Výroba filtru



host - 95.128 (?)
27.3.2012 21:07

Dobrý večer štěrbinák vypada dobře mohl bych se zeptat na rozměry šířka, výška,délka, chtěl bych něco podobného vyrobit ale gravitačně s 15 kubíkovým čerpadlem tak aby to stíhalo protékat.Nejdůležitější bude asi šířka toho síta. Má stím někdo zkušenost? Díky předem za odpověd.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

                     
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 4.163 (?), 22.5.2011 15:23

Dobrý den. Nějak nechápu ten rozměr v mikronech. Jestli je jeden mikron jeden mikrometr, tak 300 mikrometrů je 0,3 mm. To je ale délková míra. Jak si to mám převést na rozměr dírek v tahokovu? Počítá se plocha dírky, nebo délka dírky? Pro Vás je to údaj, se kterým denně pracujete a víte, jak to ve skutečnosti vypadá, mě to ale není zrovna jasné.
Příklad. tady mají takovou tabulku, ve které jsou jednotlivé mikrotahokovy rozlišené jak sílou plechu, tak právě rozměry dírek a jejich posuvem.
Můžete mi to prosím nějak polopaticky vysvětlit? Děkuji.

                     
host - 217.152 (?), 22.5.2011 20:14

asi priemer?

to je ako strk 0-4, co je 0-4 mm. No a kamene v strku maju dokonca 3 rozmery. Asi je to najvacsi rozmer otvorov v site

                     
márabedřich - (34) - 18.248 (?), 24.5.2011 7:08

Našel jste (plechová) síta, tohle je vlastně prosekaný plech. Používají to v komerčních filtrech. Síťovina je tkaná z drobných drátků, potom má oko, ve tvaru čtverce. Rozměr je velikost oka. Tohle počítání se používá mezi strojaři,.... ale, v laboratořích a u sítotisků, se většinou mluví o počtu ok, na 1cm2. Zkoušel jsem síto s počtem ok, 600 na 1cm2 a fungovalo to skvěle, nic se nezanášelo. Pokud se nemůžete pohnout z místa, viděl jsem náhradní síto ze Screenmaticu, cca za 960.- Kč. 

Jinak tento tyden, bych měl mít hotov, štěrbinový filtr, tak jak ho přivezu, dám vám sem fotečku   

                     
host - 57.149 (?), 16.1.2012 11:45

Jak se blizi jaro - vzruseni z nadchazejici sezony roste :-))  a tim i nove plany na vylepseni filtrace. Chci letos v mem spadovem filtru nahradit sito ze soucasneho "kraliciho pletiva" na neco trosku lepsiho.  Minuly tyden jsem ve firme u prahy zakoupil nerezovy mikrotahokov  - maji pasy o siri 25 nebo 30cm - zakoupil jsme metr toho 30cm. Velikost ok 0,6x0,5mm - tak nejak jsem si to spocital ze by to melo byt tech 300mikronu. Stalo to 550kc. Zkousel jsem to zatim pouze pod kohoutkem a trosku mne to vydesilo - voda pres to skoro neprotika. Uvidime jak se to bude chovat v praxi.

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 26.1.2012 8:58

Záleží, jak to síto do filtru umístíte. V ideálním případě by se mělo "samooplachovat" přitékající vodou.  Pokud jej položíte jako barieru do filtru a bude stále zatopené, ucpe se velmi rychle

                     
márabedřich - (34) - 252.26 (?), 26.3.2012 20:55

Již v loňském roce jsem tu sliboval, že až pořídím štěrbinový filtr, tak se podělím o zkušenosti. Po pěti měsících provozu přikládám nějaké poznatky. "Štěrbiňák" pracuje celkem dobře. Jde hodně o to, co vlastně má zachycovat. Pokud byla voda jak kafe, fungoval na jedničku. Až se to začalo čistit, okamžitě se objevila zelená řasa a tu to moje síto nemá moc rádo. Voda sice proteče, ale každý druhý den už musím síto přejet kartáčem. Není to nic namáhavého, ovšem dělat se to musí. (nezabere to víc jak minutu).

Za filtr jsem dal 3000.- Kč + síto cca 1200.-  Kč/m2.  Tento víkend jsem spustil filtraci, voda je celkem dobrá a přes filtr teče 8500l/h.

Dělal jsem i celkovou revizi toho betonového korpusu (přesekal jsem odtok z 50mm na 125 mm) a beton je v perfektní kondici, celkem jsem byl mile překvapen. Filtr v těch největších vedrech (srpen 26°C) sčistil nádherně vodu a to šel pouze na dvě komory.

Jako velká část fandů do rybiček musím přiznat, že až po dvou letech, kdy jsem udělal filtr, si konečně ty miláčky užíváme.

Štěrbinový filtr
Štěrbinový filtr
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 27.3.2012 9:42

Filtr vypadá moc dobře, gratuluju. Jestli bych mohl mít jednu radu - zkuste nahoru před nátokovou hranu vložit ještě na svislo nějakou destičku, a to tak aby byla orientována rovnoběžně s hranou síta, byla od něj cca 3-5cm, a zasahovala asi 2cm pod vodní hladinu, a 2 cm nad ní. Měla by se pak výrazně zklidnit hladina na přepadové hraně, a dojde pak k rovnoměrnějšímu rozlivu vody na síto.

                     
márabedřich - (34) - 252.26 (?), 27.3.2012 20:46

Díky za Vaše doporučení, vím, že tam ještě něco dávají a taky se na to chystám. Chtěl jsem to dát jinam, ale vidím, že už je to vymyšlené. Opravdu to šíleně vře. 

Měl jsem celkem problémy s odtokem, já když jsem betonoval, tak jsem nic jiného neměl, a ta 50 mm trubka byla ta největší chyba! Je to odstraněno!

Ještě by mě zajímalo, jak do filtru dát molitan. Měl by tvořit jakousi příčku směrem k odtoku z komory? Má být ode dna až nad hladinu? Mám objednané desky a nerad bych to špatně rozřezal.

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 27.3.2012 20:58

Čím máte větší výkon čerpadla, tím to "vření" je horší, větší. Ale pokud jste dokázal udělat tenhle filtr, tahle dodělávka už bude třešnička na dortě :)

K molitanu - z fotky nedovedu posoudit, jak je ten filtr vysoký. Otázka spíš je, zda do filtru vůbec nějaký molitan cpát. Teď máte zcela funkční (jednoúčelové) zařízení. Proč tedy neudělat další jednoúčelové zařízení - druhou komoru - kde se budete 100% zabývat filtrační pěnou, bez nutnosti technických kompromisů vůči sítu a průtoku vody

                     
host - 95.128 (?), 27.3.2012 21:07

Dobrý večer štěrbinák vypada dobře mohl bych se zeptat na rozměry šířka, výška,délka, chtěl bych něco podobného vyrobit ale gravitačně s 15 kubíkovým čerpadlem tak aby to stíhalo protékat.Nejdůležitější bude asi šířka toho síta. Má stím někdo zkušenost? Díky předem za odpověd.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika