem použil zeolit na dno potoka (kořenová čistící zóna umístěná mezi jezírkem 150m3 a filtarcí) a myslím, že ve vysoké vrstvě ve vaší filtraci se velmi rychle zanese. V mém případě je poslední komora suchá, pro čerpadlo a možná UV.

      
benistr - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 195.153 (?), 17.4.2011 9:28

Projděte si forum, hodně se to tu řešilo jak to má vypadat správně, nebo se podívejte jak jsou dělané komorové profi filtry. pokud má zakladatel fora před filtrací vortex, kartáče nepotřebuje, biomolitan je také nosič bakterií.

         
host - 49.247 (?), 17.4.2011 12:22
Netvrdil bych - vortex, pokud vortex neni nejak upgradeovan napr pomoci prave kartacu ci nejakho jineho sita tak vetsina hrubych plovoucich necistot putuje dal. Vortex je podle mne primarne na separaci tezkych castic ze spodniho sani.
   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 18.4.2011 18:44

Neříkejme tomu kritika,  spíše diskuze nad možnými vylepšeními :)

  • výkon čerpadla píšete 13m3/hod - to je nominálná výkon čerpadla, nebo reálný? Pokud jsem Vás pochopil správně, má Váš budoucí filtr plošný průřez 70x83cm (když tak mi opravte)
    Tak, jak máte desky umístěny, se Vám myslím rychle zanesou, a budou špatně propouštet vodu, Otázkou je, zda se Vám neprolomí dovnitř, po směru vody
  • máte ploché no, nenapadl Vás nějaký sofistikovanější tvar a vyspádování dna, i když budete odpouštět kalovým čerpadlem ?
  • K zeolithu - myslítem, že jej tam opravdu potřebujete? Mohu se zeptat, co si od něj slibujte, v koupacím jezírku - asi možná bez ryb?
      
host - 97.254 (?), 18.4.2011 19:39

- Výkon čerpadla je nominální, časem počítám s čerpadlem o výkonu 26 m3/h, nebo byste použil ještě vyšší výkon?

- rozměr 70x83 máte správně, se zanášením prvního molitanu počítám, jednou za čas ho propláchnu i za cenu ztráty jeho bakterií, má pouze diltrační funkci. Proti prolomení mám navrženy výztuhy a ještě jednu přidám.

- Vyspáduji betonové lože 1cm/m

- v jezírku bude několik ryb a od zeolitu očekávám jiné filtrační medium než biomolitany, nebo byste raději ušetřil a použil písek, čei něco jiného? Ano, jde navrhnout skvělá filtrace s použitím špičkových médií, ale ty jsou samozřejmě předražené.

         
host - 177.97 (?), 18.4.2011 21:01
Nepostřehl jsem jestli dané jezírko máte a s ním i jímku s biokvacitem ci jak se to pise...? Ja mel filtraci v sudu kde vrsek media byl zaklopeny biomolitanem 10kou - hrubý o sile 5cm a musel jsem ho prat obden jak rychle se zanasel. (vlaknita rasa). Ja experimentuji s predfiltry uz dva roky a nachazim se v stadiu, ze kdybych koupil nejaky sikovny komercni predfiltr nejaky screanmatic nebo podobne tak to vyjde levnej a vysledek je zaruceny. Mam vyzkouseny a vlastnim: uplne prvni byl biomolitan 60cm kruh/5cm - hrubost 10 a na konci na docisteni 30 - tu 30 - pro prilisne zanaseni opusteno vortex - 2*1m - mozna fajn ale ne pro skimmer a castice co plavou tedy spis pro gulu, kterou nemam :-) spadovy filtr - super, ale casem mne zaclo vadit ze ztracim zhruba 60cm vysky, kterou pak musi prekonavat cerpadlo ted testuju predfiltr pomoci pole 30 kartacu 80*15cm - propustnost vyborna, zachytavani meho hlavniho problemu -vlaknite rasy vyborne, cisteni - dost velky problem, kdyz karatace chcete vytahnout vetsina bordelu z nich opada zpatky do nadoby - kterou se mne tedy vypustet nechce (250l), to co neopada, stejne nejde sundat - ani hadici s vodou ci oklepani. Samotnou filtraci sem zatim, musim zaklepat resit nemusel, voda je dva roky v pohode dle mych predstav - na melcine naprosto pruzracna, v hloubce jsou ryby videt tak do 2m hloubky, na kacirku je slem - usazene stare rasy ale jelikoz jsem jezirko nikdy nevysaval neni se cemu divit.
            
host - 97.254 (?), 18.4.2011 21:43

Jezíro mám a jímku s bioakvaciem taky, ale ta je jenom na hrubé nečistoty.

Napsal jste toho hodně, ale důležitá je kubatura Vašeho jezírka a tu zde nevidím. Tipoval bych 10m3?

               
host - 177.97 (?), 18.4.2011 22:01
No ja mam jezirko 120m2, cca 100m3. Ted jsem ho zrovna fotil. Vzdau je videt novy prirustek do me sbirky filtracnich udelatek - docistovaci/usazovaci nadrz - objem 4m3 (prebudovana byvala filtracni sachta) Moc parady tam nedela, ale obalim ji rakosem tak to snad nebude tak hrozne.

                  
benistr - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 195.153 (?), 18.4.2011 22:09

A co se primárně zbavit vláknité řasy? Pokud by byly ve vorexu kartáč nebo na výstupu z vortexu sací koš, který by bránil vláknité řase se v tak velkém množsví dostávat dál tak by neměl být problém se zanášením a když by bylo na vortexu vyřešené okalování tak nemyslím že je tak hrozné vyndat kartáče co spadne vypustit a kartáče vrátit.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika