Výroba filtru



                     
host - 57.149 (?) 
3.5.2011 16:07
No ta cena za praci je u kutilstvi irelevantni protoze to delate v case kdy byste jinak treba sedel u TV, bloumal po okoli se psem nebo vyvijel jinou volnocasovou cinnost a pokud to cloveka bavi jako mne neco tvorit tak je to stejny relax jako fitko nebo vylet :-) V tomto pripade je to opravdu hodne predimenzovane ale proti gustu..., Urcite to pak zdokumentujte na nejvetsi web DIY filtraci.
  
                     
benistr - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 195.153 (?), 3.5.2011 16:24

Naprosto souhlasím, ale jsou lidé, kteří nemají volný čas a ten který mají je pro ně tak vzácný že i tato cena práce se dá finančně ohodnotit.

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 3.5.2011 17:11

Díky za ocenění, to potěší :)  Betonové řešení je relativně neobvyklé, to mu ale nic neubírá na funkčnosti, ve finále je jedno, jestli je nádoba z plastu, nebo betonu. Cenu možných řešení bych neřešil - kdyby Vás to nebavilo, tak to nestavite :)
Když vidím fotku Vašeho šterbinového filtru, napadá mi otázka, zda v tu chvíli budete potřebovat kartáče ve filtru, a zda by Vám lepší službu neudělala filtrační pěna, nebo jiné materiály. Já kartáče chápu jako spíše jako mechanickou filtraci, používanou často právě v DIY filtracích z důvodu relativní účinnosti a snadné montáže do systému filtru. Vy už tam budete mechanickou filtraci zajišťovat štěrbinovým sítem - a to mnohem efektivněji, než sadou kartáčů.

                     
host - 18.248 (?), 3.5.2011 18:48

Betonování bylo nevyhnutelné. Filtr musel stát tam co je, takže bych musel vybetonovat šachtu a do ní uložit sudy, slepenec z plastu nebo kupovaný jakýkoliv filtr. Prostě betonovat jsem musel, a takhle to bylo "z jedné vody". Na práci si nestěžuji, vůbec to nebylo tak hrozné, rodinná terapie, s kolečky jezdila i manželka. Kartáče jsem viděl skoro ve všech filtracích, je pravdou, že je řadí za vortex. Původně jsem ho tam měl stavět taky, ale někde v příspěvku od p. Hrkala jsem vycítil určité pochybnosti a objednal už na podzim síto. Prosím, to NENÍ můj štěrbinový filtr, je to zkouška, co zachytí síto, jen tak na rychlo ztlučené. Zkusil jsem to dát do většího kýblu a zamíchat, sedl jen písek a hodně velké hečistoty, jinak bída. Pokud tedy kartáče mají nízkou účinnost, přidám molitan.

                     
host - 49.247 (?), 3.5.2011 20:56
prosim o info co z jakeho materialu je to sito, děkuji
                     
host - 18.248 (?), 3.5.2011 22:35

Název výrobku TT 0,3/0,2 jakost 1.4301 Cena: 1174.CZK/m2, zkoušel jsem i jiné mnohem jemnější, sítotiskové a kupodivu to fungovalo taky.

                     
host - 49.247 (?), 4.5.2011 0:19
Díky, nejsem schopen to u nich najit - dle fotky to vypada na nekovove sito, nejaka filtracni umelhmotna tkanina?
                     
host - 18.248 (?), 4.5.2011 6:58

Je to nerezové síto s oky 300 (mikronů) nevím jak se to správně píše, já tu někde na to našel taky odkaz.

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 4.5.2011 11:34

Zkuste hledat nerezový mikrotahokov - ten samý se používá stále na modulu Proficlearu, tentýž se používal u verzí Biotecu Screenex. Jemnější než 300 mikronů bych nebral, rychle se zanese

                     
host - 121.238 (?), 4.5.2011 12:49

Ake velke ma oka pokryvacia biela netkana textilia? Mate niekto mikroskop?

Ja som takto vysaval cez tuto foliu s tym, ze v bednicke som mal foliu a cez mrezu bednicky voda pretekala volne na travu a spina zostala na folii v bednicke. Na vysavanie pouzivam samospad, kedze jazierko je trosku vyssie ako cast zahrady.

.Ja som tuto foliu testoval a velmi dobre filtrovala najjemnejsiu necistotu. Bol som prekvapeny, ked som povysaval trochu z ilu, co bolo na dne a zachytila aj ten a ten ju aj defiitivne upchal.  Na druhej strane pri vysavani toho bordelu sa pomerne rychlo upchala, povysaval som len tretinu 15m2 jazierka aj menej... a bednicka bola plna vody. Pri naklonenom prevedeni ked bordel ide dole by to mohlo fungovat lepsie. Ale textilia sa velmi dobre cisti. Prudom z hadice s par litrami vody siel bordel z textilie pekne dole do kybla a do kompostu.

Skusim este vysavat do suda a pritom filtrovat cez tuto foliu. Potom vodu rovnomerne pouzit na zavlahu, alebo mozno este lepsie dat vodu naspat do jazierka cerpadlom.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika