RedOx



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?)
24.4.2009 21:35

Už dlouhou špekuluju nad tím, která z forem nasycení vody kyslíkem je efektivnější, ale měřák na kyslík ve vodě mi ještě nedorazil :(  Rád bych jednotlivé formy porovnal, abych si alepoň odhadl, která je nejvýhodnější z hlediska spotřeby energie a přínosu prio nádrž. Jak tak pozoruju, tak mimo čerpadlového a kmpresorového řešení mám dalšího kandidáta na pokus :)

Když tak nad tím přemýšlím, je možné, že se narozdíl třeba od UV lamp ozonizátor nerozšíil tolik proto, že laik s ním může napáchat při vysokých koncentracích škodu, a to žádný výrobce jezírkové techniky ve spojení se svopu značkou neslyší rád.  I kdžy jak říkáte, ta koncentrace je malá, a asi se nic nemůže stát.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 24.4.2009 21:35

Už dlouhou špekuluju nad tím, která z forem nasycení vody kyslíkem je efektivnější, ale měřák na kyslík ve vodě mi ještě nedorazil :(  Rád bych jednotlivé formy porovnal, abych si alepoň odhadl, která je nejvýhodnější z hlediska spotřeby energie a přínosu prio nádrž. Jak tak pozoruju, tak mimo čerpadlového a kmpresorového řešení mám dalšího kandidáta na pokus :)

Když tak nad tím přemýšlím, je možné, že se narozdíl třeba od UV lamp ozonizátor nerozšíil tolik proto, že laik s ním může napáchat při vysokých koncentracích škodu, a to žádný výrobce jezírkové techniky ve spojení se svopu značkou neslyší rád.  I kdžy jak říkáte, ta koncentrace je malá, a asi se nic nemůže stát.

                     
host - 47.182 (?), 24.4.2009 21:45

s velkým generátorem samozřejmě laik může napáchat kupu škody, ale zase velké generátory se dodávají s automatickým kontrolerem, který podle hodnoty redoxu ozon zapíná nebo vypíná.

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 25.4.2009 12:39

To, že se případně automatická sonda zmýlí, znamená pak "sterilazici" nádrže?  Pokud by tam byla sonda, jakou mám třeba na pH nebo Oxymetru, tak bych měl strach o její správnou funkci v delším časovém horizontu

                     
host - 47.182 (?), 25.4.2009 16:51

Hm, když nad tím tak uvažuji, tak možné to asi je, ovšem není problém tohle kontrolovat "okometricky" a ozon pak vypínat, když se Vám prostě zdá voda "příliš čistá" tak na pár dní vypnout a zase zapnout...

Jinak myslím, že ty sondy k ozonovym aplikacim v cenach kolem nejakych 20tis. EUR se snad zmýlit nemohou...

I když zmýlit se může všechno, ale myslel bych, že v tak drahém zařízení je riziko "zmýlení se" sondy dost malé.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika