Vzduchovač či turbínu



host - 49.131 (?)
14.8.2009 21:45
Bakterie o kterých zde píši používám už druhým rokem.V lonském roce jsem měl nádrž přerybněnou a i když jsem měl poměrně silné čerpadlo výrobce uváděl výkon 8000 litru voda se ve velice krátké době zakalila a začala bujet řasa.Bazén mněl obsah asi nějakých 3500litru.Rybám to dle mého názoru nevadilo /myslím samotna řasa a zákal/ale byly problémy k ránu nebo i večer za dusna ryby se dusily.Řešil jsem to přidáním dalšího čerpadla které mělo funkci vodotrysku a vodu tak obohacovali o další kyslík.Problémy s dušením ryb ustaly ale zákal zůstal.voda se ted točila přes čerpadlo 5-6krat do hodiny.Uhyn nebyl skoro žádný ale občas k něčemu došlo.Předpokládám že problémy s kyslíkem způsoboval výskyt řasy.Také jsem si v té době myslel že to můžou dělat kapři tím jak rypají ve dnu.Když jsem někdy letos v květnu přenášel ryby do bazénu rozhod jsem se aplikovat tyto bakterie a jen tak ze svědavosti po přečtení referencí jsem volal do firmy která je dodává.Dostal jsem kontakt na jejich technika pana Růžičku a ten mně tvrdil že pokud voda prochází přes čerpadlo častěji než 3-4 za 24 hodin dochází k promíchávání vrstev vody a to že prý bakteriim nesvědčí.Že idealní pro bakterie je právě ten průtok 1za 12 hodin tzn že celý oběm jezírka se otočí přes čerpadlo.A jelikož jsem měl čerpadlo které točilo vodu jednou za hodku.Čerpadlo jsem vyměnil za slapší a voda se počase krásně pročistila výskyt řasy minimální /teda já ji tam nevidím ale předpokládám že tam nějaká je/A vlastně ustaly problémy i s nedostatku kyslíku který před tím odebírala řasa.Ještě firma doporučuje přidat vzduchovaní.Do doby než jsem vyzkoušel cely jími doporučovaný systém jsem nevěřil že voda může být tak krásně čistá i bez použití ozonu či uv jako ukazuji fotky které mají na svém webu v referencích.Ale dnes když jsem si pročítal v zahraničních forech články o skrápěné filtraci tak tam uvádějí hlavní poddíl na čisté vodě bez uv právě dobře fungujicí skrápěnou filtraci že tím že voda protéká přes jednotlivé vrstvy se velmi dobře okysličuje a to má největší podil na funkci biologického filtru.Tichý
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

                     
host - 49.131 (?), 14.8.2009 21:45
Bakterie o kterých zde píši používám už druhým rokem.V lonském roce jsem měl nádrž přerybněnou a i když jsem měl poměrně silné čerpadlo výrobce uváděl výkon 8000 litru voda se ve velice krátké době zakalila a začala bujet řasa.Bazén mněl obsah asi nějakých 3500litru.Rybám to dle mého názoru nevadilo /myslím samotna řasa a zákal/ale byly problémy k ránu nebo i večer za dusna ryby se dusily.Řešil jsem to přidáním dalšího čerpadla které mělo funkci vodotrysku a vodu tak obohacovali o další kyslík.Problémy s dušením ryb ustaly ale zákal zůstal.voda se ted točila přes čerpadlo 5-6krat do hodiny.Uhyn nebyl skoro žádný ale občas k něčemu došlo.Předpokládám že problémy s kyslíkem způsoboval výskyt řasy.Také jsem si v té době myslel že to můžou dělat kapři tím jak rypají ve dnu.Když jsem někdy letos v květnu přenášel ryby do bazénu rozhod jsem se aplikovat tyto bakterie a jen tak ze svědavosti po přečtení referencí jsem volal do firmy která je dodává.Dostal jsem kontakt na jejich technika pana Růžičku a ten mně tvrdil že pokud voda prochází přes čerpadlo častěji než 3-4 za 24 hodin dochází k promíchávání vrstev vody a to že prý bakteriim nesvědčí.Že idealní pro bakterie je právě ten průtok 1za 12 hodin tzn že celý oběm jezírka se otočí přes čerpadlo.A jelikož jsem měl čerpadlo které točilo vodu jednou za hodku.Čerpadlo jsem vyměnil za slapší a voda se počase krásně pročistila výskyt řasy minimální /teda já ji tam nevidím ale předpokládám že tam nějaká je/A vlastně ustaly problémy i s nedostatku kyslíku který před tím odebírala řasa.Ještě firma doporučuje přidat vzduchovaní.Do doby než jsem vyzkoušel cely jími doporučovaný systém jsem nevěřil že voda může být tak krásně čistá i bez použití ozonu či uv jako ukazuji fotky které mají na svém webu v referencích.Ale dnes když jsem si pročítal v zahraničních forech články o skrápěné filtraci tak tam uvádějí hlavní poddíl na čisté vodě bez uv právě dobře fungujicí skrápěnou filtraci že tím že voda protéká přes jednotlivé vrstvy se velmi dobře okysličuje a to má největší podil na funkci biologického filtru.Tichý
                     
host - 49.131 (?), 14.8.2009 21:49
Ještě k tématu čistění vody je to můj osobní názor.Myslím si že část bakterii které čistí vodu žije volně ve vodě nebo jsou vodou unášena na místo kde se znovu uchytí a tím že používáme uv lampu je vlasně zabijeme a pak se to musí dohánět jinde velikosti filtru atd.
                     
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 15.8.2009 12:44

Z tohohle důvodu bývá reakční komora ozonizéru až za biologickým filtrem... pokud to někdo takle nemá, svědčí to o neznalosti "odborníka", který systém navrhoval.

                     
host - 49.131 (?), 16.8.2009 15:45
Všude na internetu se píše jak působí spravná dezinfekce ozonem na zdraví ryb.Pomáhá při filtraci atd.Mohl by jste nam toto potvrdit s vlastních zkušenosti?
                     
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 17.8.2009 9:23

Dobrý den, nevím co konkrétně chcete potvrdit, ale ozon opravdu pomáhá, navíc kvalitně okysličuje nádrž, ryby jsou zdravé a vitální, neměl jsem nikdy žádné problémy s chorobami.

Jinak soudit se dá těžko, možná by na tom ryby byly úplně stejně i bez ozonu, i když to netvrdím, spíš jen tuhle možnost "připouštím". :-)

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 17.8.2009 8:59

Pro p. Tichého - s tím promícháváním vrstvev vody mi to přijde nějaké divné, neznám důvod, proč by tam tohle omezení mělo být. Na tu rychlost průtoku jsem se ptal proto, že se myslím odvijí nejen podle velikosti nádrže, ale hlavně podle velikosti filtru - představte si situace, že máte dejem tomu 120 m3 nádrž, a chcete ji otočit každých 12 hodin - tzn. že každou hodinu potřebujete přečerpat 10m3 vody -a to už je množství se kterým si každý filtr neporadí

                     
host - 49.131 (?), 17.8.2009 12:09
Ja nejsem odborník poradili mně to ve firmě která bakterie dodává.Vyyzloušel jsem to a u mně to fungovalo.Tak jsem se chtěl podělit o své zkušenosti s ostatními tod vše.Co se týče průtoku tak mně bylo řečeno že by nemněl byt vyší než 3krat za 24 hodin.O tom kolik je minimum nic neříkali důležité je pak to aby byla dobře okyslíčená voda kvuli bakteriim.Tod vše Tichý
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika