Zakrytí okrajů jezírka



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?)
23.9.2010 19:29

Myslím, že ten vnější svah máte moc příkrý, a než Vám to stihnou rostliny zpevnit, tak bude pozdě. Drenáž bych na Vašem místě neřešil, nevidí k tomu žádný rozumný důvod. Asi bych se pokusil trochu rozbít tu bazénovou  "obdélníkovost" nádrže, a zkusil si s vnějším tvarem trochu více pohrát, prostor tak k tomu určitě máte.  Vnitřní starna jezírka je OK, mohla být o malinko jinak modelovaná, ale vrstva kačírku to jistě vyrovná. Pak už zbývá naučit psa (počítám, že ten ocas na jedné z fotek je psí)  chodit do jezírka jen jedním místem - a to vyložit nějakými většími plochými kameny, aby Vám nehrnul kačírek z folie pryč

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 140.2 (?), 12.3.2010 18:48, zobrazeno: 12394x

Zdravím všechny nadšence zahradních jezírek a rybníčků. Nyní se dá koupit v pásech 40 cm a 60 cm kamínková fólie. Délka podle toho kolik potřebujete. Je to sice dražší než pletivo a kačírek, ale bez práce.Zdena

   
host - 176.18 (?), 12.3.2010 20:01

Díky za info, zrovna se mi to bude letos hodit, aspoň nemusím shánět tolik šutrů!!           Lída

      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 15.3.2010 18:34

Ona i ta kamínková folie má své nevýhody, ve velkých plochách ten materiál vypadá uměle, nepřirozeně stejnorodě. Snažte se spíše jezírko udělat tak, že pro Vás kamínková folie bude tím posledním, nezbytným řešením. Přírodní materiály opravdu vypadají v nádrži věrněji, a navíc jsou levnější...

         
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 15.3.2010 18:40

Taky jsem se na to koukla a nezdá se mi to.Nevím, asi jen v nouzi nejvyšší.Liduško, asi dejte raději ty kameny i když to bude trvat trochu déle, pak se vám na nich bude třeba vyhřívat krásná užovka.Hezký den.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
            
host - 176.18 (?), 15.3.2010 23:55

Ještě jsem ji neviděla, ale myslela jsem, že bych ji dala jen na okraj a na ni kameny -ale že by třeba místy mohla být trochu vidět, nebo mezi velké kameny na ni pohodit pár malých - rozhodně nechci, aby to vypadalo nějak uměle. Jenom, že bych těch kamenů nemusela tahat tolik... nejsou lidi . Lída

   
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 23.9.2010 16:56
Zdravím vespolek! Dovoluji si k tomuto staršímu tématu připojit svůj dotaz. Při budování jezírko-bazénu jsem právě ve fázi zakrývání břehů, a to jak zevnitř, tak i zvenčí. Připojuji tři fotky, zkoukněte je prosím a řekněte mi případně, zda to nedělám úplně blbě :) Hlavně ta venkovní strana, tím si vážně nejsem jistý. Skladba je asi taková, že vespod je písek a geotextilie (i ve svahu) a na to je udusaná cca 15 cm vrstva zeminy. Pochozí plocha je lehce podsypaná pískem a na tom je kačírek 8/16. Aby se kačírek nesvážel do stran, dal jsem hlínu o něco výš jako takové hrazení. Otázka ale je, jestli to první déšť nesplaví všechno dolů. Časem doufám ve zpevnění kořeny rostlin, které tam vysadím. Další otázka je, jestli mám nějak řešit drenáž toho břehu jako takového. Já myslím, že ne. Je to čistý jíl udusaný metrákovou žábou (po vrstvách), navíc je skoro celý jeho vršek krytý fólií, kterou už nebudu odřezávat. Díky za každou radu.
Breh1
Breh1
Breh2
Breh2
KapilarniUzavera
KapilarniUzavera
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 23.9.2010 19:29

Myslím, že ten vnější svah máte moc příkrý, a než Vám to stihnou rostliny zpevnit, tak bude pozdě. Drenáž bych na Vašem místě neřešil, nevidí k tomu žádný rozumný důvod. Asi bych se pokusil trochu rozbít tu bazénovou  "obdélníkovost" nádrže, a zkusil si s vnějším tvarem trochu více pohrát, prostor tak k tomu určitě máte.  Vnitřní starna jezírka je OK, mohla být o malinko jinak modelovaná, ale vrstva kačírku to jistě vyrovná. Pak už zbývá naučit psa (počítám, že ten ocas na jedné z fotek je psí)  chodit do jezírka jen jedním místem - a to vyložit nějakými většími plochými kameny, aby Vám nehrnul kačírek z folie pryč

         
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 24.9.2010 17:31
Mockrát děkuji za posouzení, jsem rád, že alespoň ten vnitřek jsem udělal jakžtakž správně. Jsem obecně manuálně celkem nezručný, neboli nemehlo, a tak mě každý malý úspěch potěší... ;) Jezírko jsem si vymyslel v červenci zřejmě pod vlivem slunečního úžehu a během jeho budování jsem toho později několikrát litoval, ale teď, když si skočím do víc než dvoumetrové hloubky a zaplavu si deset metrů na délku, tak už toho skoro vůbec nelituji. Filtraci nechávám na příští rok, ale když tak pozoruji hladinu pokrytou listím z nedalekých lip, tak asi koupím čerpadlo a skimmer už letos. A ještě abych se vrátil k té úpravě vnějšího břehu, rozhodl jsem se zmírnit erozi pomocí kamenů, to už by mělo vydržet, co myslíte? Případně na jaře doplním odplavenou zeminu a co nejdřív osázím.
BrehKameni
BrehKameni
            
K.KAREL - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 210.254 (?), 24.9.2010 18:35
chci se zeptat, čím máte vyřešeno oddělení hluboké části od mělké?vypadá to dobře a něco takového bych chtěl také realizovat
               
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 24.9.2010 19:37
Hluboká část je kolem dokola obbetonovaná 20 cm širokou stěnou, která odděluje mělčinu od hloubky. Přes to je přetažená netkaná textilie, a aby tato neplavala, tak jsem na vrch položil koupenou vymývanou dlažbu 40x40x4 cm, kterou jsem rozřezával na polovičky (přesně na šířku stěny). Kačírek je až po horní hranu těch dlaždic. Ještě dodám, že jsem si dal tu práci a u každé z dlaždic jsem pro jistotu odřezal rohy a obrousil hrany, kdyby náhodou spadla dolů, i když to vzhledem k váze těch dlaždic asi moc nehrozí...
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika