Vzduchovač či turbínu



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?)
14.8.2009 9:00

pro Tichy22@seznam.cz : co znamená věta "Bakteriím, které já doporučuji, postačí průtok vody přes filtraci 1x za 12 hodin" - mohl by jste to prosím více rozvést

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 38.107 (?), 21.7.2009 21:12, zobrazeno: 9877x

Dobrý den, prosím o radu. Udělali jsme si min. rok svépomocí jezírko přibližně 25m3 velké, nejvyšší hloubka 1,7m. Pochopitelně jsme se dopustili několika chyb z čehož začínáme mít problémy. Především jde o zelenou vodu.V jezírku se i koupeme, takže bych tento problém ráda i z tohoto důvodu vyřešit. Máme tam ryby i rostliny. Čerpadlo jsme koupili původně malé a teď sháníme silnější (i zde přijmu radu na čerpadlo vhodné k takto velkému jezírku), nyní však schání zavzdušňovač a nevíme jak silný koupit, jestli jsem si to dobře nastudovala, potřebujeme alespoň 75l/min? Nabídli nám i turbínu a nevím, jestli je to vhodné řešení. V podstatě netuším jaký rozdíl je mezi turbínou a zavzdušňovačem. Přijde mi, že ta turbína byla lepsí (je velmi silná), ale mám strach, aby v tom nebyl nějaký problém. Nakoupili jsme již mnoho pomocníků, pro vyřešení zelené vody, ale mnohdy jsme chtěli ušetřit, takže jsme kupovali slabší než bylo potřeba, tuto chybu už nechci opakovat, proto pokud máte někdo nějaké zkušenosti prosím o radu. Děkuji

   
host - 37.94 (?), 21.7.2009 23:22

Jen tím vduchováním to nespravíte.. Co máte za filtr??  Jen tak jednotlivě útržkovitě nic nekupujte. To se musí řešit celkově.  Ono by se mělo někam zajet na rady a pokukat u někoho kdo to má už vychytané. Odkud jste? Nakontaktujte někoho z okolí.  

Jezírko je na plném slunci?? co máte za filtr?

      
host - 38.107 (?), 22.7.2009 8:12

V tuhle chvíli máme filtr slabý, nevím značku.  Čerpadlo jsme si vybrali na 30tis. l vody a k tomu dvoukomorový filtr, chceme to ale koupit příští měsíc a prvotně vyřešit vzduchování.  Jezírko je sice na slunci, ale v mělké zóně je dost roztlin (tak 1/8) a v hluboké jsou 3 lekníny. Máme tam nasazeny i ty tzv. zdravé řasy. Děkuji

         
host - 37.94 (?), 22.7.2009 9:19

Filtr bude slabý. mám možnost nějakých plánků na výrobu. zjistěte co máte za filtr možná by se dal prodat. Máte UV lampu?? Ta je určitě důležitější naž vduchování.

            
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 27.7.2009 9:13

Samotné vzduchování Vám těžko vodu pročistí, i když tomu hdoně napomůže, ale vyždycky v kooperaci s nějkým výkoným fitlrem. Pozornost bych teď věnoval spíše výběru správného filtru, a vzduch (dodaný do vody jakoukouli formou) bych přizpůsobil podle toho, jaký filtr zvolíte

               
host - 49.131 (?), 13.8.2009 2:19
Dobrý den zkuste umístit filtraci tak aby voda s ní stékala z výšky na hladinu a tím jí zároven bude okysličovat.Doporučuji vám vyzkoušet bakterie oxy break od subia spolu urychlovačem do koupacích jezírek.Přidejte uvedené bakterie a urychlovač a ponechte vše jak je vyčkejte 14dnů pak napište jak vám moje rada byla či nebyla prospěchu.čerpadlo a filtrace se nesmí vy pínat musí jet v kuse.A pokud máte uv lampu zkuzte jí nepoužívat.Nebo alespon vypněte na dva tři dny než se bakterie usadí.Než výměnu filtra bych raději doporučil výměnu části media za sera siporax do poslední komory filtru.S pozdravem Tichý tichy22@seznam.cz
                  
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 13.8.2009 9:37

Už vím, ono Vás platí Sera, že? :D

                     
host - 49.131 (?), 13.8.2009 12:48
Přesně takovouhle reakci jsem čekal.Když si pročtete moje příspěvky tak zjistíte že nechválím jenom výrobky značky sera ale výrobky různých výrobců se kterými mám dobré zkušenosti.Kdyby mně platila sera tak vám budu vnucovat tu nejdrachší filtraci filtraci s uv lampou a kdoví čím ještě uvedené značky a ne jednoduchý filtr vyrobeny s ovocných bedýnek.Muj umysl je chovatelů ryb -jezírkářům poradit a podělit se o své zkušenosti.Aby se i oni tak jako já nestali jen pouhou obětí reklamy.Jestli si někdo koupí bakterie za 250kč. a vyzkouší A nebude spokjen s výsledkem tak mu to takovou díru do rozpočtu neudělá jako když si nakoupí hned drahou technologiji za několik desítek tisíc atsi lidé vyzkoušejí levné řešení a když nebudou spokojení tak můžou koupit drahou filtraci uv atp.V jednoduchosti je uspěh.Bakteriim které já doporučuji postačí průtok vody přes filtraci 1za 12hodin spočítejte si spotřebu el energie a zjistíte že když si zakoupíte drahou filtraci s uv kde je doporučován průtok vody 1za 2 hodiny jaký je rozdíl jenom ve spotřebě el energi.Děkuji za vaší reakci s pozdravem Tichý tichy22@seznam.cz
                     
trilobite - (21) - 178.7 (?), 13.8.2009 14:14
Nevím, čím to je, ale jezírko máme na slunci, čerpadlo čerpá bez filtru asi 7-8 m3/hod, když se pustí, což je tak cca 30 hod/týden, spotřeba 160W. Voda je čistá, bojoval jsem s řasami. Ať se to líbí nebo ne, řasy jsme vyřešili modrou skalicí á 67 Kč (a to ještě zbylo) a basta. Rybám to, zdá se, vůbec nevadí, rostlinkám také ne. Rad je spousty od různých přípravků, filtrů, čerpadel, UV lamp,..., slámy, rašeliny, hnědého uhlí ap. Nechávám to spíš na přírodě, i když přiznávám tu skalici, ale té nebylo moc. Zkuste se někam zajít podívat, případně si nechat poradit na místě. Nebo zkuste pročítat diskuse a zkušenosti ostatních s podobnými parametry vašeho vodního díla. Rady jsou různé a rádci různě šikovní. 1. nekrmte ryby 2. nekrmte ryby 3. pořešte zbytek Přeji hodně zdaru.
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 14.8.2009 9:00

pro Tichy22@seznam.cz : co znamená věta "Bakteriím, které já doporučuji, postačí průtok vody přes filtraci 1x za 12 hodin" - mohl by jste to prosím více rozvést

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika