Savo do jezírka



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?)
29.6.2010 16:07

Popisujete to naprosto přesně, je to takové vyhánění čerta ďáblem. Nevím přesně, co savo provede s různými formami oxidů dusiku, nebo amoniakálního dusíku, ale určitě souhlasím, že úroveň "celkového dusíku" se v nádrži nezmění.
Že při své práci savo "semele" i užitečné (de)nitrifikační filmy bakterií, je více než zřejmé. Podobným způsobem fungují přípravky na bázi peroxidů (či přímo perxid vodíku)  - zkrátka si nevybírají, a "desinfikují" vše šmahem. V nádržích našich zákazníků se snažíme podobné zázraky nepoužívat, a když je to nevyhnutelné,  raději na zelenou vodu použijeme nějaký koagulant - tedy pokud se jedná o zelenou vodu.
Na každý pád je to zajímavý nápad pro další pokus, proberu to s chemiky z VŠCHT.
PS pro Chemického Alího - do konce týdne bych snad už měl mít ty výsledky s testem Siporaxu

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

                     
vasulka - (9) - 49.50 (?), 24.6.2010 16:14

Savo jsem dala do jezírka které má 2000 l presně 16.6. a potom pršelo a bylo chladno tak jsem do zahrady nešla. 21.6. jsem byla mile pŕekvapená, že vidím až na dno. I já jsem zvědavá, jaké bude až sluníčko ohřeje vodu. Máme filtraci, ale na dno nikdy vidět nebylo.

                     
host - 177.194 (?), 24.6.2010 16:50

aha no uvidime, ale ja som teraz polovicu vody odcerpala, lebo idem davat kamienkovu foliu na okraje tak neviem... ale uz sa tesi ked bude konecne uplne dokoncene.

   
trilobite - (21) - 178.7 (?), 29.6.2010 13:54

Uf, to mě dostalo. Savo? To mě po. Ale jak píšou i ostatní, zřejmě to funguje. hm.

      
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 29.6.2010 14:22

Savo je skvělá věc... Jen budu trochu šťourající - pokud mám v nádrž hodně řasy, je to vždy způsobené nadměrným přehříváním, ale hlavně vysokým obsahem sloučenin dusíku a fosforu ve vodě. A tak naleji do nádrže savo, protože jezírko je v hlavách většiny uživatelů něco jako bazén. Volný chlor zahubí řasy a také všechny denitrifikační bakterie ve filtru. Voda je tedy čistá, ale s hladinou dusíku to vlastně ani nehnulo, zároveň jsem získal filtraci, která neplní svoji funkci, je to jen nádrž prostá kolonií "hodných " bakterií. Použitím Sava vlastně velmi uspořím, nemusím kupovat ani filtr, protože po použití sava je na několik týdnů zcela nefunkční ani UV, stačí pravidelně dolít savo

Bylo by zajímavé číst, jaký názor na Savo v zahradním jezírku má pan Hrkal

         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 29.6.2010 16:07

Popisujete to naprosto přesně, je to takové vyhánění čerta ďáblem. Nevím přesně, co savo provede s různými formami oxidů dusiku, nebo amoniakálního dusíku, ale určitě souhlasím, že úroveň "celkového dusíku" se v nádrži nezmění.
Že při své práci savo "semele" i užitečné (de)nitrifikační filmy bakterií, je více než zřejmé. Podobným způsobem fungují přípravky na bázi peroxidů (či přímo perxid vodíku)  - zkrátka si nevybírají, a "desinfikují" vše šmahem. V nádržích našich zákazníků se snažíme podobné zázraky nepoužívat, a když je to nevyhnutelné,  raději na zelenou vodu použijeme nějaký koagulant - tedy pokud se jedná o zelenou vodu.
Na každý pád je to zajímavý nápad pro další pokus, proberu to s chemiky z VŠCHT.
PS pro Chemického Alího - do konce týdne bych snad už měl mít ty výsledky s testem Siporaxu

            
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 29.6.2010 17:12
Dobrý den pane Hrkale, jsem zvědavý na Vaše výsledky, v akvárku to funguje dobře. Ale u Vás to bude zkouška ohněm.
            
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 29.6.2010 23:25

Asi se v práci nenudíte, předpokládám, že rozmlouvat některým zákazníkům savo je sysifovská práce.  Kupodivu i mezi akvaristy najdete jedince, kteří používají Sav také. Argumentem je, že ryby plavou (spokojeně plavou), vždy to komentuji tak, žeryba bohužel nemůže křičet. Ale možná jsem jen zbytečně "citlivý".

               
host - 223.249 (?), 30.6.2010 10:01

Souhlas.Já bych savo do jezírka také nedával.Sladkovodní nádrž /rybník/ bude vždy zakalený oproti mořské slané vodě.To se prostě nedá srovnávat.To jen pro ty, kteří chtějí mít stále průzračnou vodu jakou viděli v Chorvatsku.Pokud je ve sladkovodním jezeře vidět až na dno, tak je voda hodně trvale studená a nebo pH a složení vody je takové, že tam nic nepřežije.Už jste někdo viděl průzračný rybník? Já ne.

                  
host - 57.149 (?), 30.6.2010 15:49

... ale mit na zahrade takovou vodu jako na Plitvicich bych si nechal libit (ale urcite ne za cenu sava) 

                     
host - 81.38 (?), 1.7.2010 20:46

Při použití sava postačí na jednu hodinu vypnout filtraci.Po hodině zapnout.Savo provede s vou práci a pak se samo rospustí výhoda oproti chloraminu.Praktikuji to tak u plůdku pstruhů.Dávka sava 1-2ml na 1000 litrů vody.Ale pokud si nejsme jisti přesným oběmem raději savo nepoužívat! nadělá to víc škody než užitku! V jedné diskuzi jsem byl napaden pánem že po aplikaci sava došlo k 95 procentmímu uhynu pstruhů.Pokud je ryba už hodně nemocná savo jí dorazí.Pokud přeženeme dávku savo zahubí všechno nejen řasu.Další možnost je aplikace Manganistanu Dávka 1,5gr na 1000 litrů vody navečer.Nepožívat pčři slunečném počasí!!!Ráno aplikace 30procentního peroxidů vodíku v dávce do 5ml na 1000 litrů vody.Peroxid zastaví reakci Manganistanu a vodu vodu zbaví případného zabarvení po manganistanu.Pokud je to možné je vhodné filtraci takzvaně vyskratovat na 24 hodin.Tichý

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika