užovka



Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?)
20.10.2008 21:16

Pozor, užovka je chráněná.  Těžko se jí budete zbavovat, když jí zřejmě u vás chutná.  Jediná možnost je, chytit jí a odnést někam hodně daleko. Nebo jí nachytejte žížalky a přikrojte k tomu kousek libového hovězího masíčka. Potom bude nasycená a nebude Vám baštit rybky.  Ale každopádně to berte z té lepší stránky - místo koček Vám bude hubit myši Vaše užovka...   Zdravím - Daniela.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 253.86 (?), 20.10.2008 20:27, zobrazeno: 25289x

Prosím, kdo má zkušenosti s užovkami v jezírku? Letos mi nezůstal ani jediný potěr z karásku. Sice nevadí, byli přemnožení, ale je to nepříjemné zjištění.Kde se vzaly, když okolo nikde není voda a bydlím na jižním kopci v horách kde je v létě dost sucho.Marie

   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 20.10.2008 21:16

Pozor, užovka je chráněná.  Těžko se jí budete zbavovat, když jí zřejmě u vás chutná.  Jediná možnost je, chytit jí a odnést někam hodně daleko. Nebo jí nachytejte žížalky a přikrojte k tomu kousek libového hovězího masíčka. Potom bude nasycená a nebude Vám baštit rybky.  Ale každopádně to berte z té lepší stránky - místo koček Vám bude hubit myši Vaše užovka...   Zdravím - Daniela.

      
host - 187.62 (?), 21.10.2008 7:27

mě by bylo proti mysli mít na zahradě jakéhokoli hada, i když vím, že užovka není jedovatá... zkusil bych kontaktovat nějaký místní útulek, či něco podobného, třeba by ji za nějakou menší částku byli ochotní odchytit...

   
host - 165.35 (?), 21.10.2008 7:50

Mně něco říkejte, na jaře jsem si sama vybudovala fól.rybníček, jen malý /1,8 x 2,9/, ale byla jsem spokojená, pak jsem si poříídila i 10 karásků, ti se vytřeli, takže radost veliká. Pak postupně mizeli, až jsem tam objevila užovku, odchyt téměř není možný, i tak jsem kytky zrasovala hráběma až až, abych ji vyplašila a nějakým způsoběm odchytla. Je rychlá, mizi do hloubky mezi kořeny,...Takže také čekám, že od jara musím být v pozoru a až se objeví, vyndat kytky,... a prostě dokud ji nechytnu, tak nepřestat. Chci opět malé rybky, oddělím ty nejzajímavější kusy a rozhodně ne proto, abych tvořila jídelnu pro hady. Tak držím palce Vám.

               
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 21.10.2008 22:10

Ve většině případů je ani neuvidíte a nikdy se nemusíte o jejich existenci na zahradě vůbec dozvědět. M.R.

                  
host - 253.86 (?), 22.10.2008 7:58

Děkuji Vám všem za rady. hlavně ta poslední mě moc potěšila, že hady na zahradě není vidět. Máme úplně opačné zkušenosti. zcela normální je, že než začneme rozdělávat oheň v ohništi tak musíme nejdřív vyhnat zmije, když sušíme seno ta hnízda slepýšů a teď i užovky. Mám dojem, že jich zřejmě bude u nás víc. Vůbec by nevadily, kdyby mi nežraly ryby. A to si myslím, že jsem ji taky krmila, protože jsem ji viděla spokojeně ležet v krmivu pro ryby. Takže jsem myslela i na ni a přidavála vločky, ale holt hmaso je asi maso.(na hovězí nemám a ani potvoře nedám) A to že je chráněná vím tam je pokuta 15 000kč, u nás je chráněné asi vše kromě člověka, občas se tady přeženou vlci a před časem jsme nesměli grilovat jakékoliv maso abychom nedráždili medvěda  . Ale ti mi nežerou ryby jenom ovce, ale to je manželova starost. Všechny jezírkové nadšence   zdraví Marie a děkuje za rady

                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.6 (?), 22.10.2008 9:16

Mám užovky snad 20 let v kompostu a téměř o nich nevím - každoročně vidím dospěláka jednou jedinkrát po sv. Jiří vyhřívat se na slunku (nebo mládě u potoka) a pak po zbytek sezony nic. Jsou poměrně plaché a vadí jim rezonance sekačky (takové to d-d-d-d), které dobře vnímají.
Před lety mi chodila na pulce do rybníčku.

                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 22.10.2008 13:17

Taky se nemusím s hady přímo "mazlit" a ni je brát za každou cenu do ruky, ale nevadí mi. Spolykají i spoustu nepříjemné havěti a říká se, že ve znečištěném prostředí se jim moc nelíbí, jako třeba ještěrkám. Pravda, zmije by mě zrovna "nepotěšily", nicméně jěštěrky, slepýše i tu šerednou ropuchu mám v podnájmu na zahradě ráda. M.R.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika