Zkritizujte mi prosím navrženou filtaraci



                     
host - 156.239 (?) 
19.4.2011 6:06

Hezký den, já mám připraven vortex z PVC nádoby na vodu 500 l (markety), která má mírný konický tvar. udělal jsem odkalovací ventil, přívod vody po stěně vortexu a nyní zvažuji, zda přepad udělat boke a nebo středovou trubicí a pak bokem za použití filtračního media, které by separovalo dolní část vortexu s nečistotami a horní část s odtokem čisté vody. Kruh z rohože (molitan, matala) si dovedu představit, ale kartáče by jste umístili jak? Během dne se přihlásím a pošlu i fota.

  
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 19.4.2011 9:14
  • to stávající bude na ten průřez první molitanové desky jen tak tak, těch 26 m3/hod - to nemá šanci protéct
  • ztrátu bakterií neřešte, tak pečlivý v čistění nebudete :) Výztuh tam dejte co nejvíce, ideální by bylo nějaká mříž, ne rámeček
  • lože zkuste vypádovat více, myslím, že ten sklon, co uvádíte, ničemu nepomůže
  • zeolit bych nahradil jiným, nějakým snadno čistitelným mediem - třeba filtrační pěnou. Nemyslím, že oslavovaná moderní fitlrační media mají i extra jiné filtrační schopnosti, než ta klasická.
    O přínosu zeolithu si v relativně čisté vodě jezírek myslím své...
            
host - 97.254 (?), 19.4.2011 10:29

- molitanovými deskami asi myslíte bioakvacit stejně jako já? toho už tam mám dost, nebo by jste udělal filtraci pouze s těmito bioakvacitovými deskami? Vím že firma oase dělá krabice, ve kterých jsou bouze tyto bioakvacity a voda může protékat, jakožto že protéká okolo a ne pouze skrz, mám to doma.

- při těch 26 m3/h počítám s částí vody pro vodopád.

- ztrátu bakterií neřeším, první deska bude pouze mechanická filtrace.

- větší sklon není potřeba, jednou za rok se média vyndají a filtrace se vystříká a klidně si to vysaju hadrem ten zbytek.

- a dost by mě zajímalo, jaké jiné snadno čistitelné a levné filtrační médium máte na mysli? A filtrační pěna je bioakvacit? Či co jiného se za tímto sofistikovaným názvem schovává?

               
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 19.4.2011 11:20
  • ano, jedná se stále o totéž - bioakvacit, filtrační pěna, molitan - různé obchodní názvy pro stejný, nebo velmi podobný materiál
  • myslím, že by bylo vhodné čistit časteji, než popisujete. I proto bych si práci při čištění co možná nejvíce ulehčil
  • první deska bude mechanická filtrace - píšete, že vepředu máte ještě nějaký předřazený filtr?
                  
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 246.1 (?), 19.4.2011 11:26

Zvážte použití screenexu. Pro vámi popisovaný případ filtrace to bude zřejmě nejlepší investovaná koruna. Ať už to bude nějaké pevné síto, či systém s čistěním. Docela by mě zajímala praktická zkušenost použití separační komory M2 ze serie Proficlear, možná by p. Hrkal mohl připojit pár poznatků.

Také nikde ve vašem návrhu nevidím UV, na takový poměr nádrž-filtrace to vidím skoro jako nezbytně nutné zařízení.

                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 246.1 (?), 19.4.2011 11:28

Měl jsem na mysli M2 včetně toho automatického pohonu na čistící kartáče...

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 19.4.2011 11:46

M2 modul je fajn u nádrží s větším množstvím organické nečistoty a samotížném zapojení filtrů. Prakticky ale nemá smysl jej zapojovat bez automatického motoru Screendrive, jinka se síto obou nerezových válců rychle zanese. 
Otvor v sítu je tuším 300 mikronů, a bohatě stačí. Pro jednoho zákazníka jsme dodávali i 100 mikronový otvor v sítu, ale je příliš jemné, a nesplnilo očekávání.
Pokud máte běžné koupací jezírko, bez listnatých stromů kolem, zvažoval bych jeho nahrazení modulem M3, a trochu zamíchal s pozicemi a hrubostí hub.

S UV je to na diskuzi, nebyl bych takový UV fundamentalista :)

                  
host - 97.254 (?), 19.4.2011 12:03

- samozřejmě že čištění dle vizuální kontroly

- ano, předsazený filtr, kde voda protéká přes bioakvacit do komory s čerpadlem, odtud do této filtrace

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 19.4.2011 12:22
  • pak ti bude více než 1x za rok - a jelikož jsem od přírody líný, rád bych si usnadnil práci
  • pokud jsou předfiltry mechanicky dobré, bude se jednat jen o jemné sedimenty, a organický nárůst. I tak bych si to čištění snažil co nejvíce zjednodušit
                     
host - 97.254 (?), 20.4.2011 12:14

Chápu, také jsem líný. Ale pořád se vyhýbáte odpovědi na otázku jaké filtrační médium byste použil vy? :-)

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika